නැඟී එන: වවුලා-සංඥාව නිර්වාණය මත බබළයි – ප්ලස් පැරණි පහරවල් (තරමක්) නව, ‘බොං බිං’ සහ තවත්

Billboard Pro වෙත සාදරයෙන් පිළිගනිමු ඉහළ නැඟීම පුවත් පත්‍රිකාව, එහිදී අපි සංගීත ක්ෂේත්‍රයේ අවධානයට ලක්ව ඇති ගීත, කලාකරුවන්, කුතුහලයන් සහ ප්‍රවණතා දෙස සමීපව බලමු. සමහර අය කොහෙන් හරි එළියට ඇවිත් තියෙනවා, අනිත් අයව අල්ලගන්න මාස ගණනාවක් ගත වෙලා තියෙනවා, ඒ හැම එකක්ම TikTok ක්ලිප් එකක ඇසිපිය හෙළන සැණින් සර්වසම්පූර්ණ වෙන්න පුළුවන්.

මෙම සතිය: ලෙස බැට්මෑන් සම්භාව්‍ය නිර්වාණ ගැඹුරු කැපුමක් පළමු වරට සමකාලීන ජනප්‍රියත්වයක් බවට පත් කරයි, පැරණි ගීතවල නව අනුවාද ගුවන් විදුලියේ සහ ප්‍රවාහයේ හසු වේ, සහ TikTok ප්‍රවණතාවක් සඳහා New York Knicks කැච් ෆ්‍රේස් පෙරළේ.

නිර්වාන්ගේ ‘යමක්’ උඩ යන මාර්ගයේ

එම වවුල් මිනිසා චිත්‍රපට ෆ්‍රැන්චයිස් ස්මාෂ් සිංගල් නිෂ්පාදනය අලුත් දෙයක් නොවේ – එය දැනටමත් යුගලයකට වගකිව යුතුය බිල්බෝඩ් හොට් 100ප්‍රින්ස්ගේ “බැට් ඩාන්ස්” හි ප්‍රමුඛයන් (1989 ටිම් බර්ටන් වෙතින් වවුල් මිනිසා නැවත ආරම්භ කිරීම) සහ සීල්ගේ “රෝසයෙන් හාදුව” (1995 සිට බැට්මෑන් සදහටම) ඒත් නිර්වාණයගේ “යමක් මාර්ගයෙන්” යනු අලුත් වර්ගයකි වවුල් මිනිසා hit: දශක ගණනාවක් පැරණි තනි නොවන, නැවත නැඟිටුවනු ලැබූ සහ මෙම මස මුලදී නිකුත් වූ නවතම චිත්‍රපටයෙන් පසුව ප්‍රථම වරට ප්‍රස්ථාර අදාළත්වයට ගෙන එන ලදී.

ගීතය අපැහැදිලි බව නොවේ: ගණන් ගන්න එපාසංස්කෘතිය වෙනස් කරන 1991 ග්‍රන්ජ් සම්භාව්‍ය ඇල්බමය “යමක් ඉන් ද වේ” විශේෂාංගයෙන් ප්‍රසිද්ධියට පත් විය. දැන්වීම් පුවරුව 200 1992 මුල් භාගයේ ඇල්බම ප්‍රස්ථාරය, සහ ප්‍රස්ථාරයේ සති 566 ක විශ්මයජනක කාලයක් ගත කර ඇත. නමුත් මෙම ඇල්බමය Hot 100 හිට් කේවල ත්‍රිත්වයක් නිපදවන අතර (ඇත්ත වශයෙන්ම, epochal අංක 6-උච්චතම “Smells Like Teen Spirit” විසින් මෙහෙයවන ලදී), ශෝකජනක සමීප “යමක්” ගැඹුරු කප්පාදුවක් ලෙස ඉතිරි විය. කෙසේ වෙතත්, එහි සමමුහුර්ත දෙකෙන් පසුව බැට්මෑන් – ඒ සඳහා රොබට් පැටින්සන් බොහෝ දුරට අභාවප්‍රාප්ත නිර්වාණ පෙරමුණු ක්‍රීඩක කර්ට් කොබෙන් විසින් ආභාෂය ලැබූ බව කියනු ලැබේ – ගීතය දැන් රොක් අයිකනවල උණුසුම්ම ප්‍රවාහ භාණ්ඩය වන අතර මාර්තු 10 න් අවසන් වූ ට්‍රැකින් මිලියන 7.9 ක් සමඟින් (එම්ආර්සී ට අනුව 1,508% වැඩිවීමකි. දත්ත), මෙන්ම අංක 6 හි ආරම්භ වූ රටෙහි වඩාත්ම පරිභෝජනය කරන ලද රොක් ගීත වලින් එකකි දැන්වීම් පුවරුවමේ සතියේ රොක් ගීත ප්‍රස්ථාරය.

