සංවාදයේ කාල් කොක්ස් සහ නිකොල් මවුඩබර්: ටෙක්නෝගේ ආධිපත්‍යය පිළිබඳ දිගුකාලීන මිතුරන්, යුධ සමයේදී සංගීතය, ටුලුම් සහ තවත් බොහෝ දේ

Carl Cox සහ Nicole Moudaber පැරණි මිතුරන් මෙන් එකිනෙකාට ආචාර කරති, මන්ද ඔවුන් එයයි. සමඟ විශාලනය ලබා ගැනීම දැන්වීම් පුවරුව ලෝකයේ දුර බැහැර ස්ථාන වලින් – Moudaber බාලි හි ඇත; කොක්ස් AZ හි Phoenix හි සිටී. – සෑම නිෂ්පාදකයෙක්ම අනෙකා තිරය මත ක්‍රියාත්මක වන විට ප්‍රීතියෙන් කෑගසයි.

එය දශකයකට වැඩි කාලයකට පෙර කොක්ස්ගේ කුළුණක් වූ විට ඇති වූ ඥාතිත්වයකි තාක්ෂණික 90 දශකයේ මුල් භාගයේ සිට, Moudaber ලෙබනනයේ නැඟී සිටින විට ඇයව ජයග්‍රහණය කළාය. මෙම යුගලය එක්ව ධාවන පථ සාදා එකිනෙකාගේ සංගීතය නැවත මිශ්‍ර කර ඇති අතර ඔවුන් එක් එක් තාක්‍ෂණික සහ නිවස සඳහා එවැන්ජලිස්ත කිරීම සඳහා ලොව පුරා සංචාරය කර ඇති අතර එක්සත් ජනපදයේ ප්‍රභේදවල වර්තමාන ජනප්‍රියතාවය උත්ප්‍රේරක කිරීමට ද උපකාරී වේ.

මෙම සති අන්තයේ, එම එවැන්ජලිස්ත සේවය Cox සත්කාරකත්වය දරන බෘක්ලින්හි Avant Gardner හි දිගටම පවතී. සංදර්ශන යුගලයක් මාර්තු 19 සහ 20 යන දිනවල. පළමු, Carl Cox Invites, Avision, Dubfire, Hannah Wants, Josh Wink, Seth Troxler සහ Moudaber ඇතුළුව ගෘහ හා තාක්ෂණික ප්‍රවීනයන්ගෙන් ප්‍රසංග ඉදිරිපත් කරනු ඇත. දෙවැන්න, මාර්තු 20 වන දින, Cox අතර මුළු රාත්‍රිය B2B විශේෂාංගය වනු ඇත නිව් යෝර්ක් නගරයේ පුරාවෘත්තය ඩැනී ටෙනග්ලියා. ඊළඟ සති අන්තයේ, කොක්ස් මියාමි හි අල්ට්‍රා සංගීත උළෙලට සහභාගී වනු ඇත, එහිදී ඔහු ඔහුගේ සත්කාරකත්වය දරනු ඇත දිගුකාලීන ප්රතිරෝධක අදියරඑය ඇලබාමා බාර් එකක පුද්ගලයින් 15 දෙනෙකු වෙනුවෙන් ක්‍රීඩා කළ දින සිට කොක්ස් එක්සත් ජනපදයේ තල්ලු කරමින් සිටින ප්‍රභේදවලට තරුණ රේවර්ස් සමූහයක් හඳුන්වා දීමට උපකාරී විය.

බෘක්ලින් සංදර්ශනවලට පෙර, Cox සහ Moudaber අඳුරු කාලවලදී සතුට සඳහා වාහනයක් ලෙස EDM, Techno interlopers සහ Music ගේ මරණය ගැන සාකච්ඡා කරයි.

කාල් කොක්ස්: හලෝ හලෝ හලෝ!

නිකොල් මවුඩබර්: හායි ලස්සනයි!

