කිරි නිෂ්පාදන-පලතුරු බද්ද තවත් ඉහළට

ආයනයන සීමා කිරීම සඳහා රජය පැනවූ විශේෂ වෙළෙඳ භාණ්ඩ බද්ධ ඇතුළු වූ කිරි ආශ්‍රීත නිෂ්පාදන සහ පලතුරු ආහාර 9ක බදු තව දුරටත් ඉහළ නැංවීමට මුදල් අමාත්‍යංශය තීරණය කර තිබේ.

Next Post

එඩ් ෂීරන් පවසන්නේ ඔහු ළඟදීම අපට ප්‍රධාන 'වංගුබෝලයක්' විසි කිරීමට සූදානම් බවයි

Thu Mar 17 , 2022
එඩ් ෂීරන් අච්චුව බිඳ දමන බවට පොරොන්දු වන නව ව්‍යාපෘතියක් මාසය අවසන් වීමට පෙර අත්හැරීමට සැලසුම් කරයි. නවසීලන්තය සමඟ සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී ව්‍යාපෘතිය NZ ඔහුගේ දැන් ප්‍රකාශයට පත් කළ 2023 “ගණිත” ක්‍රීඩාංගනය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට ඕස්ට්‍රේලියාවේ සහ නවසීලන්ත සංචාරයගායකයා පැවසුවේ අභිරහස් නිකුතුව ඔහුගේ ගණිතමය වශයෙන් නම් කර ඇති ඇල්බම මාලාවේ නවතම ප්‍රවේශය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.