ඉන්ධන ප්‍රවාහනයත් නවතී

ඉන්ධන ප්‍රවාහන ටැංකි හිමියන් වර්ජනයේ

(15) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ඉවත් කරන ලද තෙල් ප්‍රවාහන කටයුතු වලින් වන බව ලංකා ඛනිජ තෙල් පුද්ගලික රථ වාහන හිමියන්ගේ සංගමය.

ඉන්ධන බෙදා හැරීම සඳහා ප්‍රවාහන අධිකාරියෙන් ගාස්තු 60කින් ඉහළ දමන ලෙස සංස්ථාවේ පාලන අධිකාරියට ඉල්ලුම් කිරීමට ප්‍රතිචාර දැක්වීමක් සිදු නොවන බව සංගමයේ මාධ්‍ය කාරක සභාව මෙම තීරණයට එළැඹි බව ලංකා තෙල් සංස්ථාවේ ඉන්ධන බෙදා හැරීම හරිනු ලබන වාහන හිමියන්ගේ සංගමයේ ලේකම් ශාන්ත සිල්වා මහතා පවසයි. .

ඉන්ධන මිල වැඩිවිම සහ ඩොලරය ඉහල යාමට අමතරව ලිහිසි දර්ශනය 75 කින් ඉහළ යාම, ටයර් මිල ඇතුළු තවත් කරුණු කිහිපයක් නිසා මෙම ප්‍රවාහන ගාස්තු සඳහා ඉල්ලීම් කළ දිනකට දෙවරක් විසදුමක් නොලැබීම නිසා ඉන්ධන බෙදා හැරීම සඳහා ඉවත් වීමට තීරණය කළ බව ඔහු කීය.

රටේ ඛනිජ තෙල් ප්‍රවාහනයේ 80% ක පමණ භාරයක් දරනු ලබන්නේ පුද්ගලික ටැංකි රථ හිමියන් විසිනි.

The post ඉන්ධන ප්‍රවාහනය නවතී appeared first on අරුණ.

Next Post

Jewels' Killer Mike Sells All Song Catalog to Reservoir වෙත ධාවනය කරන්න

Wed Mar 16 , 2022
රැප් ගායකයෙක් සහ නළුවෙක් මිනීමරු මයික් ඔහුගේ සම්පූර්ණ ගීත නාමාවලිය Reservoir Media වෙත විකුණා සමාගම සමඟ ඉදිරියට යාමට ප්‍රකාශන ගිවිසුමක් අත්සන් කර ඇත. ගිවිසුම මගින් ස්වාධීන ප්‍රකාශකයාට ඩිස්කොග්‍රැෆි සම්බන්ධයෙන් සැලකිය යුතු අදහසක් ලබා දේ ස්වර්ණාභරණ ධාවනය කරන්න, රැප් යුගලය කිලර් මයික් සහ EL-P, “ලෙජන්ඩ් හස් ඉට්”, “ඔබේ ඇස් වසා ගන්න” […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.