UK Competition Watchdog AWAL මිලදී ගැනීමට Sony හි ඩොලර් මිලියන 430 ක ගනුදෙනුව ඉවත් කරයි

ලන්ඩන් – එක්සත් රාජධානියේ තරඟ මුරකරු විසින් ඩොලර් මිලියන 430 ක ගනුදෙනුව පිළිබඳ මාස අටක පරීක්ෂණයකින් පසුව, බදාදා (මාර්තු 16) Kobalt Music Group හි ස්වාධීන බෙදාහැරීමේ සහ ලේබල් අංශය AWAL හි Sony විසින් අත්පත් කර ගැනීම සම්පූර්ණයෙන් ඉවත් කරන ලදී.

තරඟකාරී සහ වෙළඳපල අධිකාරිය (CMA) පසුගිය ජූලි මාසයේදී ගනුදෙනුව පිළිබඳ ඒකාබද්ධ පරීක්ෂණයක් දියත් කළ අතර, එය කලාකරුවන්ට සහ පාරිභෝගිකයින්ට වඩාත් නරක කොන්දේසි වලට තුඩු දිය හැකි බවට ඇති කනස්සල්ල මධ්‍යයේ එය සැප්තැම්බර් මාසයේදී දෙවන අදියර ගැඹුරු විමර්ශනයක් දක්වා උසස් කරන ලදී.

එම අවස්ථාවේ දී, CMA පැවසුවේ Sony සහ AWAL අතර තරඟය අහිමි වීම ඉන්ඩි ක්‍රියාවන්ට හිතකර ගනුදෙනු කිරීමට අපහසු විය හැකි බවත්, ඔවුන්ගේ අයිතිවාසිකම්වල වැඩි හිමිකාරිත්වයක් ලබා ගැනීමේ අවස්ථාව ඔවුන්ට ප්‍රතික්ෂේප කළ හැකි බවත්ය.

පසුගිය මාසයේ සී.එම්.ඒ තාවකාලිකව නිෂ්කාශනය කර ඇත “ගිනුම එක්සත් රාජධානියේ තරඟකාරිත්වය සැලකිය යුතු ලෙස අඩු නොකරන අතර අනාගතයේ දී එසේ කිරීමට බලාපොරොත්තු නොවිය හැක” යන පදනම මත ඒකාබද්ධ කිරීම

සති තුනක උපදේශන කාල සීමාවකින් පසුව, Sony සහ යුරෝපීය ස්වාධීන ලේබල් ආයතනය IMPALA විසින් තාවකාලික සොයාගැනීම් සඳහා ලිඛිත ප්‍රතිචාර ගොනු කළ කාලය තුළ, එම තීරණය දැන් තහවුරු කර ඇත.

“මෙම ගනුදෙනුව කලාකරුවන්ට සහ රසිකයින්ට නරක ප්‍රතිඵල ගෙන නොදෙන බවට සහතික වීමට අවශ්‍ය නිසා අපි මෙම පරීක්ෂණය ආරම්භ කළෙමු” මාර්ගට් ඩාලි, ස්වාධීන CMA විමර්ශන කණ්ඩායමේ සභාපති, ප්රකාශයක් පවසයි. “ඒකාබද්ධ කිරීම පරෙස්සමින් තක්සේරු කිරීමෙන් පසුව, පවතින පටිගත කරන ලද සංගීතයේ තේරීම හෝ ගුණාත්මකභාවය අඩු කිරීමට හෝ මිල වැඩි කිරීමට එය තරඟයට බලපාන්නේ නැති බව අපට පෙනී ගියේය.”

සිය විමර්ශනයේ කොටසක් ලෙස, CMA විසින් ආයතන දෙකේම අභ්‍යන්තර ලේඛන දහස් ගණනක් මෙන්ම තරඟකරුවන් සහ ගනුදෙනුකරුවන්ගේ ඉදිරිපත් කිරීම් සහ එක්සත් රාජධානියේ පටිගත කරන ලද සංගීත වෙළඳපොල පිළිබඳ මුරකරුගේම විශ්ලේෂණය ඇතුළු පුළුල් පරාසයක සාක්ෂි විශ්ලේෂණය කරන ලදී.

