ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ අධිපතිවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස දන්වා ඇති බවට පළවන වාර්තාවේ කිසිදු සත්‍යතාවක් නොමැති බව ජනපති පවසයි

ආණ්ඩුකාර_අජිත්_නිවාඩ්_කබ්රාල් මහතාශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ අධිපතිවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස දන්වා ඇති බවට පළ වූ පුවත්වලට අදාළව ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා අද ප්‍රකාශ කළේ, “මහ බැංකු අධිපති අජිත් නිවාඩ් කබ්රාල් මහතාට ඉවත් වන ලෙස ඉල්ලා ඇති බවට පළ වන පුවත් සම්පූර්ණයෙන්ම අසත්‍ය බවයි. ආණ්ඩුකාර කබ්රාල් මහතා මගේ උපරිම විශ්වාසය හා විශ්වාසය භුක්ති විඳින අතර ප්‍රතිචාර දැක්වීමේ ශක්තියේ කුළුණක් වී ඇත […]

Next Post

වරාය නගර ව්‍යාපෘතියේ විශාලතම ඉලක්ක වෙළඳපොල ඉන්දියාවයි - සාලිය වික්‍රමසූරිය

Thu Mar 17 , 2022
ඉන්දියානු ව්‍යාපාර සඳහා ප්‍රධාන අවස්ථා ලබා දීම සඳහා ශ්‍රී ලංකාව සහ රට අතර පවතින දේශපාලන පෙළගැස්ම මත ගොඩනැගෙන ඩොලර් බිලියන 1.12 ක වරාය නගරය කොළඹ සඳහා විශාලතම ඉලක්ක වෙළඳපොළ ඉන්දීය උපමහාද්වීපය බව ව්‍යාපෘතිය අධීක්‍ෂණ කරන කොමිෂන් සභාවේ ප්‍රධානියා පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.