2022 ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල සඳහා සකසන ලද ‘එන්කැන්ටෝ’ වෙතින් ‘අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු’ හි පළමු සජීවී ප්‍රසංගය

එම ඔස්කාර් “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” හි පළමු සජීවී ප්‍රසංගය හොරණෑව දරයි එන්කැන්ටෝ මාර්තු 27 වෙනිදා ඔවුන්ගේ සංදර්ශනය සඳහා.

“අපි බෲනෝ ගැන කතා කරන්නේ නැහැ” ප්‍රමුඛයා විය බිල්බෝඩ් හොට් 100 අඛණ්ඩව සති පහක්, බහු චරිත නාට්‍ය කෑල්ලක් සඳහා විස්මිත දර්ශනයක්. ගීතය ගායනා කරන්නේ කැරොලිනා ගයිටන්, මවුරෝ කැස්ටිලෝ, ඇඩස්සා, රෙන්සි ෆෙලිස්, ඩයෑන් ගුරේරෝ, ස්ටෙෆනි බියට්‍රිස් සහ රංගන ශිල්පීන් විසිනි. එන්කැන්ටෝ මත එන්කැන්ටෝ ශ්‍රව්‍ය පථය, දැනට එහි නවවන අඛණ්ඩ නොවන සතියේ අංක 1 හි සිටී දැන්වීම් පුවරුව 200.

තවත් එකක් ලින්-මැනුවල් මිරැන්ඩාගේ ගීත වලින් එන්කැන්ටෝ“Dos Oruguitas” ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේ හොඳම මුල් ගීතය සඳහා තරඟ කරයි.

ඇකඩමිය නිල වශයෙන් ප්‍රකාශ කර නැත හොඳම මුල් ගීත නාමයෝජනා පස්දෙනාම ප්‍රදර්ශනයේ රඟ දක්වනු ඇත, නමුත් එය පුළුල් ලෙස අපේක්ෂා කෙරේ. ඔවුන් නම්, “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” ගේ කාර්ය සාධනය මත, ප්රදර්ශනය ශක්තිමත් සංගීත අවධානයක් ඇත.

ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේ සියලුම මුල් රංගන ශිල්පීන් වෙන්කරවා ගැනීමට හැකි නම් – සහ ඔවුන් ඔස්කාර් නම්, සියල්ලට පසු – සෙබස්තියන් යාත්‍රා “Dos Oruguitas” රඟ දක්වනු ඇත. බියොන්සේ සිට “Be Alive” ඉටු කරනු ඇත රිචඩ් රජු, වැන් මොරිසන් සිට “ඩවුන් ටු ජෝයි” සිදු කරනු ඇත බෙල්ෆාස්ටී, බිලී අයිලිෂ් ඉටු කරනු ඇත මැරෙන්න වෙලාවක් නෑ එකම නමින් චිත්රපටයෙන්, සහ Reba McEntire සිට “කොහොම හරි ඔබ කරන්න” සිදු කරනු ඇත සුබ දින හතරක්.

CBS හි Grammys විකාශනය වීමට සතියකට පෙර Oscars ABC හි විකාශය වේ. මෙම සංදර්ශන දෙක මීට පෙර කිසි දිනෙක මෙතරම් සමීපව විකාශනය වී නොමැත.

ජේම්ස් බොන්ඩ්ගේ 60 වසර සඳහා සැලසුම් කළ ආචාර කිරීමට සංගීතය ද හේතු විය හැක. ඩේම් ෂර්ලි බැසි මාර්තු 13 වන දින BAFTA චිත්‍රපට සම්මාන උළෙල විවෘත කිරීම සඳහා “දියමන්ති සදහටම” ගායනා කරන ලදී, එම සංදර්ශනයේ Bond ෆ්‍රැන්චයිස් වෙත ආචාරයක් ලෙස. එය තවමත් ඔස්කාර් විකාශන ආචාරයක් සඳහා “ගෝල්ඩ් ෆින්ගර්” ඉතිරි කරයි, සමහර විට බොන්ඩ් තේමා ගීත අතරින් විශිෂ්ටතම ගීතය (මුලින් ගායනා කළේ Bassey විසිනි).

ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල ද ආචාරය නිවේදනය කළේය ගෝඩ් ෆාදර් එහි 50 වැනි සංවත්සරයේදී.

කාලයේ සලකුණක් ලෙස, පැරණි පාසල් මාධ්‍ය නිවේදනයක් හරහා නොව ඇකඩමියේ ට්විටර් සංග්‍රහයේ වීඩියෝවක් හරහා නිවේදනය කරන ලදී: “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු…මේ වසරේ #ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේදී හැර! විසින් සත්කාරකත්වය දරන 94 වැනි ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල අල්ලා ගන්න රෙජිනා ශාලාව, Amy Schumer හා වැන්ඩා සයික්ස් මාර්තු 27 ඉරිදා ABC හි සජීවීව.”

ඇතුළු සංගීත තරු කිහිපයක් ෂෝන් මෙන්ඩිස්, ෂෝන් “ඩිඩී” පනාහා හාලි බේලිසංගීත සහ චිත්‍රපට සුපිරි තරුව සමඟ ඉදිරිපත් කරන්නන් ලෙස නිවේදනය කර ඇත ලේඩි ගාගා.

සම්මාන අටක සජීවී ඉදිරිපත් කිරීම සජීවී විකාශනය ආරම්භ වීමට පෙර පැයට මාරු කරන බවත්, පසුව එම ඉදිරිපත් කිරීම්වල සංස්කරණය කළ අනුවාද විකාශනයට ඉසිය යුතු බවත් ඇකඩමිය නිවේදනය කළ විට සැලකිය යුතු ආන්දෝලනයක් ඇති කළේය. ඔවුන් මෙහි මිනිත්තුවක් සහ එහි මිනිත්තු දෙකක් ඉතිරි කර ගැනීමට ඉලක්ක කර ගත් අතර, ඔවුන්ට අමතර සංගීත අංක සහ සංවත්සර ආචාර සඳහා කාලය ලැබෙනු ඇත. එය මතභේදය මැඩපැවැත්වීමට එතරම් දෙයක් නොකරනු ඇත, නමුත් එය ප්‍රදර්ශනයට වැඩි විනෝදාස්වාද වටිනාකමක් සහ ශ්‍රේණිගත කිරීම් ඉහළ නැංවීම, ඇකඩමියේ පැහැදිලි අරමුණ විය හැකිය.

Next Post

ස්ටේලි පවසන්නේ Gamecocks යනු ජයග්‍රාහී පැසිපන්දු කණ්ඩායමක් බවයි

Wed Mar 16 , 2022
සම්පූර්ණ කතාව සඳහා ESPN.com වෙත පිවිසෙන්න.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.