ඇඳිවතත් නැති වන ලකුණු

ඩොලර් අර්බුදය සහ විදුලි කප්පාදුව නිසා අවුරුදු සමය වන විට දේශීය නිමි ඇඳුම් මිල 50%කින් වැඩිවනු ඇතැයි සමස්ත ලංකා කුඩා කර්මාන්ත කරුවන්ගේ සංගමයේ ජාතික සංවිධායක නිරුක්ෂ කුමාර මහතා ලංකාදීපට පැවසීය.

Next Post

ටේලර් ස්විෆ්ට් ඇගේ 'ඕල් ටූ වල්' කෙටි චිත්‍රපටයේ ඩිලන් ඕ'බ්‍රයන්ව රඟපෑවේ මන්දැයි පැහැදිලි කරයි

Wed Mar 16 , 2022
ඔබේ කම්පන සහගත බිඳවැටීම ගැන විනාඩි 10ක ගීතයකට සැකසූ කෙටි චිත්‍රපටයක ඔබේ හිටපු පෙම්වතා වෙනුවෙන් ඔබේ පහත්, උපාමාරු, වයසට වඩා වාදනය කිරීමට ඔබ තෝරා ගන්නේ කාවද? ඔබ ඉන්නේ නම් ටේලර් ස්විෆ්ට්පිළිතුර Dylan O’Brien – සැබෑ ජීවිතයේ හරියටම විරුද්ධ වීම සඳහා ගෞරවයට පාත්‍ර වූ අයෙකි. O’Brien ඇයව රඟපෑමට ගත් තීරණය ගැන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.