දැන්වීම් පුවරුව: ඔබ දෙදෙනාටම ආයුබෝවන්! හරි, ආරම්භ කිරීමට, නිවස සහ තාක්‍ෂණය පැහැදිලිවම පවතින ප්‍රභේද බවට පත්ව ඇත නටනවා පසුගිය වසර පහක් හෝ ඊට වැඩි කාලයක් තුළ ප්‍රාන්තවල ලෝකය. ඔබ මෙතරම් කාලයක් වාදනය කළ සංගීතයේ ප්‍රසාරණය ගැන ඔබේ අදහස කුමක්ද?

NM: ප්‍රාන්තවල, දෙවියන්ට ස්තූතියි EDM මිය ගොස් ඇත. මේ නිසා අපි කළු අඳින්නෙමු. අපි තවම ශෝක වෙනවා. [Laughs.] මම හිතන්නේ අපේ ටෙක්නෝ වගේ ටෙක්නෝ දැන් ප්‍රාන්තවල පිපිරෙනවා. [The U.S.] එය ආරම්භ කළා, ඔවුන් ටිකක් ගිලුණා, ඔවුන් අතුරුදහන් වුණා, නමුත් දැන් එය අයිති තැනට පැමිණෙමින් තිබේ. එය එක්සත් ජනපදයේ සෑම අස්සක් මුල්ලක් නෑරම සෑම කලාපයකටම ළඟා වෙමින් තිබේ. වයස අවුරුදු 14, 15, 16 වන විට ගුවන් විදුලියේ සියලුම EDM වලට සවන් දුන් ළමයින් – අවුරුදු පහකට පසු ඔවුන් දැන් සමාජ ශාලාවලට යමින් සිටින අතර කාල් වැනි DJ වරුන් සහ අපගේ මිතුරන් වෙනස් ආකාරයක සංගීතයක් වාදනය කරනු ඇසේ. ඔවුන් වඩාත් සංගීතමය, වඩා බුද්ධිමත්, vibier ශබ්දය සමඟ වඩාත් පරිණත වෙමින් සිටිති. මෙය සිදු වීම ගැන අපි සතුටු වෙමු.

ජාත්‍යන්තර කලාකරුවන් ලෙස, මෙම ව්‍යාප්තිය ප්‍රාන්තවල වැඩි අවස්ථා විවර කර තිබේද?

CC: මම මුලින්ම වාදනය කරන්න ඇමරිකාවට එනකොට ඒ 1990. ඒ කාලේ මේ සංගීතයට යටිතල පහසුකම් තිබුණේ නැහැ. සමලිංගික සමාජ ශාලා වේවා, කෙලින් සමාජ ශාලා වේවා ඒ සියල්ල ක්ලබ් වල තිබුනා… මේ හඬේ රිද්මය හැමදාම තිබුනා, නමුත් එකල ඇමරිකාව එය ප්‍රාන්තයෙන් ප්‍රාන්තයට වැළඳ ගන්නේ කෙසේදැයි දැන සිටියේ නැත. එය සෑම විටම ගබඩාවක හෝ බදාදා රාත්‍රියේ සමාජ ශාලාවක විය. මෙම සංගීතය ඇමරිකාවට ගෙන යාමට බොහෝ කාලයක් ගත විය.

මගේ ලොකුම දොර විවරය වූයේ Moonshine Over America, එය මූලික වශයෙන් ලොස් ඇන්ජලීස් හි සමාගමකි. අපි මේ බස් සවාරිය කළේ “ටෙක්නෝ” සංගීතය වචනයක්වත් නොතිබූ තැන් වල මේ සංගීතය ගැන කතා කරන්න පටන් ගන්නයි. අපි ඇලබාමා හි බර්මින්හැම් හි ටෙක්නෝ සංගීතය වාදනය කරමින් සිටියෙමු. ඔබට එය සිතාගත හැකිද? අපි එහි බැස බදාදා රාත්‍රියක බර්මින්හැම් ක්‍රීඩා කළෙමු, සමාජ ශාලාවේ බොහෝ විට 15 දෙනෙක් පමණ සිටියහ.

NM: මෙගා!

