දැන්වීම් පුවරුව පැහැදිලි කරයි: දකුණෙන් නිරිත දෙසින්

සවුත් බයි සවුත්වෙස්ට් ඔස්ටින්, ටෙක්සාස්, සෑම වසරකම, චිත්‍රපට, සංගීතය සහ අන්තර් ක්‍රියාකාරී මාධ්‍ය එකිනෙකට බැඳී ඇත – නමුත් එය කලාවේ විශාලතම උත්සවයක් බවට පත් වූයේ කෙසේද?

මංගල උත්සවය SXSW දැනටමත් පවතින නිව් යෝර්ක් නගරයේ උත්සවයක දිගුවක් ලෙස 1987 දී සිදු විය. එම සැලසුම් බිඳ වැටුණු විට, රොනල්ඩ් ස්වෙන්සන් ඔස්ටින් ක්‍රොනිකල් – දැන් SXSW හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වන – එය දේශීය සංගීත උළෙලක් ලෙස සම-සංවිධානය කිරීමට තීරණය කළේය.

SXSW හි සමුළු, ප්‍රධාන සටහන්, පැනල, වැඩමුළු, පොඩ්කාස්ට් සහ තවත් දේ ඇතුළුව විවිධ ආකෘතිවලින් වැඩසටහන් ඛණ්ඩ 15ක් ඇත. SXSW ක්‍රමලේඛන කළමනාකරු බ්‍රයන් හොබ්ස් පවසන්නේ “ලෝකයේ සෑම නිර්මාණශීලී පුද්ගලයෙක්ම ටෙක්සාස්හි ඔස්ටින්හි වසන්ත නිවාඩුවක් ගත කළහොත් එය සමාන වනු ඇත. දැන්වීම් පුවරුවගේ ටෙට්රිස් කෙලී.

ප්‍රබෝධමත් කථිකයන්, ප්‍රධාන චිත්‍රපට තිරගත කිරීම් සහ සිරස්තල සෑදීමේ ප්‍රසංග සමඟින්, SXSW සෑම නිර්මාණ ප්‍රභේදයකින්ම සියලුම තරු එකට එක් කරමින් කාලය පිළිබඳ පරීක්ෂණයට ලක්ව ඇත.

මාර්තු 11 සිට 20 දක්වා පැවැත්වෙන 2022 සංස්කරණය සඳහා, දැන්වීම් පුවරුව ගෙන ඒම සඳහා Samsung Galaxy සමඟ අත්වැල් බැඳගනී Samsung + Billboard SXSW හි වේදිකාව ඉදිරිපත් කරයි සිදුවීම. ප්‍රදර්ශනය මාර්තු 17-19 දක්වා පැවැත්වෙන අතර වෝටර්ලූ උද්‍යානයේ මූඩි ඇම්ෆිතියටර් හි පිට පිට සන්ධ්‍යාවන් තුනක් ප්‍රධාන පෙළේ ප්‍රධානීන්ගෙන් සමන්විත වේ. රංගන ශිල්පීන් අතර වේ ගුන්නා, තරුණ මැරයා, කිගෝ, ෆ්රෑන්ක් වෝකර්, ෆොරෙස්ටර්, ෂෝන් මෙන්ඩිස් හා සෙබස්තියන් යාත්‍රා.

හි නවතම කථාංගය නරඹන්න දැන්වීම් පුවරුව පැහැදිලි කරයි SXSW සියල්ල ගැන වැඩිදුර දැන ගැනීමට ඉහත.

පසු වීඩියෝතවත් Billboard Explains videos අල්ලාගෙන ඒවා ගැන ඉගෙන ගන්න පිරිමි කණ්ඩායම් වල මැජික්, ඇමරිකානු සංගීත සම්මානඑම බිල්බෝඩ් ලතින් සංගීත සම්මානඑම උණුසුම් 100 ප්‍රස්ථාරය, R&B/hip-hop එක්සත් ජනපදයේ විශාලතම ප්‍රභේදය බවට පත් වූ ආකාරය, උත්සව ඔවුන්ගේ පෙළගැස්ම වෙන්කරවා ගන්නා ආකාරය, Billie Eilish ගේ සාර්ථකත්වය සඳහා වූ සූත්‍රයඑම රැප් සටන් ඉතිහාසය, සංගීතය පිළිබඳ ද්විමය නොවන දැනුවත්භාවය, Billboard Music Awards, නිදහස් බ්‍රිට්නි ව්‍යාපාරය, එක්සත් ජනපදයේ K-pop නැගීම, ටේලර් ස්විෆ්ට් ඇගේ පළමු ඇල්බම හය නැවත පටිගත කරන්නේ ඇයි?, සමස්ත කාන්තා සහයෝගීතාවයේ උත්පාතය, ග්‍රැමි නාමයෝජනා සහ ජයග්‍රාහකයින් තෝරා ගන්නා ආකාරය, ගීත රචකයන් ඔවුන්ගේ ප්‍රකාශන නාමාවලිය විකුණන්නේ ඇයි?, සුපර් බෝල් අර්ධ කාලීන සංදර්ශනය වෙන් කර ඇති ආකාරය හා Olivia Rodrigo ගේ “රියදුරු බලපත්‍රය” අංක 1 ට වෙඩි තැබීමට හැකි වූයේ ඇයි? Hot 100 මත.

PMC SXSW හි විශාලතම කොටස් හිමියා වන අතර එහි සන්නාම SXSW හි නිල මාධ්‍ය හවුල්කරුවන් වේ.

Next Post

ගේන්ස්ට NCAA තරඟාවලියේ LSU නායකත්වය සඳහා ඉදිරියට යා හැකිද?

Wed Mar 16 , 2022
සම්පූර්ණ කතාව සඳහා ESPN.com වෙත පිවිසෙන්න.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.