K-Pop Label JYP එන්ටර්ටේන්මන්ට් එක්සත් ජනපදයට ‘පූර්ණ පරිමාණ’ ව්‍යාප්ත කිරීම සිදු කරයි

K-pop හි විශාලතම වාර්තා ලේබලයක් වන්නේ දකුණු කොරියානු පොප් සංගීතය වැඩි වැඩියෙන් සැලකිය යුතු රාජ්‍ය ව්‍යාපාරයක් නිර්මාණය කරන බව දැක්වීමට නවතම පියවරක් ලෙස එක්සත් ජනපද වෙළඳපොළට සිය පය ස්ථිරව සිටවයි.

JYP එන්ටර්ටේන්මන්ට් හි උතුරු ඇමරිකානු අනුබද්ධිත JYP USA, දකුණු කොරියානු ලේබලය මගින් “පූර්ණ පරිමාණ උතුරු ඇමරිකානු වෙළඳපල සංවර්ධනය සහ ගෝලීය ව්‍යාප්තිය උපරිම කිරීමේ” කොටසක් ලෙස, JYP හි ලැයිස්තුව එක්සත් ජනපදයේ සංවර්ධනය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරනු ඇත. දැන්වීම් පුවරුව ඉගෙන ගෙන ඇත.

JYP එන්ටර්ටේන්මන්ට්, දකුණු කොරියාවේ ප්‍රසිද්ධියේ වෙළඳාම් කරන ලද ආයතනයක්, 1990 ගණන්වල අගභාගයේදී සංගීතඥ-නිෂ්පාදකයෙකු විසින් ආරම්භ කරන ලදී. JY උද්‍යානයවැනි මුල් කඩාකප්පල් තරු නිර්මාණය කළේ කවුද? පුදුම කෙල්ලෝ2009 දී Hot 100 ප්‍රස්ථාරයට ඇතුළු වූ පළමු K-pop ක්‍රියාව.

උතුරු ඇමරිකානු දියත් කිරීම පහත දැක්වේ පසුගිය මාසයේ පුවත් රිපබ්ලික් රෙකෝඩ්ස් සමඟ JYP හි උපායමාර්ගික හවුල්කාරිත්වය පිරිමි සංගීත කණ්ඩායම ඇතුළත් කිරීමට වර්ධනය වනු ඇත අයාලේ යන ළමයි සහ ගැහැණු කණ්ඩායම iTZYසඳහා මූලික සහයෝගීතාවයක් ලෙස ආරම්භ කළ දේ සිට දිගටම දෙවරක් 2020 දී.

එය පැමිණෙන්නේ ප්‍රස්ථාරවල ඉහළින්ම සිටින පිරිමි සංගීත කණ්ඩායමේ නිවහන වන දකුණු කොරියානු ලේබලය වන HYBE ට පසුවය. BTS, එක්සත් ජනපදයේ (ලොස් ඇන්ජලීස්) සහ ජපානයේ කේන්ද්‍රස්ථානයක් නිර්මාණය කළ ප්‍රතිව්‍යුහගත කිරීමක් පසුගිය ජූලි මාසයේදී ක්‍රියාත්මක විය. HYBE ද හවුල් වෙනවා Universal Music Group හි Interscope Geffen A&M Records සමඟ ඒකාබද්ධ වාර්තා ලේබලයක් සහ Universal සමඟ එක්සත් ජනපදයේ “ගැහැණු කණ්ඩායම් විගණන අභියෝගයක්” නිර්මාණය කිරීමට.

JYP USA මුලදී ලොස් ඇන්ජලීස් හි පදනම් වනු ඇත, නිව් යෝර්ක් නගරය දක්වා ව්‍යාප්ත කිරීමට සැලසුම් කර ඇත.

එහි ස්ථාපිත ප්‍රස්ථාර ප්‍රමුඛයන් ඉහළ නැංවීමට අමතරව, නව ආයතනය එක්සත් ජනපදයේ ඒජන්සියේ නවතම කලාකරුවන් සඳහා පදනමක් ද දමනු ඇත. Xdinary වීරයන්දෙසැම්බර් මාසයේ ආරම්භ වූ හය දෙනෙකුගෙන් යුත් රොක් සංගීත කණ්ඩායම සහ NMIXXසාමාජිකයින් හත් දෙනෙකුගෙන් යුත් ගැහැණු කණ්ඩායම පෙබරවාරි 22 වන දින “OO” ගීතය සමඟින් ආරම්භ වූ YouTube නැරඹීම් මිලියන 50 කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් ලබා ගෙන ඇත.

JYP USA ද පවසන්නේ එය “දේශීය එක්සත් ජනපද කලාකරුවන් සොයා ගෙන පෝෂණය කරන” බවයි – කොරියානු ලේබලය ජපානයේ සිය ගැහැණු කණ්ඩායම සමඟ කර ඇති ආකාරයටම NiziU.

JYP Entertainment සහ Sony Music Japan විසින් ඒකාබද්ධව නිෂ්පාදනය කරන ලද NiziU, 2020 තරඟකාරී රූපවාහිනී වැඩසටහනකින් මතු වූ අතර එය Billboard Japan Hot 100 හි අංක 1න් දෙදෙනෙකුට පත් වූ අවසාන සාමාජිකයින් නව දෙනෙකුගෙන් යුත් පෙළගැස්ම දක්වා බලාපොරොත්තු වූවන් 26 දෙනෙකු අඩු කළේය.

උතුරු ඇමරිකානු මුලපිරීම “K-pop හි ජාත්‍යන්තර බලකොටුවක්” ලෙස සේවය කරනු ඇත, JYP හි කලාකරුවන්ගේ ලැයිස්තුවට “එක්සත් ජනපද වෙළඳපොලේ වැඩි ස්ථාවරයක් ලබා ගැනීමට,” රිපබ්ලික් රෙකෝඩ්ස් හි නිර්මාතෘ සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී මොන්ටේ ලිප්මන් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය.

JYP USA යනු JYP එන්ටර්ටේන්මන්ට් හි එක්සත් ජනපද වෙළඳපොලේ නවතම ගමනයි. වොන්ඩර් ගර්ල්ස් හි ආරම්භක එක්සත් ජනපද ප්‍රගතිය අතරතුර, ඒජන්සියට ජොනස් සමූහ ව්‍යාපාරය හා වොන්ඩර් ගර්ල්ස් නවාතැන් ගෙන සිටි නිව් යෝර්ක් කාර්යාල ස්ථානයක් සමඟ ඒකාබද්ධ කළමණාකරණ වැඩපිළිවෙලක් තිබුණි. එතැන් සිට, TWICE Hot 100 හි තනි ගීතයක් සමඟ Wonder Girls සමඟ එක් විය. TWICE සහ iTZY ද Billboard 200 හි බහුවිධ ඇතුළත් කිරීම් ලබා දී ඇති අතර, Stray Kids ඔවුන්ගේ ඉදිරි කාලය සමඟ සමාගමේ මීළඟ ප්‍රවේශය වීමට බලාපොරොත්තු වේ. අමුතුයි EP පෙබරවාරි 18 නිකුත් වේ.

Next Post

ප්‍රදේශ කිහිපයක සවස 2 න් පසු වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැක

Tue Mar 15 , 2022
සබරගමුව සහ දකුණු පළාත්වලත් කළුතර දිස්ත්‍රික්කයේත් තැනින් තැන සවස 2.00 න් පමණ පසු වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.