Def Leppard Motley Crue සමඟ සංචාරයට පෙර ‘ඩයමන්ඩ් ස්ටාර් හැලෝස්’ ඇල්බමය එළිදක්වනු ඇත

වසරකට පමණ පෙර, ආසන්න කාලය තුළ ඩෙෆ් ලෙපර්ඩ් නිදහස් කරමින් සිටියේය එකතුව: III වෙළුම පෙට්ටි කට්ටලය, ප්‍රමුඛ ජෝ එලියට් සංගීත කණ්ඩායම නව ඇල්බමයක් සෑදීමේදී, දුරස්ථව වැඩ කිරීමේදී සහ ලිපිගොනු වෙළඳාම් කිරීමේදී “ක්‍රීඩාවට වඩා ඉදිරියෙන්” සිටීම ගැන කතා කළේය, “එක දවසක මල්ඵල ගැන්වීමට නියමිත ගීත ගොන්නක්, මට විශ්වාසයි.”

ඔහු ඉඩ දුන් දේට වඩා ටිකක් ඉදිරියට ගොස් ඇති බව පෙනේ.

Def Leppard ගේ නවතම ශ්‍රමයේ ප්‍රතිඵල මතු වනු ඇත දියමන්ති තරු හැලෝස්, quintet’s 12th studio album — සහ වසර හතකට පසු පළමු — Mötley Crüe සහ විශේෂ අමුත්තන් Poison සහ Joan Jett සමඟ එහි Stadium Tour එක ඉදිරිපිට මැයි 27 නිකුත් කිරීමට සූදානම් විය. සංගීත කණ්ඩායම සහ දිගුකාලීන ඉංජිනේරුවෙකු වන රොනන් මැක්හග් විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද ගීත 15 කින් යුත් කට්ටලය, එහි මාතෘකාව T. Rex ගේ “Bang a Gong (Get It On)” හි පද වලින් ලබා ගන්නා අතර පළමු ගීතය වන “Kick” එම totem වෙත සමාව නොදී හිස නමා දෙයි. එසේම, ඇල්බමයේ ඉතිරි කොටස සංගීත කණ්ඩායමේ සාමාජිකයින්ගේ මුල් බලපෑම් වලින් ද ලබා ගන්නා ලදී.

“එය එසේ සැලසුම් කර නැත; එය සිදුවූයේ කෙසේද, ”බැසිස්ට් සහ සම-නිර්මාතෘ රික් සැවේජ් ලන්ඩනයේ සැවෝයි හෝටලයේ සිට සූම් හරහා බිල්බෝඩ්ට පවසයි, එහිදී ඔහු, එලියට් සහ ගිටාර් වාදක ෆිල් කොලන් කතා කිරීමට රැස් වූහ. දියමන්ති තරු හැලෝස්. “අපි හැමෝටම ඇත්තටම බලපෑවේ 1971 සහ 1974 අතර කොතැනක හෝ ඔබ ඉගෙන ගනිමින් සිටි යුගයක් සහ ඔබ නරඹමින් සිටි සියලුම දේවල් සඳහා ස්පොන්ජියක්. Pops හි ඉහළම.

“අපි ගීත ඉදිරිපත් කරන ආකාරය, එය පමණක් නොවේ පර්වතය ඒ යුගයේ. ඒ එල්ටන් ජෝන් සහ ෆ්ලීට්වුඩ් මැක්, රෝස ෆ්ලොයිඩ්, ඊගල්ස් වැනි අනෙක් අය ය. ඇල්බමය පුරාවටම එම ගංවතුරේ රසයන් තිබේ.

