Texas’s Luck Reunion 2022 සඳහා තමන්ව සොයාගැනීමේ නැතිවූ Gonzo සංගීත කණ්ඩායම

1970 දශකයේ මුල් භාගයේ ටෙක්සාස් සංගීතයේ වඩාත්ම බලගතු ඇල්බම කිහිපයක වාදනය කළ ලොස්ට් ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායම – පිටුබලය මයිකල් මාටින් මර්ෆී හා ජෙරී ජෙෆ් වෝකර් — Luck Reunion 2022 උත්සවය බ්‍රහස්පතින්දා වාදනය කරයි විලී නෙල්සන්සමූහයේ 50 වැනි සංවත්සරය සනිටුහන් කරමින් ඔස්ටින්ගෙන් පිටත ගේ ගොවිපළ.

මෙම ප්‍රසංගය බෙර වාදකයෙකු වන ෆ්‍රෙඩී Krc සමඟින් සංගීත කණ්ඩායමේ සගයන් වන Bob Livingston, Gary P. Nunn සහ John Inmon එකට ගෙනෙන අතර, ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී Austin’s Gruene Hall හි ඔවුන්ගේ පළමු නැවත එක්වීමේ සංදර්ශනයෙන් පසුවය. මර්ෆි ඔවුන් සමඟ උත්සව බිල්පතට සම්බන්ධ වනු ඇත.

“ගැරී පී. නන් නොසිටියේ නම්, එය නොතිබෙන්නට ඉඩ තිබුණි දකුණෙන් නිරිත දෙසින්සම්මන්ත්‍රණ සම-නිර්මාතෘ රෝලන්ඩ් ස්වෙන්සන් පවසන්නේ, ඔහු 70 ගණන්වල රිය පැදවීමට ඉගෙන ගත් අතර ඔස්ටින් අවට නන් ගේ සංදර්ශනවලට සහභාගී වූ විට සිහිපත් කරයි – සංගීතය සහ අදහස් ප්‍රදර්ශනය කිරීමට SXSW දියත් කිරීමට දශකයකට පෙර.

SXSW හා සමගාමීව, Luck Reunion උත්සවය ටෙක්සාස්, Luck, ඔස්ටින් සිට සැතපුම් 30 ක් වයඹ දෙසින්, ඔහුගේ සම්භාව්‍ය ඇල්බමයේ චිත්‍රපට අනුවර්තනය සඳහා පසුබිමක් ලෙස 1985 දී විලී නෙල්සන්ගේ ගොවිපළේ මුලින් ගොඩනඟන ලද චිත්‍රපට කට්ටල නගරයකි. රතු හිස සහිත ආගන්තුකයා. දශකයක් පුරා, උත්සව සංවිධායකයින්, Luck Presents, වෙබ් අඩවියේ සංගීතය, ආහාර සහ අත්කම් පිළිබඳ මුළු දවසම සැමරීමක් පවත්වා ඇත.

මෑතකදී දුරකථනයෙන් සහ විද්‍යුත් තැපෑලෙන් තම මතකයන් බෙදාගත් නන් පවසන්නේ “වසර 50ක් ගෙවී ගොස් ඇති බව මට සිතාගත නොහැකිය. දැන්වීම් පුවරුව.

නන් විස්තර කරන පරිදි, 1970 ගණන්වල මුල් භාගයේ ඔස්ටින් මර්ෆි, පසුව වෝකර් ඔවුන්ගේ ගායක/ගීත රචකයන්ගේ සංවේදීතාවන් සමඟ පැමිණි විට රළු, රොක් ‘එන්’ රෝල් නගරයක් විය. “ප්‍රධාන වාර්තා ගනුදෙනුවක් සමඟ ඔස්ටින් වෙත පැමිණි පළමු කලාකරුවා මයිකල් ය; අද අප දන්නා ටෙක්සාස් රටේ සංගීත දර්ශනය ආරම්භ කිරීමට ඔහු වගකිව යුතුය, ”නන් පවසයි.

එය ටෙක්සාස් ආත්මයක් සමඟ රට, ජන සහ රොක් මිශ්‍ර කළ සංගීත දර්ශනයකි, එය නන් විස්තර කරන්නේ “කැරලිකාර, දරුණු ලෙස ස්වාධීන සහ අපගේ සංස්කෘතිය සහ අපගේ ඉතිහාසය ගැන ආඩම්බර වන අතර එය අනෙකුත් ප්‍රාන්තවලට වඩා වෙනස් කරයි” යනුවෙනි.

1972 දී ලිවින්ග්ස්ටන් සහ නන් මර්ෆීගේ පළමු ඇල්බමයට පිටුබලය දුන්හ Geronimo’s Cadillac, එහි මාතෘකාව Hot 100 හි අංක 27 ට ළඟා වූ අතර එහි 1973 පසු විපරම කොස්මික් කව්බෝයි සිහිවටනය. 1975 දී, මර්ෆී “Wildfire” සමඟ Hot 100 හි අංක 3 ට ළඟා විය.

