ශ්‍රි පාද වන්දනාවේ ගිය 50කට එල්ල වූ ප්‍රහාරය

30 දෙනෙකුගේ තත්ත්වය බරපතලයි

ශ්‍රීපාද වන්දනාවේ පැමිණි වන්දනාකරුවන් පිරිසකට (16) දින එල්ල වූ එල්ලා වූ බඹර ප්‍රහාරයකින් තුවාල ලැබූ පුද්ගලයින් 50 දෙනෙකුට ප්‍රතිකාර ලබා ගැනීම සඳහා තම රෝහලට පැමිණ ඇති අතර, එම රෝගවලින් බරපතල ප්‍රතිකාර ලැබූ රෝගීන් 30 දෙනෙකු පමණ වටවල ප්‍රාදේශීය රෝහල සහ දික්ඔය මුලික රෝහල වෙත මාරු කර යවා ඇත. නෝටන්බ්‍රිජ් ප්‍රාදේශිය රෝහලේ පසුව පි.සි.ද සොයිසා මහතා පැවසිය.

අනුරාධපුර ශ්‍රි පාද වන්දනාවේ සිට පැමිණි පිරිස නෝටන්බ්‍‍‍‍‍රිජ් විමලසුරේන්ද්‍ර පළාතේ සිට කැළණි ගගට ජලය ගලා බසින කෙසෙල්ගමුඔයේ දිය නාමින් සිටියදි විශාල ගසක බැද තිබු බඹර කුඩුවකට කිසියම් පුද්ගලයෙකු ගලකින් ප්‍රහාරයක් එල්ල කළ නිසා බඹරුන් ඇවිස්සු පිරිස (16) දින පස්වරු 4.30 ට පමණ මෙම පිරිසට පහර දුන්හ. අවශ්‍ය තැනැත්තා කියා සිටිය යුතුය.

බඹර ප්‍රහාරයෙන් තුවාල ලැබූ අය අතර කාන්තාවන් සහ කුඩා දරුවන් කිහිප දෙනෙකු සිටින අතර, තුවාලකරුවන් යුධ හමුදාවේ සහාය ඇතිව රෝහල් ගත කර ඇති අතර, තුවාලකරුවන් කිහිප දෙනෙකුගේ ප්‍රතිකාර සඳහා නෝටන්බ්‍රිජ් ප්‍රදේශයේ තුවාල ලබා තිබේ.

බඹර ප්‍රහාරය සම්බන්ධයෙන් නෝටන්බ්‍රිජ් පොලිසිය පරීක්‍ෂණ පවත්වයි.

රංජිත් රාජපක්ෂ – හැටන්

The post ශ්‍රී පාද වන්දනාවේ ගිය 50කට එල්ල වූ ප්‍රහාරය appeared first on අරුණ.

Next Post

පාස්කු ප්‍රහාරයට හිටපු ජනපති මෛත්‍රී වගකිව යුතුයි

Wed Mar 16 , 2022
පාස්කු ඉරුදින ප්‍රහාර නොවැළැක්වීම සම්බන්ධයෙන් හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා වගකිව යුතු බවත්, ඔහු ආරක්ෂක මණ්ඩලයේ ප්‍රධානියා වශයෙන් ප්‍රහාරය වළක්වා ගැනීම සඳහා කිසිදු ක්‍රියාමාර්ගයක් ගෙන නොමැති බවත් ශ්‍රී ලංකා නිතීඥ සංගමය වෙනුවෙන් අධිකරණයේ පෙනී සිටි ජනාධිපති නිතීඥ සංජීව ජයවර්ධන මහතා සත්පුද්ගල ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු මඩුල්ල හමුවේ අද (16) ප්‍රකාශ කළේය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.