එය නිර්වානට ඔවුන්ගේ සිව්වන උණුසුම් 100 පහර ලබා දෙයිද? ගණන් ගන්න එපා, සම්පූර්ණ වසර 30කට පසුවද? තවමත් නැත, කෙසේ වෙතත්: මෙම සතියේ ගීතයට ප්‍රස්ථාරය මග හැරී ඇත (මාර්තු 19 දිනැති), බිල්බෝඩ් නීති රීති අනුව නාමාවලි ප්‍රවේශයක් එය අලුතින් ඇතුළත් කිරීමට හොඳම 50 තුළ ශ්‍රේණිගත කළ යුතු බව නියම කරයි. නමුත් “යමක්” මන්දගාමී නොවේ: එය මෙම ලුහුබැඳීමේ සතියේ පළමු දින තුන පුරා ප්‍රවාහ මිලියන 4.5කට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයක් රැස් කර ගත් අතර, Glass Animals හි වත්මන් Hot 100 topper “Heat Waves” එය පවතින ආකාරයෙහි එකම දෙය ලෙස පවතී. සේවාවේ දෛනික ප්‍රස්ථාරවල එක්සත් ජනපදයේ Spotify හි වැඩිපුරම ප්‍රවාහය කරන ලද ගීතය. මේ අතර, ගණන් ගන්න එපා බිල්බෝඩ් 200 හි ස්ථාන 54කින් අංක 17 දක්වා ඉහළ ගොස් ඇත – පසුගිය නොවැම්බරයේ 30 වැනි සංවත්සරය නැවත නිකුත් කිරීම ඉහළ නැංවීමෙන් පසු අංක 12 දක්වා ඉහළ යාමෙන් පසුව ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළම 20 වෙත ළඟා වූ එහි අඛණ්ඩ දෙවන වසර. – ඇන්ඩෲ අන්ටර්බර්ගර්

 


 

පැරණි දේ අලුත් (සහ තරමක් වෙනස්): ‘සීතල හදවත’ බලපෑම

එල්ටන් ජෝන්ගේ “සීතල හදවත (Pnau Remix)” විශේෂාංගය Dua Lipaඑහි මූලාරම්භය පිළිබඳ කතාව සලකා බැලීමේදී 2022 වසරේ වඩාත්ම අසම්භාව්‍ය Hot 100 ටොප් 10 එකක් විය: ඕස්ට්‍රේලියානු නිෂ්පාදන ත්‍රිත්වය PNAU ජෝන්ගේ ගීත හතරක් ඵලදායි ලෙස පොඩි කර ඇත – 1972 හි “රොකට් මෑන්”, 1976 හි “Where’s The Shoorah?” 1983 හි “Kiss” මනාලිය” සහ 1989 “පූජා” – සශ්‍රීක ඩිස්කෝ ගීතයක් බවට, නවීන සුපිරි තරුව Lipa හක්ක රාජකාරි සඳහා මිශ්‍රණයට එක් කළ අතර, “සීතල හදවත” අංක 24 ට ළඟා වූ විට වසර 24 කට ආසන්න කාලයකදී Hot 100 හි ඔහුගේ පළමු හොඳම 10 පහර ලබා ගැනීමට ජෝන්ට උදව් කළේය. ජනවාරි 7.

