නැට් කිං කෝල් පටිගත කිරීම් යුනිවර්සල් සංගීත කණ්ඩායමට විකුණන ලදී

යුනිවර්සල් මියුසික් ගෲප් විසින් පටිගත කිරීම් 200ක් පමණ නිහඬව අත්පත් කරගෙන ඇත නැට් කිං කෝල් 2021 ජනවාරි මාසයේදී ජනප්‍රිය ගායකයාගේ වත්තෙන්, සමාගම බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 17) හෙළිදරව් කරන ලදී, ඔහුගේ සියලුම පටිගත කිරීම් UMG හිමිකාරිත්වය යටතට ගෙන එයි.

1961 සහ 1964 අතර පටිගත කරන ලද මෙම ගීත, කලින් Capitol Records වෙත බලපත්‍ර ලබා දී ඇත – දැන් UMG සතු – කෝල් කීර්තියට පත්වීමෙන් පසුව සාකච්ඡා කළ ගනුදෙනුවක් යටතේ. ඔහුගේ පෙර පටිගත කිරීම් ද, ගීත 200 ක් පමණ ද, සියල්ල මුලින් ම Capitol Records හි ද නිකුත් කරන ලදී.

ගිවිසුම මුලින්ම වාර්තා කළේ ෆෝබ්ස් ඩොලර් මිලියන 10 සිට 20 දක්වා පරාසයක තිබිය යුතුය – මිල පරාසයක් දැන්වීම් පුවරුව ගනුදෙනුව ගැන හුරුපුරුදු මූලාශ්‍රයක් සමඟ තහවුරු විය. අත්පත් කර ගැනීම සඳහා ඇතුළත් කර ඇති පටිගත කිරීම්වලට “නේචර් බෝයි”, “මොනාලිසා”, “අමතක නොවන”, “නත්තල් ගීතය (ඔබට සුභ නත්තලක්), “ආදරය”, “සිනහව” සහ “මම ආදරය කරන විට” වැනි සුවිශේෂී ගීත ඇතුළත් වේ. .”

බ්‍රහස්පතින්දා ද UMG හෙළි කළේ සිකුරාදා (මාර්තු 18) එය නිකුත් කරන බවයි Capitol Rarities (Vol. 1), කෝල් විසින් ගීත 14 ක එකතුවකි. මෙම කට්ටලයට ප්‍රවාහ වේදිකාවල කලින් නොතිබූ කෝල් පටිගත කිරීම් පහක් ඇතුළත් වේ: “The Magic Tree,” “Early American,” “The Day Isn’t Long Long,” “My First and My Last Love” සහ “Easter Sunday Morning.”

UMG ගනුදෙනුව පහත දැක්වේ පසුගිය සතියේ නිවේදනය එම අර්විං අසොෆ්ගේ Iconic Artists Group ඔහුගේ පටිගත කරන ලද සංගීතය, ප්‍රකාශනය, රූපවාහිනී වැඩසටහන් සහ නම සහ සමානකම් ඇතුළුව සියලුම වත්කම් සඳහා කෝල්ගේ වත්තෙන් අයිතීන් මිලදී ගෙන ඇත. එම ගනුදෙනුව සහ UMG අත්පත් කර ගැනීම කෝල්ගේ උරුමය නව පරම්පරාවන් වෙත ව්‍යාප්ත කිරීමේ ප්‍රයත්නයේ කොටසක් ලෙස අය කෙරේ. පසුගිය වසරේ, UMG විසින් John Legend, Kristin Chenoweth සහ Gloria Estefan ඇතුළු සමකාලීන කලාකරුවන් සමඟ “ඩුවට්” ඇතුළත් ගායකයාගේ සම්භාව්‍ය නත්තල් ගීත ඇල්බමයක් නිකුත් කරන ලදී.

කෝල් ජෑස් සහ සම්භාව්‍ය පියානෝ වාදකයෙකු ලෙස සිය වෘත්තීය ජීවිතය ආරම්භ කළ අතර 1943 දී කැපිටල් සමඟ ඔහුගේ පළමු වාර්තාගත ගිවිසුම අත්සන් කළේය. ඔහුගේ පළමු ඇල්බමය ද කිං කෝල් ට්‍රියෝ සමඟ 1945 දී නිකුත් කරන ලද අතර අංක 1 ස්ථානයට පත්විය. දැන්වීම් පුවරුවගේ පළමු ඇල්බම සටහන. ඔහුගේ සාර්ථකත්වය හොලිවුඩයේ කැපිටල් රෙකෝඩ්ස් කුළුණ ඉදිකිරීමට හේතු විය, එය වාචිකව “නැට් ගොඩනඟන ලද නිවස” ලෙස හැඳින්වේ. ඔහුගේ අනෙකුත් ජනප්‍රිය ගීත අතරට “ද වර්රි තින්ට් ඔෆ් යූ”, “කෙලින් ඉහළට පියාඹන්න” සහ “ස්ටාර්ඩස්ට්” ඇතුළත් වේ.

1959 දී “මිඩ්නයිට් ෆ්ලයර්” ගීතය සඳහා “ඉහළම 40” කලාකරුවෙකුගේ හොඳම රංගනය සඳහා කෝල් ග්‍රැමී සම්මානය දිනා ගත්තේය. වයස අවුරුදු 45 දී 1965 දී ඔහුගේ අභාවයෙන් පසුව, ඔහුට මරණින් පසු ජාතික පටිගත කිරීමේ කලා හා විද්‍යා ඇකඩමියෙන් ජීවිත කාලීන ජයග්‍රහණ සම්මානයක් පිරිනමන ලද අතර රොක් ඇන්ඩ් රෝල් හෝල් ඔෆ් ෆේම් වෙත ඇතුළත් කරන ලදී.

UMG විසින් මෑතකාලීනව මිලදී ගත් අනෙකුත් නාමාවලි මිලදී ගැනීම් වල සම්පුර්ණයෙන්ම ඇතුලත් වේ නීල් දියමන්තිගේ ගීත සහ මාස්ටර් පටිගත කිරීමේ නාමාවලි සහ Sting ගේ ගීත නාමාවලිය, දෙකම පෙබරවාරි මාසයේදී. 2020 දෙසැම්බරයේදී, තනි ගීත රචකයෙකු සඳහා මෙතෙක් සිදු වූ විශාලතම ගනුදෙනුව ලෙස පුළුල් ලෙස විශ්වාස කරන ලද, සමාගම විසින් ප්‍රකාශන අයිතිය සහ ඩිලන්ගේ ලේඛකයාගේ කොටස ඇතුළුව බොබ් ඩිලන්ගේ සම්පූර්ණ ගීත නාමාවලිය මිලදී ගන්නා ලදී.

Next Post

ඉන්ධන අර්බුදය තේ කර්මාන්තයටත් වදී

Fri Mar 18 , 2022
ඉන්ධන නොමැතිවීම හා විදුලි කප්පාදුව හේතුවෙන් තේ කර්මාන්තයට දැඩි ලෙස බලපෑම් එල්ල වී ඇතැයි තේ කර්මාන්තකරුවෝ පවසති.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.