හොට් ඔෆ් ලූක් කොම්බ්ස්ගේ පෙරළිය, ලින් ඔලිවර්-ක්ලයින් රිවර් හවුස් වෝනර් නැෂ්විල් වෙත ගෙන යයි

රිවර් හවුස් කලාකරුවන්ගේ නිර්මාතෘ වූ විට ලින් ඔලිවර්-ක්ලයින් වෝනර් මියුසික් නැෂ්විල් (ඩබ්ලිව්එම්එන්) සහ ඉලෙක්ට්‍රා මියුසික් ගෲප් සමඟ නව හවුල්කාරිත්වයක් අත්සන් කරන ලදී, මාර්තු 14 නිවේදනය කරන ලදී, එය නූතන රටේ වඩාත්ම අපේක්ෂා කළ හැකි විධායක වෘත්තියක පූර්ණ කවයක් නියෝජනය කළේය.

ඔලිවර්-ක්ලයින් නැෂ්විල්ගේ සංගීත ප්‍රජාව තුළ ප්‍රමුඛත්වය ගෙන ඇත්තේ 2015 දී ඇගේ ස්වාධීන ලේබලය සමඟ ලූක් කොම්බ්ස් පටිගත කිරීමේ ගිවිසුමකට අත්සන් කිරීමෙන් පසුවය. තිහ කොටි සමඟ මූලික ගිවිසුමකින් පසු ඇය සෝනි මියුසික් නැෂ්විල් සමඟ හවුල් වී කොම්බ්ස්, ජේම්සන් රොජර්ස් සහ ජෝර්ජියා වෙබ්ස්ටර් වෙත ගෙන ආවා. Sony (ඔවුන් රැඳී සිටින ස්ථානය).

නමුත් එම ගනුදෙනුවේ කල් ඉකුත්වීමත් සමඟම, නව WMN/Elektra අනුබද්ධය – ඇය A&R හි WMN විධායක vp සමඟ සමීපව කටයුතු කරයි. ක්රිස් ලැසී සහ ඉලෙක්ට්‍රා සම සභාපති ග්‍රෙග් නඩෙල් – Warner-අනුබද්ධ අත්ලාන්තික් ලේබලය සමඟ දිගු සම්බන්ධයක් නැවත ඇති කරයි. ඇය Hootie + the Blowfish සඳහා Columbia, SC හි සීමාවාසිකවරියක් ලෙස සංගීත ව්‍යාපාරය ආරම්භ කළාය, 1994 ජූලි 5 වන දින ප්‍රසංගය ආරම්භ කළාය: අත්ලාන්තික් නිකුත් කළ දිනයේම Cracked Rear ViewRIAA විසින් 21 වතාවක් ප්ලැටිනම් සහතික කර ඇත. ඇය අනෙකුත් සියලුම සංගීත අගනුවර වන – ලොස් ඇන්ජලීස්, නිව් යෝර්ක් සහ ඇට්ලන්ටා හරහා – නැෂ්විල් වෙත පැමිණීමට පෙර සැක් බ්‍රවුන් සංගීත කණ්ඩායමේ දෛනික කළමනාකරු ලෙස සේවය කළාය, එය අත්ලාන්තික් කණ්ඩායම ඉන්ඩි ඇක්ට් වෙතින් මේජර් දක්වා වෙන් වූ විට අත්ලාන්තික් එහි පළමු අනුබද්ධය බවට පත් කළේය. එහි 2008 පෙරළිය, “චිකන් ෆ්‍රයිඩ්” සමඟින් දක්ෂතා ලේබල් කරන්න.

ඔලිවර්-ක්ලයින් WMN සභාපති/ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා සමඟ බැඳී සිටියේ ZBB සමඟ එම භූමිකාව තුළ ය ජෝන් එස්පොසිටෝ ඔහු 2009 දී සමාගමේ රට අංශය භාර ගන්නා විට.

