බොර තෙල් මිල වාර්තාගත ලෙස පහළට

තෙල් මිල අඩු වීමේ වාසිය ජනතාවට දෙන්න කියයි

ලෝක වෙළඳපොලේ බෙන්ට් වර්ගයේ බොර තෙල් බැරලයක මිල අද වන විට ඩොලර් 100ට වඩා අඩු අගයක් ගෙන ඇත.

එය වාර්තා වන්නේ ඩොලර් 98ක් ලෙසයි.

සති දෙකකට පසු බොර තෙල් මිලේ වාර්තා වූ අඩුම අගය එයයි.

දින කිහිපය තුළ බොර තෙල් මිල අඩු වී ඇත්තේ රුසියාව සහ යුක්‍රේනය අතර පැවති සාකච්ඡාවල ප්‍රචාරණ සහ නැවතත් චීනයේ කොවිඩ් සටන් ව්‍යාප්තිය වැඩි වීමත් සමඟ චීනයේ බොර තෙල් මිල අඩු වීම අපේක්ෂා කිරීම ඇතුළු සාධක පිළිබඳ විශ්ලේෂණ ඉදිරිපත් කරයි.

වෙළඳපල ලෝක වෙළඳපොලේ බොර තෙල් මිල අඩුවෙන් ලැබෙන වාසිය ජනතාවට ලබා දීමට කටයුතු කළ යුතු බව ද විශ්ලේෂකයින් වැඩි දියුණු කිරීම පෙන්නුම් කරයි.

The post බොර තෙල් මිල වාර්තාගත ලෙස පහළට appeared first on Aruna.

Next Post

‘ලංගම ග්‍රාමීය බස් සීමා කරන්න උපදෙස් ලැබී නෑ‘

Wed Mar 16 , 2022
ලංකා ගමනා ගමන මණ්ඩලය (ලංගම) ග්‍රාමීය මාර්ගවල ධාවනය කරන බස් රථ ගමන් වාර සීමා කිරීමට ප්‍රවාහන අමාත්‍යංශයෙන් මේ දක්වා උපදෙස් ලැබී නොමැති බව ලංකා ගමනා ගමන මණ්ඩලයේ නියෝජ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරී (ධාවන) පණ්ඩුක ස්වර්ණහංස මහතා පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.