Live Nation හට Coachella වෙළඳ ලකුණු නඩුවෙන් ගැලවිය නොහැකි බව විනිසුරු පවසයි

“කොචෙල්ලා” සමඟ ප්‍රතිවාදී ප්‍රසංගයක් සම්බන්ධයෙන් ලයිව් නේෂන් වෙත ගෝල්ඩන්වොයිස් විසින් ගොනු කරන ලද වෙළඳ ලකුණු නඩුවක් අවසන් කිරීම ෆෙඩරල් විනිසුරුවරයෙකු ප්‍රතික්ෂේප කරයි, මෙම නඩුව ඇත්ත වශයෙන්ම ප්‍රදර්ශනයට ඉදිරිපත් කළ දේශීය ස්වදේශික ඇමරිකානු ගෝත්‍රයට එරෙහිව ගොනු කළ යුතුව තිබූ බවට තර්කය ප්‍රතික්ෂේප කරයි. .

දැවැන්ත වාර්ෂික උත්සවය මෙහෙයවන Goldenvoice, පසුගිය වසරේ “Coachella Day One 22” නම් වූ අලුත් අවුරුදු ප්‍රසංගයක් සම්බන්ධයෙන් නඩු පවරා ඉක්මනින්ම උසාවි නියෝගයක් දිනුවා Live Nation’s Ticketmaster ට එම නම යටතේ ප්‍රවේශපත්‍ර විකිණීම තහනම් කිරීම. නැවත නම් කරන ලද “පළමු දිනය 22” යටතේ සැලසුම් කළ පරිදි උත්සවය අඩු විය.

එතැන් සිට, Live Nation නඩුව අවසන් කිරීමට තල්ලු වී ඇති අතර, සැබෑ ඉලක්කය විය යුත්තේ උත්සවයට සත්කාරකත්වය සැපයූ ස්වදේශික ඇමරිකානු ගෝත්‍රය විය යුතු යැයි තර්ක කරමින්: විසිනව පාම්ස් බෑන්ඩ් ඔෆ් මිෂන් ඉන්දියන්ස්. ආරවුලට “අත්‍යවශ්‍ය” කණ්ඩායමක් නම් කිරීමට Goldenvoice අපොහොසත් වූ බැවින්, Live Nation පවසන්නේ, නඩුව නිෂ්ප්‍රභ කළ යුතු බවයි.

නමුත් සඳුදා, එක්සත් ජනපද දිස්ත්‍රික්කය විනිසුරු R. Gary Klausner ඒ තර්කය ප්‍රතික්ෂේප කළා. මෙම නඩුවට සහභාගී නොවූවත් ගෝත්‍රයේ අවශ්‍යතා ප්‍රමාණවත් ලෙස ආරක්ෂා වනු ඇති බව ඔහු පැවසීය – සහ ඔහු ලයිව් නේෂන් හි සමහර තර්ක “අතිශෝක්තිය සහ සරලවම අසත්‍ය” ලෙස හැඳින්වීය.

AEG හි ඒකකයක් වන Goldenvoice, 1999 සිට California හි Indio හි Coachella Valley සංගීත සහ කලා උළෙල සඳහා සත්කාරකත්වය ලබා දී ඇත. A-list කලාකරුවන්ගේ පෙළගැස්මක් සහ දළ වශයෙන් 750,000 අමුත්තන් දෙදෙනෙකුගේ පෙළගැස්මක් ඇති මෙම වාර්ෂික උත්සවය ඇමරිකාවේ විශාලතම උත්සව වලින් එකකි. සෑම අප්‍රේල් මාසයකම සති අන්ත.

පාරට පහළින් කොචෙලා ක්‍රොස්‍රෝඩ්ස් නම් වූ අනුබද්ධිත නොවන ස්ථානයකි, එය ටුවෙන්ටි-නයින් පාම්ස් විසින් ක්‍රියාත්මක වේ. ගෝත්‍රය සංගීත ඉසව් නොපැවැත්වෙන බවට 2018 දී දෙපාර්ශ්වයම අවිධිමත් එකඟතාවයකට පැමිණියද, ගිය වසරේ Twenty-Nine Palms විසින් Lil Wayne, E-40 සහ Getter ගේ ප්‍රසංග ඇතුළත් අලුත් අවුරුදු ඉරට්ටේ ප්‍රසංගයක් වන “Coachella Day One 22” නිවේදනය කළේය.

ගෝල්ඩන්වොයිස් දෙසැම්බරයේ නඩු පැවරූ විට, එය හිතාමතාම විසි නව පාම්ස් නඩුවෙන් ඉවත් විය. එයට හේතුව ගෝත්‍ර සාමාන්‍යයෙන් ස්වෛරී ප්‍රතිශක්තිය මගින් එවැනි නඩු වලින් ආරක්ෂා වීමයි. ඒ වෙනුවට, TicketMaster හි උත්සවයට ප්‍රවේශපත්‍ර ප්‍රචාරණය කිරීමේ සහ විකිණීමේ කාර්යභාරය සඳහා සමාගම ඊනියා දායක වෙළඳ ලකුණු උල්ලංඝනය කිරීම සඳහා වගකිව යුතු බවට තර්ක කරමින්, Live Nation වෙත මෙම නඩුව යොමු විය.

උත්සවය නව නාමයෙන් පැවැත්වීමෙන් පසුව, Live Nation නඩුව නිෂ්ප්‍රභ කිරීමට පියවර ගත්තේ, මෙම නඩුව “එහි හරයේ” ගෝල්ඩන්වොයිස් සහ විසිනයින් පාම්ස් අතර “එහි පාරම්පරික ඉඩමේ නම” සම්බන්ධයෙන් ඇති වූ ආරවුලක් බව තර්ක කළේය. ටිකට් වෙළෙන්දෙකුට එරෙහිව නඩුව ගොනු කිරීම, Live Nation පැවසුවේ, “දිගුකාලීන ෆෙඩරල් නීතිය මගින් ගෝත්‍රයට ලබා දී ඇති ආරක්ෂාව අවසන් කිරීමට විනිවිද පෙනෙන උත්සාහයක්” බවයි.

එම තර්ක ප්‍රතික්ෂේප කරමින් සඳුදා ගත් තීරණයෙන් අදහස් වන්නේ ලයිව් නේෂන් විසින් දැනට නඩුව දිගටම ආරක්ෂා කළ යුතු බවයි. ලයිව් නේෂන් සඳහා නියෝජිතයින් සහ ටුවෙන්ටි-නයින් පාම්ස් බෑන්ඩ් ඔෆ් මිෂන් ඉන්දියන්ස් වහාම අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීම් ඉදිරිපත් කළේ නැත. ගෝල්ඩන්වොයිස් වෙනුවෙන් නීතිඥයෙක් අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීමක් ඉදිරිපත් කළේ නැත.

Next Post

Hogs NCAA තරඟාවලියේ Notae සමඟින් දුවන්න බලයි

Tue Mar 15 , 2022
සම්පූර්ණ කතාව සඳහා ESPN.com වෙත පිවිසෙන්න.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.