BE:FIRST’s ‘Bye-Good-Bye’ ප්‍රමුඛ සතිය සමඟ ජපානයේ උණුසුම් 100 ට ඉහළින්

BE:පළමුව නවතම දේ පාලනය කරයි Billboard Japan Hot 100 “Be-Good-Bye” සමඟින්, මෙම සතියේ ප්‍රස්ථාරගත කළ සෑම මෙට්‍රික් එකක්ම ආධිපත්‍යය දරයි.

මාර්තු 16 දිනැති ප්‍රස්ථාරයේ, මාර්තු 13න් අවසන් වන සතිය ගණනය කරමින්, උදෑසන කෙටි නාට්‍ය මාලාවේ තේමාව අපූරු දින 31 එහි පළමු සතිය තුළ ප්‍රවාහ 13,547,052 ක් රැස් කර ගත් අතර එය සමූහය සඳහා වාර්තාගත ඉහළ අගයක් වන අතර මේ වසරේ මෙතෙක් සතියක් තුළ වැඩිම ප්‍රවාහයන් සඳහා වූ වාර්තාව ද වේ.

“Be-Good-Bye” බාගැනීම්, ට්විටර් සඳහන් කිරීම්, වීඩියෝ දර්ශන, සහ ගුවන්විදුලි ගුවන්විදුලිය සහ අනෙකුත් තරඟකරුවන්ට වඩා කුළුණු ද ඉහලින්ම තිබේ. ජපානය මේ සතියේ උණුසුම් 100. මෙම ගීතයේ CD පිටපත මැයි 18 වන දිනට නියමිතයි, එබැවින් විගණනයෙන් උපන්, ක්‍රියාශීලී, පක්ෂපාතී අනුගාමිකයෙකු සමඟ සාමාජිකයින් හත් දෙනෙකුගෙන් යුත් පිරිමි කණ්ඩායම මෙම ගම්‍යතාවය එතෙක් පවත්වා ගෙන යන ආකාරය සටහන් කිරීම වටී.

SKE48 හි “Kokoro ni Flower” ජපන් හොට් 100 හි අංක 3 ස්ථානයට පැමිණේ. මාස හයකට පමණ පසු එහි පළමු වන ගැහැණු කණ්ඩායමේ 29 වැනි ගීතය, භෞතික විකුණුම් පාලනය කිරීම සඳහා එහි පළමු සතිය තුළ පිටපත් 274,744 ක් අලෙවි විය. ධාවන පථය අනෙකුත් ප්‍රමිතික වලදී බලාපොරොත්තු වූ තරම් හොඳින් ක්‍රියා කළේ නැත – බැලීම් සඳහා අංක 18, Twitter සඳහා අංක 15, ගුවන්විදුලිය සඳහා අංක 93 – සහ අංක 1 මංගල දර්ශනයට වඩා අඩු නමුත් විකුණුම් සඳහා සංඛ්‍යා සමූහයේ පෙර ගීතය හා සසඳන විට පිටපත් 40,000කින් පමණ වැඩි වී ඇත (“Ano koro no kimi wo mitsuketa,” 234,600 පළමු සතියේ විකුණුම්), මෙම වසරේ සීඩී වෙළඳපොලේ සාමාන්‍ය පහත වැටීම සලකන විට එයම ජයග්‍රහණයකි.

J-pop සංගීත කණ්ඩායමක් වන Remioromen ගේ “Sangatsu kokonoka” (“මාර්තු 9”), 2005 වසරේ සම්භාව්‍ය උපාධි ප්‍රදානෝත්සවයට අදාළ සංඛ්‍යාව මේ කාලයේ සෑම වසරකම ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළට, නැවතත් මේ සතියේ අංක 19 ට පැමිණ ඇත – පසුගිය වසරට වඩා හොඳයි අංක 33 හි උපරිමය. මෙම සතියේ එය ගුවන්විදුලිය සඳහා අංක 8, බාගත කිරීම් සඳහා අංක 12, ප්‍රවාහය සඳහා අංක 51, ට්විටර් සඳහා අංක 19, වීඩියෝ සඳහා අංක 14, සහ කැරෝකී සඳහා අංක 12 පැමිණේ. එහි සදාකාලික ජනප්රියත්වය. එදා භාවිතා කරන ලද දත්ත වර්ගය අදට වඩා වෙනස් වුවද, මෙම ගීතය සෑම වසරකම 2010 දශකයේ මුල් භාගයේදී හොඳම 10 අතරට නැවත ඇතුල් විය, එබැවින් වඩාත් මෑත කාලීන පුනර්ජීවනය එම වසරවල ගම්‍යතාවයට සමාන නොවූවත්, ප්‍රස්ථාර ක්‍රියාවට හැකිය තවමත් සෘතුමය ප්රියතම නියෝජිතයෙකු ලෙස පැවසිය හැකිය.

එම බිල්බෝඩ් ජපානය Hot 100 භෞතික සහ ඩිජිටල් විකුණුම්, ශ්‍රව්‍ය ප්‍රවාහ, ගුවන්විදුලි විකාශනය, Twitter සඳහන් කිරීම්, YouTube සහ GYAO ඒකාබද්ධ කරයි! වීඩියෝ දසුන්, Gracenote බැලීම් සහ කැරෝකී දත්ත.

සම්පූර්ණ Billboard Japan Hot 100 ප්‍රස්ථාරය සඳහා, සතියේ සිට ගණනය කිරීම මාර්තු 7 සිට 13 දක්වා, ක්ලික් කරන්න මෙතන.

Next Post

Texas's Luck Reunion 2022 සඳහා තමන්ව සොයාගැනීමේ නැතිවූ Gonzo සංගීත කණ්ඩායම

Wed Mar 16 , 2022
1970 දශකයේ මුල් භාගයේ ටෙක්සාස් සංගීතයේ වඩාත්ම බලගතු ඇල්බම කිහිපයක වාදනය කළ ලොස්ට් ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායම – පිටුබලය මයිකල් මාටින් මර්ෆී හා ජෙරී ජෙෆ් වෝකර් — Luck Reunion 2022 උත්සවය බ්‍රහස්පතින්දා වාදනය කරයි විලී නෙල්සන්සමූහයේ 50 වැනි සංවත්සරය සනිටුහන් කරමින් ඔස්ටින්ගෙන් පිටත ගේ ගොවිපළ. මෙම ප්‍රසංගය බෙර වාදකයෙකු වන ෆ්‍රෙඩී […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.