Baz Luhrmann ‘Elvis’ චිත්‍රපටය කෑන්ස් චිත්‍රපට උළෙලේදී ආරම්භ වීමට නියමිතයි

අපේක්ෂිත Baz Luhrmann එල්විස් ප්රෙස්ලි චරිතාපදානය එල්විස් 2022 කෑන්ස් හිදී ආරම්භ වීමට නියමිතයි චිත්රපටය උත්සවය. අනුව නියමිත කාලයප්‍රමාද වූ රොක් නිරූපකය සහ ඔහුගේ කළමනාකරු කර්නල් ටොම් පාකර් අතර සම්බන්ධය ගවේෂණය කරන විශේෂාංගය මැයි 17-28 දක්වා පැවැත්වීමට නියමිත 75 වැනි වාර්ෂික චිත්‍රපට උළෙලේ නිශ්චිත ගුවන් දිනයක් සඳහා නියම කර නොමැත.

චිත්‍රපටයේ රඟපානවා හොලිවුඩයේ වරක්රජු ලෙස ඔස්ටින් බට්ලර් සහ ගායකයා සොයා ගැනීම සහ ඔහු අසමසම කීර්තියට පත් කිරීමේ ගෞරවය හිමි වූ පාකර් ලෙස ඔස්කාර් සම්මානලාභී ටොම් හැන්ක්ස්. වෝනර් බ්‍රදර්ස් චිත්‍රපටය ජූනි 24 වැනිදා සිනමාහල් වෙත පැමිණීමට නියමිතයි, තරු හැන්ක්ස් ප්‍රථම වරට හෙළිදරව් කළ ප්‍රසිද්ධ චරිතයක් බවට පත්ව වසර දෙකකට වැඩි කාලයකට පසුවය. COVID-19 රෝග විනිශ්චය ඔස්ට්‍රේලියාවේ චරිතාපදානය රූගත කරන අතරතුර; එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස නිෂ්පාදනය කෙටියෙන් නතර විය.

Luhrmann, වැනි අති-ඉහළ, බැරොක් චිත්‍රපට සඳහා ප්‍රසිද්ධය Moulin Rogue!, ඕස්ට්රේලියාව හා මහා ගැට්ස්බි, සෑම් බ්‍රොමෙල්, ක්‍රේග් පියර්ස් සහ ජෙරමි ඩොනර් සමඟ අධ්‍යක්ෂක විසින් ලියන ලදී. රොක්ගේ ප්‍රථම ගෝලීය සුපිරි තරුවගේ කකුල සෙලවෙන රුදුරු බව බට්ලර්ට ග්‍රහණය කර ගත හැකිද යන්න පිළිබඳ කිසියම් බියක් සමනය කරමින්, වේගවත්, මිනිත්තු තුනක ට්‍රේලරය පෙබරවාරි මාසයේදී එළිදක්වන ලදී.

ක්ලිප් එකේ, අපි බට්ලර්ව දකින්නේ ප්‍රෙස්ලිගේ නිහතමානී හැදී වැඩීමේ දර්ශන වල ටුපෙලෝ, මිසිසිපි සහ ටෙනසිහි මෙම්ෆිස්, ඔහුගේ ශබ්දයට කළු ශුභාරංචිය සංගීතයේ විශාල බලපෑම නිරූපණය කරන එකක් ඇතුළුව. “ඔබ ඉපදෙන්නේ ඉරණම සමඟද, නැතහොත් එය ඔබගේ දොරට තට්ටු කරනවාද?” මෙම දර්ශනය නව යොවුන් වියේ පසුවන එල්විස් වෙත ඔහුගේ ගැඹුරු, සිත් ඇදගන්නාසුළු කටහඬ සහ සුප්‍රසිද්ධ උකුල සෙලවීම සමඟ සංශයවාදී ජනකායක් විස්මයට පත් කිරීමට පෙර හඬපටයකින් හැන්ක්ස් පාකර් පවසයි. “ඒ මොහොතේම මම ඒ කෙට්ටු පිරිමි ළමයා සුපිරි වීරයෙකු බවට පරිවර්තනය වන ආකාරය දුටුවෙමි. ඔහු මගේ ඉරණම විය, ”පාකර් පවසයි.

චිත්‍රපටයේ ඔලිවියා ඩිජොන්ග් ප්‍රෙස්ලිගේ බිරිඳ, ප්‍රිසිලා ප්‍රෙස්ලි, හෙලන් තොම්සන් (රේක්) ඔහුගේ මව, ග්ලැඩිස්, රිචඩ් රොක්ස්බර්ග් (හැක්සෝ රිජ්) ඔහුගේ පියා ලෙස වර්නන්, කෙල්වින් හැරිසන් ජූනියර් (ඉහළ සටහන) BB King, Kodi Smit-McPhee ලෙස (බල්ලාගේ බලය) Jimmie Rodgers Snow ලෙසද, Rosetta Tharpe සහෝදරිය ලෙස ගායක Yolaද, Little Richard ලෙස Alton Mason ලෙසද, Arthur Crudup ලෙස Gary Clark Jr සහ Big Mama Thornton ලෙස Shonka Dukureh ලෙසද.

නරඹන්න එල්විස් ට්‍රේලරය පහතින්.

Next Post

GL එක්සත් රාජධානියේ සංචාරක උපදේශනය සම්බන්ධයෙන් ශ්‍රී ලංකාවේ කනස්සල්ල පළ කරයි

Wed Mar 16 , 2022
විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය මහාචාර්ය ජී එල් පීරිස් විසින් ශ්‍රී ලංකාව පිළිබඳ බ්‍රිතාන්‍ය සංචාරක උපදේශනයේ අඩංගු “සාවද්‍යතාවයන්” එහි අනුක්‍රමික සංශෝධනවලදී පෙන්වා දී ඇති අතර එමඟින් රට පිළිබඳ “සෘණාත්මක ප්‍රතිරූපයක්” ප්‍රක්ෂේපණය වී තිබේ. තව..

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.