විශ්වාසය හා කැපවීම තුළ හරිත කෘෂිකර්මාන්තය පිළිබඳ දැක්ම ඉටු කළ හැකියි ජනාධිපතිතුමනි

කෘෂිකර්මමහ කන්නයේ කාබනික පොහොර නිවැරදිව භාවිත කළ ගොවීන් ඉහළ අස්වැන්නක් ලබාගෙන ඇත. රජයේ හරිත කෘෂිකාර්මික න්‍යාය පත‍්‍රය වෙත යොමු නොවූ ගොවීන් දැනුවත් කර අඩුපාඩු මගහරවා ගැනීම තුළින් එය සාර්ථක කර ගත හැකි බව දිස්ති‍්‍රක් ලේකම්වරු පවසති. යන්න සම්බන්ධයෙන් අද (15) ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේ පැවති සාකච්ඡාවකදී මේ බව සඳහන් විය […]

Next Post

නිරිතදිග බෙංගාල බොක්කෙහි අඩු පීඩන කලාපයක් පිළිබඳ උපදෙස් නිකුත් කෙරේ

Wed Mar 16 , 2022
සමක ඉන්දියන් සාගරයේ සහ නිරිතදිග බෙංගාල බොක්ක ආශ්‍රිත ප්‍රදේශවල මුහුදු ප්‍රදේශ සඳහා කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව විසින් කාලගුණ නිවේදනයක් නිකුත් කර තිබේ. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.