ඔලිවර් ක්ලයින් පවසන්නේ “එස්පෝටයි මටයි හැම විටම එකට යමක් කිරීමට අවශ්‍යයි. “සැක් සමඟ මගේ දවස්, හූටි සමඟ මගේ දවස් — හරියට මම හැම විටම වෝනර් ක්‍රමයේ යම් හැඩයකින් හෝ විලාසිතාවකින් සිටියා වගේ. ඉතින් ඇත්තටම මම ගෙදර ඉන්නවා වගේ දැනෙනවා.”

ඔලිවර්-ක්ලයින් ගේ භෞතික ව්‍යාපාරික නිවස, vp/GM මගින් එදිනෙදා අධීක්ෂණය සෙබ් ලුස්ටර්, ජෝන් සී ටියුන් ගුවන් තොටුපළ අසල කාර්මික අසල්වැසි මධ්‍යයේ බටහිර නැෂ්විල් හි පිහිටා ඇත. විශාල සිදුවීම් ඉඩක් සහිත කළමනාකරණ කාර්යාල පොකුරක් (Tim McGraw සහ Faith Hill Billboard Country Update වෙතින් මෑත සංචාරයකට දින කිහිපයකට පෙර රූගත කිරීම් සඳහා කාමරය භාවිතා කළහ), එම ගොඩනැගිල්ල මීට පෙර ඩොලි පාර්ටන් සතු වූ නමුත්, එයින් පැහැදිලිවම ඉතිරිව ඇත්තේ එකම දෙයකි. කාලය යනු 1970 දශකයේ ඇල්බම කිහිපයක රාමුගත ඡායාරූප වේ.

රිවර් හවුස් කොම්බ්ස්, රොජර්ස් සහ වෙබ්ස්ටර් සමඟ පිහිටුවන ලද වාර්තා ගනුදෙනු වලට අමතරව, සමාගම විසින් ගීත රචකයින් නව දෙනෙකු ප්‍රකාශයට පත් කරයි – රේ ෆුල්චර් (“වැස්ස වැස්ස විට,” “මම පිටව ගියත්”), ඩෲ පාකර් (“ගෙදර හැදූ,” “ Forever After All”), Nicolette Hayford (“One Night Standards,” “A Little Dive Bar in Dahlonega”) සහ ප්‍රගතිශීලී බ්ලූග්‍රාස් කලාකරු Billy Strings — සහ පොප්-රටේ ගායක-ගීත රචක Zach Seabaugh ඇතුළු ක්‍රියා දුසිම් භාගයකට වඩා කළමනාකරණය කරයි. රළු දාර සහිත ස්ටීවන් විල්සන් ජූනියර් සහ කව්බෝයි රැප් ගායක රයන් චාල්ස්.

ලැයිස්තුව සැලකිය යුතු ලෙස සාරවත් වන අතර, එය ඔලිවර්-ක්ලයින් සඳහා අභිප්‍රාය වූවකි, ඇයගේ වෘත්තිය හිප්-හොප්, සමකාලීන ක්‍රිස්තියානි, පොප්, රොක් සහ ඇය රට තුළට පැමිණීමට පෙර නව යුගය පවා ස්පර්ශ කළේය.

“අවංකවම, ළමයින් එය කුමන ප්‍රභේදයක්ද යන්න ගණන් ගන්නේ නැත,” ඇය තර්ක කරයි. “එය අලෙවි කිරීමට සහ බෙදා හැරීම සඳහා අපට එය පෙට්ටියක තැබිය යුතු බව මම දනිමි, නමුත් අපට ඒ සියලු ලෝකවල සිටිය නොහැක්කේ ඇයි?”

ඔලිවර්-ක්ලයින් 2004 දී ඇයට නැෂ්විල්ගේ ලෝකයේ සිටීමට අවශ්‍ය බව හඳුනා ගත්තාය. ඇය ක්‍රිස්තියානි චිත්‍ර ශිල්පියෙකු වන ස්ටේසි ඔරිකෝ සමඟ වැඩ කරමින් සිටි අතර නගරයට ගිය විට සංගීත ප්‍රකාශනයට ඇලුම් කළාය.