දියමන්ති තරු හැලෝස් නිසැකවම විවිධ වේ. “කික්,” “ෆයර් ඉට් අප්” (සෑම් හොලන්ඩර් සමඟ සම-ලියා ඇත), “ඔබට අවශ්‍ය දේ ගන්න,” “ගිම් අ කිස්” සහ “යූ රොක් මි” වැනි විශාල, ප්‍රොටෝ-ඩෙෆ් ලෙපර්ඩ් විලාසිතාවේ ඇරීනා ගීත ඕනෑ තරම් තිබේ. ,” නමුත් සංගීත කණ්ඩායම ඇලිසන් ක්‍රවුස් විසින් ඇලිසන් ක්‍රවුස් විසින් වසර 17 ක් තිස්සේ පවතින බව පවසන එලියට් පවසන පරිදි ඇමෙරිකානා ප්‍රදේශයටද පිවිසෙයි. දිගුකාලීන ඩේවිඩ් බෝවී යතුරුපුවරු වාදක මයික් ගාර්සන් විසින් සංවිධානය කරන ලද “ඒන්ජල්ස් (දැන් ඔබට උදව් කළ නොහැක)” සහ නාට්‍යමය “මේ වතාවේ යහපත සඳහා ආයුබෝවන්” සඳහා වෙනස් රසයක් එක් කරන අතර ඩෙෆ් ලෙපර්ඩ් “ද්‍රව දූවිලි වැනි ධාවන පථවල අනෙකුත් මනෝභාවයන් සහ වයනය ගවේෂණය කරයි. ,” “නොබිඳිය හැකි,” “අපට අවශ්‍ය සියල්ල” සහ ඇඹරෙන ඇල්බමය “මෙතැන සිට සදාකාලයට” සමීප වේ.

“එය කිරීම සතුටට කරුණක්,” එලියට් පවසන්නේ ඔහුගේ සංගීත කණ්ඩායම අතර හිඳගෙන සිටින විට රවුම් සෙවන ක්‍රීඩා කරමින්ය. කණ්ඩායමට ගවේෂණය කිරීමට සහ අත්හදා බැලීමට සහ පෙරට වඩා වෙනස් ශබ්ද දිශාවන් හඹා යාමට ඉඩ දීමෙන් ඔහු දුරස්ථ පටිගත කිරීමේ ක්‍රියාවලියට බැර කරයි. “සව් පවසන පරිදි, ඕනෑම අවස්ථාවක, එකවර ගීත හතරක් වැඩ කිරීමට ඉඩ තිබේ. ඒ වගේම හැමෝම ගෙදර හිටියා, ඒ නිසා අපි හැමෝම එකට චිත්‍රාගාරයේ ඉන්නවා නම් හෝ යමක් කරනවා නම් ඔබට එය නිතරම වැඩ කිරීමට හෝ ඔබේ කාර්යය කිරීමට බලා සිටීමට අවශ්‍ය නොවීය. ඔබට වෙනත් දේවල් සමඟ ඉදිරියට යා හැකිය.

“එබැවින් එය පටිගත කිරීමේ විවේක ක්‍රමයක් විය, නමුත් අපි ඇත්ත වශයෙන්ම පටිගත කරන විට අපට සම්පූර්ණයෙන්ම වාර්තාව කෙරෙහි අවධානය යොමු කළ හැකිය. අපි ඉගෙන ගත්තේ ඔබේ ශරීරය තිබෙන තැන නොව ඔබේ මනස තිබෙන තැනයි. අපි හිටියේ රටවල් තුනක, නමුත් අපි හැමෝම හිටියේ එකම පිටුවේ.

Collen තර්ක කරන්නේ, “මම හිතන්නේ ඒක තමයි අපි කරපු හොඳම දේ. චිත්‍රාගාරයකට නොයෑමෙන් හෝ ඔබ කිසිවක් බලාපොරොත්තුවෙන් සිටින තත්වයකට වඩා වැඩි ශක්තියක් තිබුණි. මම යමක් අවසන් කරමි, එය අයර්ලන්තයේ ජෝ වෙත යවනු ඇත, ඔහු එය Sav වෙත යවනු ඇත, සහ … අපි එහාට මෙහාට යමු, මම උදේ අවදි වන විට මගේ තැපැල් පෙට්ටියේ අලුත් දෙයක් තිබෙනු ඇත. . එය නිරන්තරයෙන් උද්වේගකර විය. මම හිතන්නේ නැහැ අපි කලින් කළ ඒ සම්මත ක්‍රමයට ආපසු යාමට අපට අවශ්‍ය නැහැ.