CC: අපි තාක්‍ෂණික එවැන්ජලිස්තවරුන්, “ඔබ අපේ සංගීතයට සවන් දෙනවා!” වැනි ය. අපි ඇත්තටම මේ සංගීතයට පුරෝගාමී වුණේ ඉතා මුල් අවධියේ ඉඳන්. එකල එකම ගුවන්විදුලිය වූයේ ග්‍රෝව් එෆ්එම් නම් ස්වීඩන් එගිල් නම් පුද්ගලයා අපේ සංගීතයට පුරෝගාමී වූ ආයතනයයි. අවසානයේ ඔබට Sirius XM තිබුණා. ඔරේන්ජ් ප්‍රාන්තයේ සැන් ෆ්‍රැන්සිස්කෝ හි උත්සව කිහිපයක් ආරම්භ විය. පසුව Ultra එහි මුල් කාලයේ — Ultra යනු ලෝකයේ වඩාත්ම අසංවිධානාත්මක සිදුවීම් සමාගම බව මට හැඟුණු නිසා මම Ultra නොකළේ ය, සහ ඔවුන් පවසන පරිදි ඔවුන්ට බීර නිෂ්පාදනාගාරයක පිස්-අප් සංවිධානය කිරීමට නොහැකි විය.

NM: [Laughs.]

CC: නමුත් එම අවස්ථාවේදී, ඔවුන් මගෙන් ඇහුවා ඔවුන් කරන දේ වැඩි දියුණු කිරීමට මට අවශ්‍ය කුමක්ද කියා… ඒ මට මගේම වේදිකාවක් පවත්වාගෙන යාමටයි. ඒක තමයි, මම මගේම වේදිකාවක් හෝ කිසිවක් ධාවනය කරන්නේ නැහැ. ඒ වගේම ඔවුන් මට මගේම වේදිකාවක් දුන්නා. වසර 20 කට පසුව, දැන් එය මහා ව්‍යුහය වේ. මිනිස්සු ටිකට් ගන්නේ ප්‍රධාන වේදිකාවට විතරක් නෙවෙයි මෙගාස්ට්‍රැක්චර් එකට යන්න ඕන නිසා. දැන් මගේ සියලුම කලාකරුවන්, මිනිසුන් සහ සම වයසේ මිතුරන් එම වේදිකාවට පැමිණෙන නිසා මිනිසුන් සංගීතය ගැනත් ඉගෙන ගන්නවා.

මේ මොහොතේ එය ඇත්තෙන්ම විශිෂ්ටයි… වසංගතය අතරතුර මිනිසුන් සැබවින්ම සිතුවේ අප අවසන් වී ඇති බවයි, නමුත් අපි කළේ අපට නැවත එළියට එන තෙක් සිටගෙන සිටීමයි, දැන් මිනිසුන් රංචු පිටින් ආපසු පැමිණෙමින් සිටිති. එය දැන් ඇදහිය නොහැකි තරම්ය.

NM: මිනිසුන්ට බඩගිනි නිසා තවත් උද්යෝගයක් ඇත. ඒත් එක්කම මම හිතන්නේ අපි ටිකක් වෙනස් වෙලා. මම හිතන්නේ අපි වඩා සැහැල්ලුවෙන් සිටින අතර අපි වෙන කවරදාටත් වඩා සංගීතය රසවිඳින්නෙමු. මා වෙනුවෙන්, මම මගේ කට්ටලය වාදනය කරන්නේ කෙසේද යන්න ගැන හෝ ඔවුන් කැමති සංගීතය කුමක් වේද යන්න ගැන මම එතරම් කනස්සල්ලට පත් නොවෙමි. මම කරන්නේ මට කරන්න ඕන දේ විතරයි. මම මගේ හැඟීම් සමඟ පෙරළෙමි. ඒ අර්ථයෙන් ගත් කල, වසංගතය නිසැකවම කලාකරුවෙකු ලෙස මා කේන්ද්‍රගත කර ඇති අතර, මම පණිවිඩය වඩාත් සන්සුන් ආකාරයකින් ප්‍රකාශ කරමි. මම ක්‍රීඩා කරන හැම වාර්තාවක්ම රසවිඳිනවා. “අනේ මේක උත්සවයක්, මට මේ වගේ සංගීතයක් වාදනය කරන්න වෙනවා” කියලා මම ඉස්සර හිතුවා. දැන් මම සියල්ල එකට මිශ්ර කරමි. කම්පනය පෙරට වඩා හොඳ බව මට පැවසිය යුතුය.

