‘I deserve’ සමඟ වැඩිහිටි R&B ගුවන් ධාවන සටහනේ අංක 1 ට ටැංකිය රෝල් වේ

ටැංකිය තරඟය මත පෙරළෙයි දැන්වීම් පුවරුවගේ වැඩිහිටි R&B Airplay ප්‍රස්ථාරය, ඔහුගේ ගීතය වන “මම සුදුසුයි” මාර්තු 19 දිනැති ලැයිස්තුවේ පෙරමුණ ගැනීමට අංක 2 සිට ඉහළට. නිරීක්ෂණය කරන ලද එක්සත් ජනපදයේ වැඩිහිටියන් අතර වැඩිපුරම වාදනය වූ ගීතය බවට පත් වීමට මාර්තු 13 න් අවසන් වන සතිය තුළ 12% ක වර්ධනයක් සඳහා තනි ගීතය ඉහළ ගියේය. ලුමිනේට අනුව R&B මධ්‍යස්ථාන, කලින් MRC දත්ත.

“Deserve” R&B hitmaker හට වැඩිහිටි R&B Airplay හි ඔහුගේ හයවන අංක 1 ලබා දෙයි. ඔහුගේ පළමු ලැයිස්තුවේ සිට වසර 20 කට වැඩි කාලයක් ගත වුවද, මෑත වසරවලදී ඔහුගේ ශූරයන්ගේ වේගය වේගවත් වී ඇත. අංක 1 න් හතරක් 2017 සිට පැමිණ ඇත, “අපි කවදාද” ගුවන්විදුලිය තුළ ඔහුගේ ස්ථාවරය නැවත පණ ගැන්වීමෙන් පසුව.

දැන් නායකයින් දුසිම් භාගයක් සමඟ, වැඩිහිටි R&B එයාර් ප්ලේ හි ටැංකියේ අංක 1 හය පිළිබඳ විස්තරයක් මෙන්න:

“කරුණාකර යන්න එපා,” 2007 මැයි 19 වැනිදා සිට සති 10ක් අංක 1 ට
“ඊළඟ හුස්ම,” එකක්, ජූනි 16, 2012
“අපි විට,” 11, නොවැම්බර් 18, 2017
“අපිරිසිදු,” තුන, 2019 අප්‍රේල් 20
“එය පෙන්වීමට ඉඩ දිය නොහැක,” දෙක, ජූලි 3, 2021
“මට සුදුසුයි,” එකක් (මේ දක්වා), 2022 මාර්තු 19

1993 දී දියත් කළ දින සිට වැඩිහිටි R&B එයාර්ප්ලේ ප්‍රස්ථාරයේ අවම වශයෙන් අංක 1 6ක් රැස් කළ 10 වැනි පිරිමි කලාකරුවා බවට ටැංකිය පත් වේ. ඔහු කෙම්, මැක්ස්වෙල් සහ ආර්. කෙලී, (එක් එක් හතක් සමඟ) සහ බ්‍රයන් මැක්නයිට්, බෲනෝ මාර්ස්, ලූතර් වැන්ඩ්‍රොස්, රොබින් තික් සහ උෂර්ට ගැලපේ.

මෙම නව නිකුතුව මගින් ටැංකියේ වෘත්තීය ජීවිතය-ඔහුගේ අවසන් අඛණ්ඩ වැඩිහිටි R&B ගුවන් ප්‍රස්ථාර ප්‍රස්ථාර පහම ඉහළම පහ අතරට පැමිණීමේ හොඳම අවස්ථාවද දීර්ඝ කරයි. 2019 වසරේ අංක 3 දක්වා ඉහළ ගිය ඔහුගේ නවතම අංක 1 හතර සහ “ඔබ සූදානම් යැයි මම නොසිතමි” යන පෙළට ඇතුළත් වේ.

කැපී පෙනෙන ලෙස, නව ශූරයා ටැංකියේ වෘත්තීය සම්පූර්ණ කවය ගෙන එයි. 2001 වසරේ අංක 5 ස්ථානයට පත් වූ R&B ප්‍රවීණයාගේ පළමු ගීතය වන “මට සුදුසුයි” ගීතය සාම්පල ලබා දෙයි. නව “Deserve” සහ “Can’t Let It Show” යන පෙර ගීතය සමඟින් ටැංකියේ ඉදිරි කාලය තුළ දිස්වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ. ඇල්බමය, R&B මුදල්ඔහුගේ වීමට නියමිතයි අවසාන නිකුතුව.

වැඩිහිටි R&B කිරීටයට අමතරව, “සුදුසුකම්” 18-14 දක්වා තල්ලු කරයි R&B/Hip-Hop Airplay ප්‍රස්ථාරය, වැඩිහිටියන්ට නැඹුරු වූ සහ ප්‍රධාන ධාරාවට නැඹුරු වූ අංශ දෙකෙන්ම ප්‍රේක්ෂක හැඟීම් අනුව ශ්‍රේණිගත කරයි. එහිදී, තනි තනිය සතිපතා ප්‍රේක්ෂකයින් 19% ක් රැස්කර මාර්තු 13 න් අවසන් වන සතිය තුළ මිලියන 7.5 දක්වා ළඟා වේ. වැඩිදියුණු කිරීම ප්‍රස්ථාරයේ මාතෘකා 50 අතර සතිපතා Greatest Gainer කැඳවීම ද සුරක්ෂිත කරයි.

Next Post

ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනී අනුලා බුලත්සිංහල මහත්මිය අභාවප්‍රාප්ත වී තිබෙනවා

Thu Mar 17 , 2022
ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනී අනුලා බුලත්සිංහල මහත්මිය ශ්‍රී ජයවර්ධනපුර රෝහලේ ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටියදී වයස අවුරුදු 73 දී අභාවප්‍රාප්ත වී තිබෙනවා. The post ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනී අනුලා බුලත්සිංහල අභාවප්‍රාප්ත වෙයි appeared first on Sri Lanka Latest Breaking News and Headlines : Lanka24News.com.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.