AWAL සහ Sony හි Indie බෙදාහැරීමේ අංශය වන The Orchard තරඟ කිරීමට අපේක්ෂා කළ හැකි ප්‍රමාණය, ඒකාබද්ධ කිරීම ඉදිරියට නොයන්නේ නම් සහ සාර්ථක කලාකරුවන් අත්සන් කිරීමට Sony සහ AWAL කෙතරම් සමීපව තරඟ කරයිද යන්න නියාමකයා අවධානය යොමු කළ ක්ෂේත්‍රවලට ඇතුළත් විය.

බදාදා ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද එහි අවසාන වාර්තාවේ, CMA විසින් නිගමනය කළේ The Orchard සහ AWAL ඔවුන්ගේ අවධානය යොමු කරන විවිධ ක්ෂේත්‍ර නිසා සමීප ප්‍රතිවාදීන් නොවන බවයි, The Orchard ලේබල් සේවා සඳහා විශේෂීකරණය වූ අතර AWAL කලාකරුවන්ගේ සේවාවන් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරයි.

AWAL විසින් “ඉදිරි වසර දෙක තුන ඇතුළත සිය ලේබල් ව්‍යාපාරය ද්‍රව්‍යමය වශයෙන් ව්‍යාප්ත කිරීමට ඉඩ නොතිබෙනු ඇති” බවත් එබැවින් ලේබල් සේවා සැපයීමේදී The Orchard වෙත සමීප තරඟකරුවෙකු නොවන බවත් CMA තීරණය කළේය.

කලාකරුවන්ගේ අත්සන් කිරීම් සම්බන්ධයෙන්, AWAL පටිගත කිරීම් කලාකරුවන් අත්සන් කිරීම සම්බන්ධයෙන් සෝනිට සැලකිය යුතු තරඟකරුවෙකු බව දැක්වීමට “සීමිත සාක්ෂි” ඇති බවත්, AWAL “එහි තරඟකාරී පිරිනැමීම ද්‍රව්‍යමය වශයෙන් වැඩිදියුණු නොකරනු ඇත” යනු ඉදිරියට නොයාමට ඒකාබද්ධ කිරීම බවත් නියාමන මුරකරු සොයා ගත්තේය.

ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින්, Sony Music Entertainment CMA හි අවසාන තීන්දුව සාදරයෙන් පිළිගත්තේය, එය පැවසුවේ “විවිධ තරඟකරුවන් සහ බොහෝ පිරිනැමීම් සහිත දැඩි තරඟකාරී වෙළඳපලක් තුළ ඔවුන්ගේ කලාකරුවන් සඳහා හොඳම සේවාව ලබා දීම කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමට” සමාගමට ඉඩ ලබා දෙන බවයි.

“මෙය Sony Music Entertainment, AWAL සහ Neighbouring Rights සඳහා උද්යෝගිමත් නව ව්‍යාපාරයක ආරම්භය වන අතර සංගීත කර්මාන්තය අඛණ්ඩව විකාශනය වන බැවින් ගෝලීය වශයෙන් කලාකරුවන් සඳහා සැබෑ ප්‍රතිලාභ ලබා දීමට අපට හැකි බව සහතික කරයි” යනුවෙන් ප්‍රධාන ලේබලය පවසයි.

සෝනි උපයනු ඇත ඇස්තමේන්තු කර ඇත එහි AWAL සහ The Orchard මෙහෙයුම් හරහා ස්වාධීන ලේබල් බෙදා හැරීමෙන් ඩොලර් බිලියන 1 ක ආදායමක්.

Next Post

7 වන සතිය: සතියේ පිරිමි ටෙනිස් ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්

Wed Mar 16 , 2022
අග්නිදිග සමුළුව 2022 පිරිමි ටෙනිස් වාරයේ 7 වන සතිය සඳහා සතියේ ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් ප්‍රකාශයට පත් කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.