CC: මම එකඟයි. මම හිතන්නේ වෙලා තියෙන්නේ වෙනදාට වඩා දැන් අපිව අගය කරන එක. අපි වේදිකාවට නැග්ගාත් එක්කම හැමෝම අත්පුඩි ගහලා ඔල්වරසන් දෙනවා, අපි ආපහු ආව එක ගැන ගොඩක් සතුටුයි. රුසියාව සහ යුක්රේනය සමඟ සිදුවෙමින් පවතින දේ සැලකිල්ලට ගනිමින් අපි ටිකක් රළු ගමනක් ගෙන ඇති අතර, අපි තවමත් ටිකක් රළු ගමනක යෙදී සිටිමු. එක පැත්තකින් මිනිස්සු මැරෙනවා, තව පැත්තකින් අපි අපේ දර්ශනය නැවත පණ ගන්වනවා. ලොව පුරා සිදුවන දේ සමඟ අපි මානසිකව දැඩි ලෙස තල්ලු වී ඇදගෙන ගොස් ඇත. අපි මේ සාද කරන්නේ හැම දේකින්ම බේරෙන්නයි… මගේ රැකියා මාතෘකාව “තැටි ජෝකී” ය. මගේ කාර්යය වන්නේ මිනිසුන් සතුටු කිරීම සඳහා විනෝදාස්වාදය ලබා දීමයි. ඒක තමයි මම කරන්නේ.

NM: මම නිතරම සිතන්නේ ඔබ ප්‍රීතිය සහ සතුට සඳහා වන වාහනයයි, එබැවින් වෙනත් රටවලට බෝම්බ හෙලන විට ඔබ උත්සවයක සංගීතය වාදනය කිරීම ගැන ඔබට වරදකාරි හැඟීමක් ඇති නොවනු ඇත. අපි එය ධනාත්මක ආකාරයකින් ගත යුතු යැයි මම සිතමි, අවම වශයෙන් අපි මෙහි පැමිණ සිටින්නේ මිනිසුන්ට ප්‍රීතිය ගෙන දීමට සහ මිනිසුන්ට විනෝද වීමට සහ එදිනෙදා චර්යාවෙන් ගැලවීමට ඔවුන්ට උදව් කිරීමට, අපි එය කරන්නේ ද අරමුණක් සඳහා බව දැන සිටිය යුතුය. අපි සංවේදී නැහැ.

CC: නැහැ. අපි ඉන්න තැන සහ අපි මොනවද කරන්නේ කියලා පෝස්ට් එකක් දැක්කම, අපි අවට සිද්ධ වෙන දේවල් ගැන අපි දන්නවා, නමුත් මිනිස්සු තාමත් සතුටු වෙනවා මිනිස්සු තමන්ගේ ජීවිතය සතුටින් ගත කරනවා දැකලා. අපට, අප සිටින ස්ථානයේ සිටීම පුදුම සහගතය, මන්ද අපට එය කළ හැකි බැවිනි. තවද ඔබ අප කරන දෙයට අකමැති නම්, ඔබට එය ක්‍රියා විරහිත කළ හැක. ඔබ එයට කැමති නම්, එය ඇති දේ සඳහා ඔබට එය භුක්ති විඳිය හැකිය.

නර්තන දර්ශනය නිර්පාක්ෂික වීම හෝ ඒ සියල්ල දේශපාලනිකව දැනුවත් නොවීම නිසා විවේචනයට ලක් වේ.