ඔලිවර් ක්ලයින් පවසන පරිදි, “මම හිතුවේ ඒක තමයි මෙතෙක් කල් තියෙන ලස්සනම දේ, මිනිස්සු මෙතන ඉඳගෙන අනිත් අයට ගීත ලිව්වා කියලා.

නමුත් ඇය වෙළඳපොලේ රැකියාවක් කිරීමට උත්සාහ කළ විට, පිළිතුර සැමවිටම නැත යන්නයි.

“එය හරියට ‘ඔබ Nashville A&R කරන්නේ කෙසේදැයි නොදන්නේ’ වැනි ය,” ඇය සිහිපත් කරයි. “ඒ වගේම, මම ලූක් කොම්බ්ස් අත්සන් කිරීමට පෙර 2015 දී එය තවමත් ලබා ගත්තා. ඒ අපකීර්තිය කිසිදා ඉතිරි වී නැත.

Make Wake Artists නිර්මාතෘ Chris Kappy සමඟ ඇයගේ දිගුකාලීන මිත්‍රත්වය නොදැනුවත්වම ඇයට හැරවීමට උපකාරී විය. ඔහු එවකට නාඳුනන කොම්බ්ස් කළමනාකරණය කිරීමට පටන් ගත් අතර ඔහුගෙන් කාමරයක් කුලියට ගනිමින් සිටි ඔලිවර්-ක්ලයින් ගෙන් ඇසුවේ ඇය ඔහුට සවන් දෙනවාද යන්නයි. කැප්පි ඇගේ ගීත තුන වාදනය කළ අතර එය කොම්බ්ස්ගේ හඳුන්වාදීමේ මෙය ඔබට සඳහා වන ඇල්බමයේ කොඳු නාරටිය බවට පත් විය, සහ ඔලිවර්-ක්ලයින් සිත් ගත්තේය. ඇය අලෙවිකරණ තීක්ෂ්ණ බුද්ධිය ලබා දුන්නා, නමුත් Combs හි ප්‍රවාහ ඉතිහාසය ද සොයා බැලුවාය. “සුළි කුණාටුව” කිසිදු විධිමත් ප්‍රවර්ධනයකින් තොරව ප්‍රවාහ මිලියන 1 ක් වූ අතර, ඒ සියල්ල ධාවන ලැයිස්තුගත කාර්ය සාධනවලට වඩා ඉල්ලුම මත විය. රසිකයෝ ඔහුව සොයමින් සිටි බව ඇය දැන සිටියාය. ඇය කෝම්බස් රිවර් හවුස් පනතක් බවට පත් කිරීමට ඉදිරිපත් විය.

“මම කිව්වේ, ‘ගීත හයේ EP ප්‍රවර්ධනය සඳහා ඉදිරි මාස හය තුළ මම ඩොලර් 30,000 ක් වියදම් කළහොත්, මම මගේ මුදල් ආපසු ලබා ගන්නෙමි,’ ඒ වන විට මා සැබවින්ම සැලකිලිමත් වූයේ එයයි,” ඇය පවසන්නීය. “මම හිතන්නේ ඒ සම්පූර්ණ වාර්තාවට ඩොලර් 30,000ක් වැය වුණා. එය ඉතිහාසයේ වැඩියෙන්ම අලෙවි වූ එකකි.”

ඔලිවර්-ක්ලයින් සිතුවේ කොම්බ්ස් විශේෂ කලාකරුවෙකු විය හැකි බවත්, ඔහුගේ කටහඬේ ඇති පාෂාණමය සීරීම් සහ ඔහුගේ ගීතවල ගුණාත්මක භාවය නිසා ය. සමහර රූපවාහිනී සංදර්ශන අත්හැර දමා වඩා හොඳ ස්ථාන සඳහා රැඳී සිටින ලෙසත්, ඔහුගේ මිල වැඩි වනු ඇතැයි අපේක්ෂාවෙන් සංචාර නම්‍යශීලී බවක් තබා ගැනීමටත් ඇය ඔහුට ඒත්තු ගැන්වුවාය.