“සීතල හදවත” දැන් ජනප්‍රිය ගීත ප්‍රතිනිර්මාණවල (හෝ, මේ අවස්ථාවේ දී, ජනප්‍රිය ගීත) ප්‍රමිති දරන්නා වන අතර, මුල් කලාකරුවා සහ නව මාතෘකාවක් ක්‍රීඩා කරමින්, අමතක නොවන පද රචනයක් වාදනය කරමින්, සමස්ත කටයුත්තම නැවුම් බවක් දැනේ. මෑත මාසවලදී, එවැනිම පුනර්ජීවනයක් සහිත බ්ලූප්‍රින්ට් එකක් අනුගමනය කරන අනෙකුත් කේවල ගීත ප්‍රස්ථාරයට පැමිණීමට පටන් ගෙන ඇත: පසුගිය මාසයේදී, ස්වීඩන් හවුස් මාෆියා ඔවුන්ගේ නව ගීතය වන “රෙඩ්ලයිට්” නිකුත් කරන ලදී, එය පොලිසියේ 1979 හොඳම 40 හි ජනප්‍රිය “රොක්සාන්” හි රිෆ්. ” එය පුරසාරම් දොඩන Sting විසින්ම තම කාලානුරූපීව ලබා දෙන “ඔබ රතු එළිය දැල්විය යුතු නැත!” වැළකී සිටින්න. “රෙඩ්ලයිට්” මාර්තු 12 වන දින අංක 20 හි ආරම්භ විය උණුසුම් නර්තන/ඉලෙක්ට්‍රොනික ගීත… “සීතල හදවත” සති 22ක් ඉහළින් ගත කළ ප්‍රස්ථාරයම.

ඇත්ත වශයෙන්ම, සමහර මෑත ගීත ප්‍රතිනිර්මාණයන් සම්භාව්‍ය ගීත මාතෘකා අනුපිටපත් කිරීමෙන් දේවල් සරල කර ඇත. “Down Under,” ඕස්ට්‍රේලියානු නිෂ්පාදක Luude ගේ Men at Work සම්භාව්‍යයේ drum-n-bass redo, Colin Hay ගේ නැවත පටිගත කරන ලද ගායනය සහ 1981 මුල් පිටපතේ රීමික්ස් එකක් මෙන් ව්‍යුහාත්මකව ක්‍රියා කරයි; මෙම ගීතය ජාත්‍යන්තරව 61 වැනි ස්ථානයට පත්ව ඇත Global Excl. එක්සත් ජනපදය ප්‍රස්ථාරය මාර්තු 12 දිනැති. සහ පසුගිය සතියේ, මැඩෝනා ඇයගේ 1998 “Frozen” ගීතයේ 2021 Sickick remix වෙත Fireboy DML එක් කළාය (ඒ සියල්ල ලැබුණාද?), ඇය තුළට නව ජීවයක් එන්නත් කළාය. ආලෝකයේ කිරණ එය මුලින් නිකුත් කරන විට දෙහැවිරිදි වියැති ටොරොන්ටෝ නිෂ්පාදකයෙකු සහ නැගී එන නයිජීරියානු තරුවක් බඳවා ගැනීමෙන් පහර වැදී ඇත. ජනප්‍රිය පොප් කලාකරුවෙකු, වර්තමාන තරුවක් සහ ජාත්‍යන්තර නිෂ්පාදකයෙකු සමඟින්, “Frozen (Fireboy DML Remix)” මෙම ශීත සෘතුවේදී “Cold Heart (Pnau remix)” කළ ආකාරයටම ගිම්හානය උණුසුම් කිරීමට උත්සාහ කරයි. – ජේසන් ලිප්ෂුට්ස්

 


 

“Bong Bing” මීළඟ “Bing Bong” ද?

නිව් යෝර්ක් නගරයේ උමං මාර්ගයේ වැසෙන දොරවල්වල වාචික ආසන්න හඬ වන “Bing bong”, රසිකයෙකු විසින් භාවිතා කිරීමෙන් සහ වීඩියෝ සම්මුඛ සාකච්ඡා මාලාවේ ප්‍රබල වාක්‍ය ඛණ්ඩයක් ලෙස ඉවත්වීමෙන් පසු වෙනත් අයහපත් කාල පරිච්ඡේදයකදී Knicks රසිකයින් සඳහා කෑගැසීමක් බවට පත්ව ඇත. Sidetalk NYC. දැන්, ජැමෙයිකානු නැටුම් ශාලා කලාකරුවෙක් ලා ලී සහ ලන්ඩන් රැප් ගායකයෙක් ක්රිස්ටේල්විස්මයාර්ථය පෙරළා ඇත – වචනාර්ථයෙන් – සහ ඔවුන් විසින්ම වෛරස් වීමට පටන් ගෙන ඇත.