දියමන්ති තරු හැලෝස් එලියට්ට අනුව “වසරක හොඳ කොටස” පෙර නිම කරන ලදී, නමුත් එය පැහැදිලිව පෙනෙන විට එය නතර කරන ලදී, මුලින් 2020 ගිම්හානය සඳහා සැලසුම් කර 2021 සඳහා නැවත සැලසුම් කරන ලද ක්‍රීඩාංගනය නැවත කල් දැමීමට නියමිතය. “අපට වාර්තාව අතහැරීමට අවශ්‍ය නොවූ අතර පසුව එය නිසි ලෙස ප්‍රවර්ධනය කිරීමට නොහැකි විය,” ඔහු පවසයි. එකල එය ගීත 14 කින් සමන්විත වූ අතර, පසුව කොලන් අතිරේක ධාවන පථයක් ලෙස “කික්” ඉදිරිපත් කළේය – ඔහු 1987 ඩයමන්ඩ් සහතිකය සඳහා අංක 2 Hot 100 හිට් වූ “Pour Some Sugar on Me” සමඟ කළාක් මෙන්. හිස්ටීරියාව. “ෆිල් මට කතා කරලා කිව්වා, ‘මට මේ වෙන සින්දුවක් තියෙනවා…ඒත් අපි ඉවරයි’,” එලියට් සිහිපත් කරයි. “ඒ වගේම මම, ‘හොඳයි, එය විවෘතයි. බෙදා හැරීමේ දිනයක් නොමැත. තවමත් වාර්තාගත ගනුදෙනුවක් නොමැත. මට MP3 එකක් එවන්න.’ එබැවින් ඔහු එය සංගීත කණ්ඩායම පුරා අප වෙත එවූ අතර, ‘OMG — “සීනි,” කවුරුන් හෝ?” යනුවෙන් අදහස් දැක්වූ පළමු තැනැත්තා Sav ය.

කොලන් තවදුරටත් පවසන්නේ “’කික්’ නියෝජනය කළේ අප සිටි ස්ථානයද බවයි. ඒකට අර ග්ලැම් රොක් ෆීල් එක, අත්පුඩි ගහන වලාව, ලොකු ගායනය තියෙනවා. එය නිකම්ම නිකම් විය. එය ඇල්බමයේ තිබිය යුතු බව පමණක් නොව, එය පළමු ගීතය ද විය යුතුය. ”

“එය ක්‍රීඩාංගණ ගීයක්, අපි ක්‍රීඩාංගණවලට යාමට සූදානම්ව සිටියෙමු,” එලියට් තවදුරටත් පවසයි. “අපි එය ලිව්වේ ඒ හේතුව නිසා නොවේ, නමුත් ෆිල් නිතරම උත්සාහ කරන්නේ ඊළඟ ‘සීනි’ හෝ ‘අපි ඔබට රොක් කරන්නෙමු’ හෝ ‘මම රොක් ‘එන්’ රෝල්ට ආදරෙයි.’ අපි හැමෝම, නමුත් ඔහු ඇත්තටම එකක් ඉදිරිපත් කළා, එය හරියට, ‘ඔව්, අපි ඒක කරන්න ඕනේ’ වගේ, දැන් එය ගීත 15 ක වාර්තාවක්.

ජූනි 16 ඇට්ලන්ටා හිදී ආරම්භ වන අතර සැප්තැම්බර් 9 වෙනිදා ලාස් වේගාස් හිදී අවසන් වන The Stadium Tour ගැන නව ඇල්බමය Def Leppard වඩාත් උද්යෝගිමත් කර ඇත. “අපි (2020 දී) එම සංචාරය සිදු කළේ නම්, අපි නව සංගීතයක් නොමැතිව සංචාරය කරන්නෙමු,” එලියට් පැහැදිලි කරයි. “දැන් අපි එය ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා නව ඇල්බමයක් සමඟින් එය කරමින් සිටිමු, එය සම්පූර්ණයෙන්ම වෙනස් නැඹුරුවක් ඇති කරයි. 2020 දී අපට කළ නොහැකි වූ ප්‍රසංගයට ඇතුළත් කළ හැකි නව සංගීතයෙන් අපි ප්‍රබෝධමත්ව හා ජවසම්පන්න වී එහි යන කාරණය අප ඉදිරිපත් කරන ආකාරයෙහි විශාල වෙනසක් ඇති කරනු ඇතැයි මම සිතමි. .”