“කනගාටුදායකයි,” නන් පවසන්නේ, ටෙක්සාස් සංගීත දර්ශනය යටතේ, “ගිනි ඇවිළීම සඳහා ඔහුට ලැබිය යුතු ගෞරවය මයිකල්ට කිසිදා නොලැබුනේය”, එය කේන්ද්‍රගත වූයේ නන් විසින් “කව්බෝයි සහ හිපිස්” ලෙස හැඳින්වූ “කව්බෝයිස් සහ හිපියන්” වටා ය. ආමඩිලෝ ලෝක මූලස්ථානය, ඔස්ටින් නගරයට දකුණින් සංගීත ශාලාවක් සහ බියර් හවුලක්.

“චේට් ෆ්ලිපෝ, [then] සඳහා නූල් එකක් රෝලිං ස්ටෝන් [and later Nashville bureau chief of Billboard] ආමඩිලෝ සහ ඔස්ටින් සංගීත දර්ශනය ආවරණය කළ අතර මෙහි සිදුවෙමින් පවතින දේට රට පුරා ප්‍රචාරයක් ලබා දුන්නේය, ”නන් සිහිපත් කරයි.

නන් සඳහා, ගීත රචකයෙකු ලෙස, මර්ෆී සමඟ ඔහුගේ සහයෝගීතාවය ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ වඩාත්ම කල්පවත්නා රචනා වලින් එකකට හේතු විය. ඔහු මර්ෆී සමඟ ලන්ඩනයට ප්‍රවර්ධන චාරිකාවක් සඳහා ගොස්, මහල් නිවාසයක නැවතී සිටියේ “උදෑසන 6 ට ස්වයංක්‍රීයව තාපය නිවී ගිය අතර සවස 6 වන තෙක් නොපැමිණි නිසා එම කාමරවල සාමාන්‍ය උෂ්ණත්වය අංශක 48 ක් පමණ විය.”

ගමනේදී ඔහු රැගෙන ආ මෙක්සිකානු ගට්-ස්ට්‍රිං ගිටාරයක් වාදනය කරමින්, නන් ආරම්භ කළේ පද රචනයෙනි: “හොඳයි, මෙතන සීතලයි / මම දිවුරනවා / මම කැමතියි ඔවුන් තාපය සක්රිය කළා නම්.”

මෙම රේඛා ටෙක්සාස් වෙත ප්‍රේම ගීතයක් වන “ලන්ඩන් හෝම්සික් බ්ලූස්” හි කොටසක් බවට පත් වූ අතර එහි සංගීතය එවැනි ගීතයක් බවට පත් වූ අතර එය තේමා ගීතය ලෙස සේවය කළේය. ඔස්ටින් සිටි සීමාවන් දශක තුනකට ආසන්න කාලයක් රූපවාහිනී කතා මාලා.

මේ අතර, “Mr. බොජැංගල්ස්, කී වෙස්ට් සිට ඔස්ටින් වෙත ගොස් නන් සහ ඔහුගේ සගයන් MCA රෙකෝඩ්ස් සඳහා ඔහුගේ පළමු ස්වයං-මාතෘ ඇල්බමය පටිගත කිරීමට බඳවාගෙන ඇති අතර, එහි ගෞරවනීය ඔස්ටින් ගීත රචක ගයි ක්ලාක් විසින් ඔහුගේ “LA ෆ්‍රීවේ” අනුවාදය අඩංගු විය.

“එතැන් සිට, අපි ඔස්ටින් සිට බොස්ටන් දක්වා නිව් යෝර්ක් දක්වා බිල්පත් බෙදාගැනීමේ මයිකල් සහ ජෙරී ජෙෆ් සමඟ සංදර්ශන රාශියක් වාදනය කළෙමු, අපි ඔවුන් දෙදෙනාටම සහාය වෙමු,” නන් පවසයි.

වෝකර් හන්ටර් තොම්සන්ගේ බලගතු 1971 පොත කියවමින් සිටියේය ලාස් වේගාස් හි බිය සහ පිළිකුල: ඇමරිකානු සිහිනයේ හදවතට වනචාරී ගමනක්, එක් ලේඛකයෙක් “gonzo” පුවත්පත් කලාව ලෙස හංවඩු ගසා ඇත. “වනාන්තරය සහ උමතුව” අවුස්සන එම වාක්‍ය ඛණ්ඩය සංගීත කණ්ඩායමේ සගයෙකු වූ ලිවිංස්ටන් විසින් වැලඳගත් බව නන් පවසයි. “ඔහු කිව්වා, ඔව්, අපි Gonzo Band – Lost Gonzo Band.”

