මොන ප්‍රශ්න ආවත් නුවරඑළිය ‘වසන්තය‘ පවත්වනවා

රටේ මොන තරම් ප්‍රශ්න තිබුණද එළඹෙන අප්‍රේල් මස නුවරඑලිය වසන්ත උදානය අප්‍රේල් (01) දින සිට ආරම්භ කරන බව වනජිවි සහ වන සංරක්ෂණ අමාත්‍ය සි.බි.රත්නායන මහතා පැවසිය.

Next Post

කොවිඩ් සමග සටන් කළ 5247ක් ගෙදර යයි

Thu Mar 17 , 2022
සුවය ලැබූ සමස්ත කොවිඩ් රෝගීන් ගණන 624,000 ඉක්මවයි කොවිඩ් අම්ලය ඇතුළු තවත් 5247 දෙනෙකු සුවය ලබා ඇති බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශය පවසයි. ඒ අනුව සුවය ලැබූ සමස්ත සංඛ්‍යාව 624,440 දක්වා ඉහළ යනු ඇත. මේ වන විට ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටින කොවිඩ් සංඛ්‍යාව 16,278 කි. ශ්‍රී ලංකාවේ සමස්ත සංඛ්‍යාව 657,134 කි. දැනට වාර්තා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.