මෙම වසර මුලදී Sony සතු Black Butter හි නිකුත් කරන ලද “Bong Bing”, Sidetalk NYC ශ්‍රව්‍ය නියැදීමෙන් සහ එහි නාමික වාක්‍ය ඛණ්ඩය පැටෝයිස් කොක්කක් බවට පත් කිරීමෙන් පසු වෛරස් නැටුම් පුරුද්දක් ඇති කර ඇත. මෙම මස මුලදී නිල වශයෙන් ප්‍රවාහ සේවාවලට පිවිසීමෙන් පසු “බොං බිං” තවමත් ප්‍රස්ථාරගත වී නැතත්, ගීතය ශබ්ද විකාශනය කර ඇත 300,000 TikTok ක්ලිප් MRC දත්ත වලට අනුව, එක්සත් ජනපද ප්‍රවාහ 120,000 ක් රැස්කර ඇත. Knicks හට ප්‍රමාද වූ ප්ලේ-ඕෆ් තල්ලුවක් රැස් කිරීමට නොහැකි නම්, අඩුම තරමින් ඔවුන්ට මෙම වසන්තය වෙත යාමට යමක් තිබේ. – JL

 


 

“ටොම්ස් ඩිනර්” ව්‍යාපාර සඳහා නැවත විවෘතයි

එය පසුගිය දශක හතරේ වඩාත්ම අමුතුම අමරණීය ගීත වලින් එකකි: සුසෑන් වේගාගේ “ටොම්ස් ඩයිනර්,” ඇගේ 1987 ඇල්බමයේ නොසැලෙන කැප්ලා ප්‍රවාහයේ විඥානය විවෘත කරයි. හුදකලා ස්ථාවරයඑය 1990 දී UK නැටුම් කණ්ඩායම DNA විසින් මැද-ටම්පෝ shuffle මත තැබූ විට Hot 100 හි අංක 5 ට පත් විය. ගීතය එතැන් සිට REM සිට Britney Spears දක්වා කලාකරුවන් විසින් ආවරණය කර ඇති අතර, මහජන සතුරාගේ සිට සියලු දෙනා විසින් සාම්පල ලබාගෙන හෝ අන්තර් සම්බන්ධිත කර ඇත. ෆෝල් අවුට් බෝයි වෙත (ඔවුන්ගේ 2015 ජයග්‍රාහී “සියවස” සමඟින් වසර 25කට පසු පළමු වරට එය Hot 100 ඉහළම 10 වෙත ගෙන ආ)

දැන්, එය ජර්මානු රොක් සංගීත කණ්ඩායම් වන AnnenMayKantereit සහ Giant Rooks විසින් 2019 ආවරණ සහයෝගීතාවයට ස්තූතිවන්ත වන පරිදි නැවත වරක් ප්‍රස්ථාර වෙත ආපසු යා හැකිය. AnnenMayKantereit ගායක Henning May ගේ අනපේක්ෂිත රළු, බලගතු ගායනයට පිවිසීම කම්පනයට කරුණක් වන ධාවන පථයේ සජීවී වීඩියෝවකට පරිශීලකයින් විස්මයට පත් ප්‍රතිචාර පළ කිරීමත් සමඟ ආත්මයෙන් පිරුණු නව අනුවාදය TikTok හි පුපුරා ගොස් ඇත. MRC දත්ත වලට අනුව පසුගිය සම්පූර්ණ ලුහුබැඳීමේ සතිය තුළ ගීතය මුළු ප්‍රවාහ මිලියන 1.5ක් උපයා ඇත – පෙර සතියට වඩා 182% කින් – සහ තවමත් ඉහළ යමින් පවතී, ගීතය මෙම ලුහුබැඳීමේ පළමු දින තුන තුළ දෛනික ප්‍රවාහ 408,000 සිට 505,000 දක්වා ඉහළ ගොස් ඇත. සතිය, “ටොම්ස් ඩිනර්” නැවත වරක් පැරණි ලෙස නොවැළැක්විය හැකිය සයින්ෆෙල්ඩ් නැවත ධාවනය වේ. – AU

 


 

ප්‍රශ්න සහ පිළිතුරු: YouTube හි කලාකරුවන්ගේ හවුල්කාරිත්වයේ ප්‍රමුඛයා වන Naomi Zeichner, ඇගේ ලෝකයේ ප්‍රවණතා මොනවාද යන්න පිළිබඳව

ඔබ අවධානයෙන් සිටින සහ නුදුරු අනාගතයේදී බලපානු ඇතැයි සිතන ප්‍රභේද හරහා කුමන ප්‍රවණතාද?