NM: අනේ අපි දේශපාලනිකව දැනුවත්. ඔබ හොඳ ශක්තියක් විශ්වයට යොමු නොකරන්නේ නම්, එය කිසිවෙකු වෙත ළඟා නොවනු ඇත. අපි අපව වටහා ගන්නේ එලෙසයි – හොඳ කම්පන ඇති වාහන. ඒ වගේම මට විශ්වාසයි රුසියාවේ සහ යුක්රේනයේ මිනිස්සුත් අපි දිහා බලාගෙන අපි නිර්මාණය කරන අවස්ථාවන් භුක්ති විඳීමට කැමති බව. අහන්න, මම යුද්ධයෙන් ආවා. මම යුද්ධයේ දරුවෙක්, මම දන්නවා මොකක්ද වෙන්නේ කියලා. මම එය ජීවත් වූ අතර එය මගේ රුධිරයේ ඇත. අපි සංගීතය එනතුරු බලා සිටි අතර අපට ගැලවීමට සහ හැඟීම් සහ නොස්ටැල්ජියා ටිකක් භුක්ති විඳීමට උපකාරී විය.

මගේ ගුවන්විදුලි සංදර්ශන මොස්කව් සහ ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග් හි විකාශනය වන අතර, එය ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය දැයි මගෙන් විමසූ අතර, මම එපා කීවෙමි. මක්නිසාද යත්, මම යුද්ධය පැවති සමයේදී ලෙබනනයේ සිටියදී, මම මිනිසුන්ට අප ජීවත් වන බිහිසුණු ලෝකයෙන් මිදීමට උපකාර කිරීම සඳහා මධ්‍යස්ථානවලට ගුවන් විදුලි සංදර්ශන ලබා දෙමින් සිටියෙමි. එය මිනිසුන්ට අල්ලා ගත හැකි ගැලවීමක් විය. රුසියාවේ ඉන්න මිනිස්සු, අපි වගේ හිතන අය, සමහර සයිකෝ තමන්ගේ මිනිස්සුන්ට මෙහෙම කරන නිසා මම දුක් විඳින්නේ නැහැ. අප මෙහි සිටින්නේ කුමක් දැයි සිතා බැලිය යුතුය. අපි මෙහි සිටින්නේ සතුට සහ අවස්ථාවන් සහ ප්‍රීතිය ලබා දීමටයි.

කොහොමත් මම ඒක දකින්නේ එහෙමයි. මා තුළ රුසියානු රුධිරය ශුන්‍ය වේ. මම දේශපාලනික නොවෙමි, නමුත් මම මනුෂ්‍යත්වයට මුල් වෙමි, මිනිසුන්ට සංගීතය ලබා ගැනීමට අවශ්‍යයි, මන්ද සංගීතය අපගේ ජීවිතයේ ප්‍රීතියයි.

ටෙක්නෝ ප්‍රාන්තවල වඩාත් ජනප්‍රිය වී ඇති බැවින්, EDM සමඟ සිටි ආකාරයටම මැදිහත්කරුවන් හෝ කෝටේල් රයිඩර් සිටින බව ඔබට පෙනී යනවාද?

CC: අනිවාර්යයෙන්ම. මට ඒක හැමදාම ලැබෙනවා. එදා මම නියම ’90 ටෙක්නෝ’ වාදනය කරන විට, මම එවැනි තද සංගීතයෙන් මිනිසුන් බිය ගැන්වීමට පුරුදුව සිටියෙමි. දැන් මියුසික් යන්නෙ නෑ කියපු අයම “අනේ ටෙක්නෝ හරි පුදුමයි!” වගේ. අවුරුදු දහයකට පෙර ඔවුන් “නැහැ” වගේ. දැන් ඔවුන් සිතන්නේ ඔවුන් තාක්‍ෂණික සංගීතය ගැන සියල්ල දන්නා බවයි.

නර්තන දර්ශන මධ්‍යස්ථානවල සම්මත ලැයිස්තුව – Ibiza, Berlin, Tulum – මේ සියල්ල තවමත් උණුසුම් ස්ථාන ද? දර්ශනය නැවත පැමිණෙන විට සමෘද්ධිමත් වන්නේ කොහේද?

NM: මම Tulum ගැන දන්නේ නැහැ. ටූලුම් හරියට සුදු මිනිස්සු ෂාමන්ලා වගේ. එය විහිළුවක්. එන්න, එය විහිළුවක්! නැත. නමුත් Ibiza සැමවිටම Ibiza වනු ඇත, නිසැකවම. Ibiza සමාජ ශාලාවේ ලෝකයේ හදවතයි. මම හිතන්නේ එය ක්‍රීඩා කිරීමට මගේ ප්‍රියතම ස්ථානයයි, නිසැකවම.