ටෙක්සාස් හි අද්විතීය වාතාවරණය ග්‍රහණය කර ගන්නා ඇල්බමයක් පටිගත කිරීමේ අදහස වෝකර්ට පසුව පැමිණියේය. “ඔහු සොයමින් සිටි මායාව ඔහුට දැනුණු කඳුකර ගම්මානයක් සොයා ගත් බව ඔහු කීවේය – සහ එම ස්ථානය ලකන්බැච් විය, ඔහුට එහි පැරණි නැටුම් ශාලාවේ සජීවීව පටිගත කිරීමට අවශ්‍ය විය,” නන් සිහිපත් කරයි.

මෙම සැකසුම ලොස්ට් ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායමේ ඉතිහාසයේ වඩාත් කැපී පෙනෙන පටිගත කිරීමේ ක්‍රමවේදයකට මග පෑදීය. “අප යම් පරිවරණයක් අවශ්‍ය වූ බැවින් ශබ්දය සෑම තැනකම ප්‍රතිරාවය නොකෙරෙන අතර, නගරයට රිය පැදවීමේදී, එය පිදුරු සාදන කාලය බව මම දුටුවෙමි. නිෂ්පාදක මයිකල් බ්‍රොව්ස්කි සහ මම අසල පිට්ටනියකට ගොස් මගේ පිකප් එක හතරැස් පිදුරු වලින් පුරවා වේදිකාව ඉදිරිපිට නැටුම් තට්ටුවේ චතුරස්රයක් නිර්මාණය කළෙමු.

එම ඇල්බමය නම් කර තිබුණි ¡Viva Terlingua! සහ 1970 ගණන්වල ප්‍රගතිශීලී රට ව්‍යාපාරයේ සම්භාව්‍ය එකක් ලෙස සැලකේ. වෝකර් සහ ලොස්ට් ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායම නූන්ගේ “ලන්ඩන් හෝම්සික් බ්ලූස්” වාදනය කළහ. (බ්‍රොව්ස්කි දෙවන වරටත් කතා කළේය, ඇල්බමයේ නන් ඇසෙන්නේ මන්දැයි පැහැදිලි කරමින්, “මට මාව නැවත එම ස්ථානයට පත් කළ හැකිදැයි මට බලන්න දෙන්න.”) තැටියේ රේ විලී විසින් රචිත “අප් ඇගයින්ස්ට් ද වෝල් රෙඩ්නෙක් අම්මා” ද ඇතුළත් විය. හබාර්ඩ්, ගයි ක්ලාක්ගේ “ඩෙස්පෙරාඩෝස් ඩබ්ලිව්දුම්රියක් සඳහා බලා සිටීම,” Michael Martin Murphey ගේ “Backslider’s Wine” සහ Walker ගේ “Mr. බොජ්ඣංග.”

ලොස්ට් ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායම 1976 දී හූස්ටන්හි පැවති අලුත් අවුරුදු ප්‍රසංගයකින් පසු වෝකර්ගෙන් වෙන් වූ අතර 70 දශකයේ අගභාගයේදී ඔවුන්ගේම ඇල්බම නිකුත් කරන ලදී. වෝකර් මිය ගියේය 2020 ඔක්. 23 වෙනිදා.

නමුත් ඔහුගේ හිටපු සංගීත කණ්ඩායමේ සාමාජිකයින් ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී නැවත එක් වූ විට “ආරම්භයේ සිට අවසානය දක්වා සැබවින්ම ඉන්ද්‍රජාලික සන්ධ්‍යාවක්” වූ විට නන් පවසන පරිදි Gruen රඟහල සංදර්ශන පටිගත කර පසුව නිකුත් කිරීම සඳහා රූගත කරන ලද බව නන් පවසයි. “කාමරයේ එතරම් ආදරයක් තිබූ අතර එය කෙතරම් විශිෂ්ටද යත්, බොහෝ දෙනෙකුට තවමත් අප සහ අප කළ සංගීතය ගැන එකම හැඟීමක් ඇත.”

Next Post

සෙනෙට් සභිකයින් සජීවී නේෂන් විමර්ශනය කිරීමට DOJ සඳහා ඇමතුම් අලුත් කරයි

Wed Mar 16 , 2022
එක්සත් ජනපද සංවේදක රිචඩ් බ්ලූමැන්ඩල් (D-CT) සහ Amy Klobuchar (D-MN) ලොව විශාලතම ප්‍රසංග ප්‍රවර්ධකයා වන Live Nation විසින් “විභව තරඟකාරී විරෝධී සහ පාරිභෝගික විරෝධී” ගනුදෙනු විමර්ශනය කරන ලෙස අධිකරණ දෙපාර්තමේන්තුවෙන් නැවත වරක් ඉල්ලා සිටියි. අඟහරුවාදා (මාර්තු 15) DOJ වෙත යවන ලද ලිපියක් හරහා, ඩිමොක්‍රටික් සෙනෙට් සභිකයින් පැවසුවේ, ප්‍රවර්ධකයා ටිකට්මාස්ටර් සමඟ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.