නැගෙනහිර යුරෝපයේ, ප්ලාවිත ෆොන්ක් නිෂ්පාදකයින් කැමති DVRST මෙම්ෆිස් රැප් ආශ්වාදයේ අසීමිත ළිඳ වෙත ආපසු පැමිණ දිගු නිර්මාණය කරයි, අවට වීඩියෝ මෝටර් රථ ධාවනය කිරීමේ දර්ශන වලට සකසා ඇත. වෙනස් වුවත්, එය මට මතක් කර දෙයි සයිරන් ජෑම් ප්‍රවණතාවය එය වසර කිහිපයකට පෙර නවසීලන්තයේ ආරම්භ විය; ලෝකය සහ බොහෝ මිනිසුන් මේ වන විට අතරමං වීමක් අත්විඳිමින් සිටින අතර, ප්‍රභේද දෙකම එය පිළිබිඹු කරන බව මම සිතමි.

පසුගිය සති කිහිපය තුළ ඔබව කුතුහලයට පත් කළ ගීත හෝ කලාකරුවන් මොනවාද?

Bad Boy Chiller Crew’s “සැමවිටම මගේ දරුවා වන්න” බොහෝ ප්රීතිය අවුලුවයි! “උමතුවේ අලංකාරය” රෙක්ස් ලයිෆ් රාජ් සහ ෆයර්බෝයි ඩීඑම්එල් වෙතින්, ඔවුන් දෙදෙනාම කොටසක් විය #YouTubeBlack Voices Artist Class of 2021, සිල්පර පහරකි. රොබින්සන්ගේ “ෆයාහ්” සංගීත භාණ්ඩ සහ Fuerza Regida’s “ඩෙස්කැන්සන්ඩෝ” පරිපූර්ණ වේ. මාරියා බෙකෙරා හා නිකී නිකොල් ගෝලීය තරු දිලිසෙමින් සිටින අතර, 2022 ඔවුන් දෙදෙනාටම විශාල වසරක් වනු ඇතැයි මම සිතමි. මමත් රූට් කරනවා ඩෝරා භාජනය, අමින්දි, ලිල් බීන්, ෆ්රෙස්කෝ ට්රේ, ඇලමෙඩාහා එලි ඩර්බි. සැබෑ දක්ෂයෙකු වන මුනි ලෝන්ග් ඇයව ලබා ගැනීම ගැන මම සතුටු වෙමි මල්. තවද, මේ සියලු මාසවලට පසුව, Jazmine Sullivan ගේ “BPW” සහ ෆාරුකෝගේ “පෙපාස්” තවමත් නැවත ධාවනය වන අතර මගේ විකල්ප ප්‍රස්ථාරවල ඉහළින්ම ඇත විශ්වය.

YouTube Music ගෝලීය වේදිකාවක් ලෙස දිගටම වර්ධනය වේ. එක්සත් ජනපද ශ්‍රාවකයන්ට වඩා හොඳින් අවබෝධ කර ගත යුතු ආකාරයෙන් සංගීතමය වශයෙන් වර්ධනය වන්නේ ලෝකයේ කුමන කලාපයද?

ආර්ජන්ටිනාවේ සහ ස්පාඤ්ඤ භාෂාව කතා කරන ලතින් ඇමරිකාව පුරා, බිසාරාප් සහ පක්ෂය බ්රෙෂ් ලෝකයේ වඩාත්ම සජීවී ලෙස දැනෙන රැප් දර්ශනයක පදනමට සහය දක්වයි. තුර්කිය සහ ඩොමිනිකන් ජනරජය දිගු කලක් තිස්සේ ඇදහිය නොහැකි සංගීත සම්භාරයක් නිෂ්පාදනය කර ඇති අතර, එම රටවල කලාකරුවන්ගේ හරස් ආකර්ශනය අපි දිගටම දකිනු ඇතැයි මම සිතමි. මම එක සහ එකම එක ගැන සතුටුයි ටෝකිස්චා හා එමීර් ටාහා.

හිස් තැන් පුරවන්න: මේ වසරේ හිප-හොප් හි සිදු වන වඩාත් ආකර්ෂණීය දෙය ________ වේ.