CC: මම ලොව පුරා සියලු ආකාරයේ විශිෂ්ට සාද පවත්වා ඇත, නමුත් Ibiza අනිවාර්යයෙන්ම යා යුතු අංක එකේ ස්ථානය වන අතර, මිනිසුන් නැවත දිවයිනට පැමිණීමට පටන් ගත් පසු එය විශාල සහ වඩා හොඳ සහ ශක්තිමත් ලෙස නැවත පැමිණෙනු ඇත. ඒත් Tulum උදාහරණයක් විදියට මට එතන සෙල්ලම් කරන්න කිසිම කැමැත්තක් නැහැ. මම වරක් එහි පිටුපස මසාජ් කිරීමට ගියෙමි, එය එයයි. සමාජ ශාලාවට යන එක ඇත්තටම මට කරන්න ඕන දෙයක් නෙවෙයි. මේ මොහොතේ ඔබ බොහෝ මිනිසුන් එහි සෙල්ලම් කරනවා දකිනවා – මිනිසුන් එහි හිරු උදාව සහ බැස යනවා දැකීමට කැමතියි – නමුත් එය දැන් ලෝකයේ සිදුවෙමින් පවතින දේ සඳහා උත්ප්‍රේරකයක් ද? සමහරවිට නැහැ. ක්‍රොඒෂියාව යනු මීළඟට යා යුතු නියම ස්ථානය විය හැකිය. ග්‍රීසිය ඇත්තෙන්ම යන්නට නියම ස්ථානයකි.

ඔයාලා ගොඩක් කාලෙක ඉඳන් යාළුවෝ. මට සම්භාව්‍ය නිකොල් සහ කාල් කතාවක් දෙන්න.

CC: නිකොල් සමඟ ඇති දෙය, මම ඇයට බොහෝ සේ ආදරය කරමි, මන්ද ඇය ක්‍රීඩා කරන විට ඇය සැබවින්ම ඇගේ හදවත ඇගේ අත් මත තබා ගන්නා බැවිනි. ඇය ඇත්තටම මිනිසුන් සමඟ සම්බන්ධ වන ආකාරය දැකීම සැමවිටම පුදුම සහගතය… මම හිතන්නේ අපි හොඳ මිතුරන් බවත් එකිනෙකාට ආදරය කරන බවත් මිනිසුන් සැබවින්ම තේරුම් ගෙන ඇති බවත්, අපි එකට හැදී වැඩුණු නිසාත් ය.

NM: මම හිතන්නේ ඔවුන්ගෙන් බොහෝ දෙනෙක් ඒ සියල්ල ආරම්භ වූ ආකාරය දන්නවා – කාල් මාව නැවත දින සොයා ගත් අතර අපි සංගීතමය වශයෙන් සම්බන්ධ වූ අතර අපි මේ වසර ගණනාවකට පසුවත් මෙහි සිටිමු. මිනිස්සු කතාව ෆලෝ කරලා තියෙනවා, ඒකයි අපි එකට සෙල්ලම් කරනකොට ඔවුන් හැඟීම්බර වෙන්නේ.

Next Post

'I deserve' සමඟ වැඩිහිටි R&B ගුවන් ධාවන සටහනේ අංක 1 ට ටැංකිය රෝල් වේ

Thu Mar 17 , 2022
ටැංකිය තරඟය මත පෙරළෙයි දැන්වීම් පුවරුවගේ වැඩිහිටි R&B Airplay ප්‍රස්ථාරය, ඔහුගේ ගීතය වන “මම සුදුසුයි” මාර්තු 19 දිනැති ලැයිස්තුවේ පෙරමුණ ගැනීමට අංක 2 සිට ඉහළට. නිරීක්ෂණය කරන ලද එක්සත් ජනපදයේ වැඩිහිටියන් අතර වැඩිපුරම වාදනය වූ ගීතය බවට පත් වීමට මාර්තු 13 න් අවසන් වන සතිය තුළ 12% ක වර්ධනයක් සඳහා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.