“එය ක්‍රියාත්මක වන බව මම දැන සිටියෙමි – එය එතරම් වේගයෙන් ක්‍රියාත්මක වන බව මම දැන සිටියේ නැත,” ඇය පවසයි. “නමුත් මට හැඟෙන්නේ සැක් බ්‍රවුන් සංගීත කණ්ඩායම සහ ඔහු ඔබ පිටතට යන තැන එවැනි පාෂාණ මානසිකත්වයක් ඇති බවත්, රසිකයන් එකින් එක සාදමින් සිටින බවත්ය – මම සිතන්නේ සැක් සහ ලූක් සහ ඕල්ඩ් ඩොමීනියන් වැනි සංගීත කණ්ඩායම් සෙසු ප්‍රජාව සකස් කර ඇති බවයි. ඒ මාර්ගයේ.”

WMN සමඟ නව රිවර් හවුස් මාර්ගය සහයෝගීතා මාලාවකින් ආරම්භ වේ. චාල්ස් සහ ඉයන් මන්සික් දැනටමත් යුගලයක් නිකුත් කර ඇත; ඉදිරියට එන අනෙකුත් විශේෂාංග අතර රිවර් හවුස් යුගල සවුදර්ලන්ඩ් පාකර් සමඟ යුගල කිරීම සහ රිවර් හවුස් හි කේසි ටින්ඩල් සමඟ ඉලෙක්ට්‍රා කලාකරු බේලි සිමර්මන් ඇතුළත් වේ. එය පෙර එකට වඩා නව හවුල්කාරිත්වය වෙනස් කරන දෙයෙහි කොටසකි. එම ගිවිසුමේ දී, Sony සහ River House එක්ව කලාකරුවෙකු අත්සන් කළ නමුත්, WMN සමඟින්, එස්පොසිටෝගේ කාර්ය මණ්ඩලය ක්‍රියාවක් කිරීමට තීරණය කරන තෙක් රිවර් හවුස් කලාකරුවන්ගේ සංවර්ධන කාර්යයන් බොහොමයක් හසුරුවනු ඇත. රිවර් හවුස් අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම එහි ගනුදෙනුකරුවන්ට පීඩනය ආරම්භ වීමට පෙර ඔවුන්ගේ කලාත්මක බව ගොඩනගා ගැනීමට අවස්ථාවක් ලබා දෙයි.

“මෙම කලාකරුවන්ට වර්ධනය වීමට සහ තමන් ගැන ඉගෙන ගැනීමට සහ ව්‍යාපාරය ගැන ඉගෙන ගැනීමට ස්ථානයක් ඇති අතර එය DIY කිරීමට තමන්ගේම ආකාරයේ උත්සාහයක් නොවිය යුතුය,” ඇය පවසයි. “ඔබට කණ්ඩායමක් සිටිය යුතුයි.”

දායක වන්න දැන්වීම් පුවරු රට යාවත්කාලීන කිරීමප්‍රවෘත්ති, ප්‍රස්ථාර, විශ්ලේෂණය සහ විශේෂාංග සඳහා කර්මාන්තයේ තිබිය යුතු මූලාශ්‍රය. නොමිලේ බෙදා හැරීම සඳහා ලියාපදිංචි වන්න සෑම සඳුදා දිනකම.

Next Post

ජපානයේ ප්‍රභල භූ කම්පනයක්

Wed Mar 16 , 2022
සුනාමි අනතුරු ඇඟවීම් නිකුත් කෙරේ ජපානයේ ෂුකුෂිමා ප්‍රාන්තයේ සිට මීටර් 60 ක මුහුදේ ප්‍රබල භූකම්පනයක් සිදුවී ඇත. විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කළේ ඇය රික්ටර්මාපකයේ 7.3ක් ලෙස සටහන්ව ඇති බවයි. මෙම භූ කම්පනයත් සමග ජපානයේ සුනාමි අනතුරු හැගවීම් නිකුත් කර ඇත. The post ජපානයේ ප්‍රභල භූ කම්පනයක් appeared first on අරුණ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.