R&B! විහිළු පසෙක තබා, සරඹය ලොව පුරා ඇති විශිෂ්ටතම දෙය ලෙස පවතී, සහ පැහැදිලි කිරීමට අපහසු සාම්පල සහිත පරිපූර්ණ සරඹ ගීත සාදන සියලුම කලාකරුවන්ට මම ආචාර කරමි – වැනි ShoBeatz’s Paramore flipWan Billz සහ B Lovee’s “උදව් කරන්න බෑ” හෝ 00 දශකයේ විශිෂ්ටතම කෘතිය වන Calabria රිද්මයේ Triple01s ප්‍රතිනිර්මාණය, “LIVID.”JL

 


 

එවකට ප්‍රවණතාවය: “අපි තරුණයි” ප්‍රස්ථාර ගිනි තබයි

2010 දශකයේ මුල් භාගයේ ප්‍රවාහයට පෙර දිනවලදී, ඔබේ භූගතව එක රැයකින් ප්‍රධාන ධාරාවේ සංවේදනය ඇති කිරීමට අවශ්‍යයෙන්ම ක්‍රම තුනක් තිබුණි: සංගීත වීඩියෝවක් සමඟ වෛරස් වන්න, ප්‍රධාන වාණිජ සමමුහුර්තයක් ලකුණු කරන්න, නැතහොත් කථාංගයකින් ආවරණය වන්න Glee. විනෝද.ගේ ජැනෙල් මොනේ“We Are Young” ප්‍රථම වීඩියෝව සඳහා ප්‍රමාණවත් තරම් ආකර්ශනීය වීඩියෝවක් නොතිබුණි, නමුත් Alt-pop ඇඳුමේ කඩාකප්පල් ගීතය අනෙක් දෙක ලබා ගැනීමට තරම් ප්‍රබෝධමත් සහ නාට්‍යමය විය: Chevy එය ප්‍රථම වරට ප්‍රදර්ශණය කරන ලද ප්‍රබල වෙළඳ දැන්වීමක භාවිතා කළේය. සුපර් බෝල් අතරතුර, මාස කිහිපයකට පසු ග්ලී සීast එය තෙවන වාරයේ කථාංගයක ප්‍රධාන මොහොතක සිදු කළේය.

ද්විත්ව ස්ථානගත කිරීම් මගින් ගීතය අහස උසට නැඟී ගියේය – ඒකක 300,000 ඉක්මවූ ඩිජිටල් අලෙවිය සති හතක් සමඟින්, බොහෝ දුරට නොදන්නා ක්‍රියාවකින් නව ගීතයක් සඳහා පාහේ සිතාගත නොහැකි සංඛ්‍යා – සහ එය මාර්තු 17 දිනැති ප්‍රස්ථාරයේ Billboard Hot 100 හි අංක 1 දක්වා ගෙන ගියේය. , එය සති හයක් පවතිනු ඇත. විනෝද. ඔවුන්ගේ ගිටාර් වාදකයා – අවසානයේ පොප් ලේඛක/නිෂ්පාදක/විශ්වාසවන්ත ජැක් ඇන්ටනොෆ් – ටේලර් ස්විෆ්ට්ගේ “ඔබේ දේ බලන්න Made Me Do,” ජනප්‍රිය සංගීතයේ වැඩිම ඉල්ලුමක් ඇති සහකරුවෙකු බවට පත්වීමට යන ගමනේදී. – AU

Next Post

ඇලිසන් වොන්ඩර්ලන්ඩ් 'පුද්ගලික ගැටලුවක්' නිසා මෙක්සිකෝ උළෙලෙන් ඉවත් වේ

Wed Mar 16 , 2022
ඇය Puerto Vallarta හි Brownies & Lemonade Spring Break උත්සවයේ ප්‍රධාන මාතෘකාවක් වීමට සතියකට පෙර, ඇලිසන් වොන්ඩර්ලන්ඩ් “පුද්ගලික ගැටලුවක්” උපුටා දක්වමින් මෙක්සිකෝ උත්සවයෙන් ඉවත් වී ඇත. “මට ඇත්තටම කණගාටුයි මෙය කිරීම ගැන, පුද්ගලික ගැටලුවක් නිසා මට ලබන සතියේ මෙක්සිකෝවට යාමට නොහැකි වනු ඇත,” නිෂ්පාදකයා ට්වීට් කළේය බදාදා (මාර්තු 16). “මට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.