ජුසී ස්මොලට් අභියාචනය අතරතුර සිරෙන් නිදහස් කිරීමට නියෝග කළේය

ජූසී ස්මොලට් ජාතිවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිසියට බොරු කීම සම්බන්ධයෙන් වරදකරු වූ අභියාචනය විභාග වන තෙක් ඔහු නිදහස් කළ යුතු බවට ඔහුගේ නීතීඥයින් සමඟ එකඟ වූ අභියාචනාධිකරණයක් විසින් බදාදා (මාර්තු 16) සිරෙන් නිදහස් කිරීමට නියෝග කරන ලදී.

පොලිසියට බොරු කීම නිසා අපරාධ පහකට වරදකරු වීම නිසා කුක් ප්‍රාන්තයේ විනිසුරුවරයකු ස්මොලට්ට දින 150 ක සිර දඬුවමක් නියම කිරීමෙන් පසු තීන්දුව ලැබුණි. දඬුවම නියම වූ වහාම කෝපයෙන්, රූපවාහිනී වැඩසටහනේ හිටපු තරුව අධිරාජ්යය ඔහු තම නිර්දෝෂීභාවය ප්‍රකාශ කර “මම සියදිවි නසාගන්නේ නැහැ. අනික මම එතනට ගියාම මට මොනවා හරි උනොත් මම ඒක මටම කරගත්තේ නෑ. ඒ වගේම ඔයාලා හැමෝම ඒක දැනගෙන ඉන්න ඕනේ.

අභියාචනාධිකරණය, 2-1 තීන්දුවකින්, ඩොලර් 150,000 ක පුද්ගලික පිළිගැනීමේ බැඳුම්කරයක් පළ කිරීමෙන් පසු ස්මොලට් නිදහස් කළ හැකි බව පැවසීය, එයින් අදහස් වන්නේ ඔහුට මුදල් දැමිය යුතු නැති නමුත් අවශ්‍ය පරිදි උසාවියට ​​පැමිණීමට එකඟ වන බවයි. බදාදා අගභාගයේදී ඔහු කොපමණ ඉක්මනින් නිදහස් කළ හැකිද යන්න පැහැදිලි නැත.

ස්මොලට්ගේ නීතීඥයින් තර්ක කර ඇත්තේ අභියාචනා ක්‍රියාවලිය අවසන් වන විට ඔහු දඬුවම සම්පූර්ණ කර ඇති බවත්, ඔහු කුක් ප්‍රාන්ත බන්ධනාගාරයේ සිරවී සිටියහොත් ස්මොලට්ට ශාරීරික හානියක් සිදුවිය හැකි බවත්ය. විශේෂ අභිචෝදකයාගේ කාර්යාලය යෝජනාවට ප්‍රතිචාරයක් වශයෙන් හිමිකම් පෑම “සත්‍ය වශයෙන්ම වැරදි” ලෙස හැඳින්වීය.

උසාවියේ තීන්දුව 2019 ජනවාරි මාසයේදී ආරම්භ වූ අමුතු කතාවක නවතම පරිච්ඡේදය සනිටුහන් කරයි කළු සහ සමලිංගික ස්මොලට් චිකාගෝ පොලිසියට වාර්තා කළේ ඔහු ස්කී වෙස් මුහුණු පැළඳ සිටින පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකුගේ වර්ගවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයකට ගොදුරු වූ බවයි. ප්‍රහාරකයින් සඳහා වූ දඩයම ඉක්මනින්ම ස්මොලට්ගේ පරීක්ෂණයක් බවට පත් වූ අතර ඔහු ප්‍රහාරය සංවිධානය කළ බවට සහ ඒ ගැන පොලිසියට බොරු කීවේය යන චෝදනාව මත ඔහු අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත.

පරීක්ෂණයෙන් හෙළි වූයේ ස්මොලට් ඔහුගේ වැඩවලින් ඔහු දන්නා පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකුට ගෙවා ඇති බවයි අධිරාජ්යය ප්රහාරය වේදිකාගත කිරීමට.

ජූරි සභාවක් විසින් දෙසැම්බර් මාසයේදී ස්මොලට් වැරදි ලෙස හැසිරීමේ අපරාධ පහක් සම්බන්ධයෙන් වරදකරු කරන ලදී – පුද්ගලයෙකු පොලිසියට බොරු කියන විට ගොනු කරන ලද චෝදනාව. හයවැනි චෝදනාව මත ඔහු නිදහස් විය. විනිසුරු ජේම්ස් ලින් පසුගිය සතියේ ස්මොලෙට්ට දින 150 ක සිරදඬුවමක් නියම කළ නමුත් යහපත් හැසිරීමකින් ඔහුට දින 75 ක් වැනි කෙටි කාලයක් තුළ නිදහස් කළ හැකිව තිබුණි. නඩු විභාගය අතරතුර ස්මොලට් ඔහුගේ නිර්දෝෂීභාවය පවත්වා ගෙන ගියේය.

අභියාචනාධිකරණ විනිසුරුවරුන් වන තෝමස් හොෆ්මන් සහ ජෝයි කනිංහැම් නියෝගයට අත්සන් කළ අතර විනිසුරු මොරීන් කොනර්ස් ඊට විරුද්ධ විය.

Next Post

එක්දින ලෝක ශූරයන් වී අදට වසර 26ක්

Thu Mar 17 , 2022
ගඩාෆි ක්‍රීඩාංගනයේ නම වෙනස් වෙයි ශ්‍රී ලංකාව ‘1996 විල්ස් එක්දින ලෝක කුසලානය’ අදට 26 වසරක් සපිරේ. අර්ජුන රණතුංගගේ නායකත්වයෙන් ශ්‍රී ලංකාව දිනූ එම ලෝක කුසාලනය පකිස්ථානයේදී පැවැත්විණි. එම ස්වර්ණමය අවස්ථාවේදී ගත් ඡායාරූපයක් මෙහි ඇත. 96 වසරේ පැවති ලෝක කුසලානයේ අවසන් මහා තරඟය පාකිස්ථානයේ ලාහෝර් හි ගඩාෆි ක්‍රීඩා පිටියේ නම වෙනස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.