වසංගතය අතරතුර සහ එය නිසා, “අපි බොහෝ ගෞරව කරන, සංචාරය කිරීම නැවැත්වූ, ප්‍රසංගය නැවැත්වූ – අන් සියල්ලටම වඩා උනන්දුව නැති වූ සංගීත කණ්ඩායම් රාශියක් ඇති බව කොලන් පෙන්වා දෙයි. අපි සම්පූර්ණයෙන්ම විරුද්ධයි. අපි යන්න දුර්ලභයි. එහි සෑම දෙයක්ම විශාල වනු ඇත. ”

ඇල්බමය සහ සංචාරය – නව Netflix චිත්‍රපටයක පෙනී සිටීමත් සමග ඩේව් බැංකුව මෙම වසරේ අග – එංගලන්තයේ ෂෙෆීල්ඩ් හි Def Leppard පිහිටුවීමේ 45 වන සංවත්සරය මෙන්ම 35 වන සංවත්සරය සමඟ ද සමපාත වේ. හිස්ටීරියාව ඇල්බමය. දෙවැන්න නිශ්චිත ආකාරයකින් පිළිගනු නොලැබේ – “අපි ගිවිසුමක් ඇති කර ගත්තෙමු, අපි කිසිම දෙයකට නොයන්නෙමු. හිස්ටීරියාව එය 40 දක්වා ළඟා වන තුරු,” එලියට් පවසයි – නමුත් 45 වසරට පැමිණීම ගැන ප්‍රතික්ෂේප කළ නොහැකි ආඩම්බරයක් ඇත, ලොව පුරා මිලියන 110 කට වඩා අලෙවිය, ඩයමන්ඩ් ඇල්බම දෙකක් සහ රොක් ඇන්ඩ් රෝල් හෝල් ඔෆ් ෆේම් ප්‍රේරණය ඇතුළත් වාර්තාවක් සමඟ.

“මම හිතන්නේ නැහැ අපි 1983 තරම් දුරක් ලැබෙයි කියලා” එලියට් පවසයි. “අපි 77 දී පිහිටුවන විට, ලෙඩ් සෙප්පලින් තවමත් එකට සිටියේය, බීට්ල්ස් ගොස් වසර හතක් පමණි, ස්ටෝන්ස්ට වයස අවුරුදු 15 ක් සහ ද හූට වයස අවුරුදු 13 හෝ ඒ හා සමාන විය හැකිය. අවුරුදු 20ක් පමණ ගත වූ එකම දෙය නම් තනි කලාකරුවෙකු වීමයි. ඉතින් ඒක නිකම්ම ඉදිරි ගම්‍යතාවක් විතරයි, එතකොට කවුරුහරි ඔයාට කියනවා අවුරුදු 45ක් වෙනවා කියලා, ඔයා වගේ ‘අනේ? ඇත්තටම?!'”

Collen chimes in that, “අපි කිරීමට බලාපොරොත්තු වූ දේ අපි සාක්ෂාත් කර ගෙන නොමැති අතර, එය අප දැන් කරමින් සිටින ආකාරයේ දෙයක් විය යුතුය – මෙවැනි ඇල්බමයක්, මෙවැනි සංචාරයක්, මෙම මානසික රාමුව. ඒ සියල්ල එකට… නමුත් අපට තව තවත් අවශ්‍යයි.

ඒවගේම එලියට් විශ්වාසයි තවත් එයි කියලා. “දැන් අපි 45 ට ළඟා වී ඇති නිසා, ‘ඔහ්, හරි, අපි 50 ට සැලසුම් කරන්නත් පටන් ගනිමු. ඊට පස්සේ 55. ඊට පස්සේ 60’ කියලා හිතන්න මට කිසිම ප්‍රශ්නයක් නැහැ. කව්ද දන්නේ! ලෝකය අපේ බෙල්ලෝ නේද?”

Next Post

හෙට දිනයේ විදුලි කප්පාදු කාලසටහන නිකුත් කෙරේ

Thu Mar 17 , 2022
හෙට (මාර්තු 18) නියමිත විදුලි කප්පාදුව සඳහා ලංකා විදුලිබල මණ්ඩලයේ ඉල්ලීම අනුමත කළ බව ශ්‍රී ලංකා මහජන උපයෝගිතා කොමිෂන් සභාව (PUCSL) පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.