Lauren Daigle, Beck, Chaka Khan සහ තවත් අය Joni Mitchell’s MusiCares වසරේ පුද්ගලයා Gala සඳහා පෙළගැස්මට එක් කරන ලදී

ලෝරන් ඩේගල්, බෙක්, චාකා ඛාන්, සාරා බැරෙයිල්ස්, Angélique Kidjo, සින්ඩි ලෝපර්, බිලී පෝටර්, ස්ටීවන් ස්ටිල්ස්, ශාන්ත වින්සන්ට් සහ ඇලිසන් රසල් ද රංගන ශිල්පීන්ගේ පෙළගැස්මට එක් කර ඇත මියුසිකෙයාර්ස් වසරේ පුද්ගලයා ගාලා ගෞරව කරනවා ජොනි මිචෙල් අප්‍රේල් 1 සිකුරාදා. මෙම උත්සවය ලාස් වේගාස් හි MGM ග්‍රෑන්ඩ් සම්මන්ත්‍රණ මධ්‍යස්ථානයේදී පැවැත්වේ.

ඔවුන් කලින් නිවේදනය කරන ලද රංගන ශිල්පීන් සමඟ එකතු වේ හර්බි හැන්කොක්, Brandi Carlile, ලියොන් පාලම්, මිකී ගයිටන්, ජෝන් බැටිස්ට්, Pentatonix හා කළු පූමාස්. ග්රැහැම් නෑෂ්දෙසැම්බර් 16 වන දින ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද ප්‍රථම රංගන ශිල්පීන්ගේ ලැයිස්තුවේ සිටි, දුරස්ථව රඟ දක්වනු ඇත.

කලින් නිවේදනය කරන ලද රංගන ශිල්පීන් ජේම්ස් ටේලර් හා මැගී රොජර්ස් නව දිනය සමඟ කාලසටහන්ගත කිරීමේ ගැටුම් හේතුවෙන් තවදුරටත් සහභාගී නොවේ.

මෙම උත්සවය ජනවාරි 29 වෙනිදා ලොස් ඇන්ජලීස් සම්මන්ත්‍රණ මධ්‍යස්ථානයේදී ආරම්භ විය. Grammy සම්මාන උළෙල ජනවාරි 31 සිට අප්‍රේල් 3 දක්වා කල් දමා Los Angeles හි Crypto.com Arena වෙතින් Las Vegas හි MGM Grand Garden Arena වෙත ගෙන ගිය විට, මියුසිකෙයාර්ස් 1991 සිට Grammy Week සවිකිරීමක් වන වසරේ පුද්ගලයා ගාලා, එය සමඟ මාරු විය.

කලින් නිවේදනය කළ පරිදි, Carlile සහ Batiste කලා අධ්‍යක්ෂකවරුන් ලෙස සේවය කරනු ඇත, එය වසරේ පුද්ගලයාගේ ප්‍රසංගය සඳහා පළමුවැන්නයි. මයික් එලිසොන්ඩෝමේ වසරේ විශාලතම ජනප්‍රිය චිත්‍රපටයක් වන “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” සම-නිෂ්පාදනය කළ එන්කැන්ටෝසංගීත අධ්යක්ෂවරයා ලෙස කටයුතු කරනු ඇත.

නියමිත ප්‍රසංගකරුවන් තිදෙනා – ඛාන්, නෑෂ් සහ කාර්ලයිල් – රඟදැක්වූයේ “ජෝනි 752018 නොවැම්බරයේ ලොස් ඇන්ජලීස් හි ඩොරති චැන්ඩ්ලර් මණ්ඩපයේ දී පැවැත් වූ උපන්දින සැමරුමකි.

මිචෙල්ට ලැබුණු විට හැන්කොක් සහ කාර්ලයිල් ද රඟ දැක්වීය කෙනඩි මධ්යස්ථානය දෙසැම්බර් මාසයේ ගෞරව. හැන්කොක් සහාය දුන්නේය Brittany Howard “Both Side Now” හි ඇයගේ රංගනය මත Carlile ඇය ගායනා කළාක් මෙන් “නදී” ගායනා කළාය කානගී හෝල් ඇය මිචෙල්ගේ 1971 මාස්ටර් වර්ක් ගායනා කළ ප්‍රසංගය නිල් සම්පූර්ණයෙන්ම.

හැන්කොක්ගේ ගංගාව: ජෝනි ලිපිවැනි ආරාධිත කලාකරුවන් ඇතුළත් වූ මිචෙල් ගීත එකතුවකි නෝරා ජෝන්ස් හා ටීනා ටර්නර්වසරේ ඇල්බමය සඳහා 2007 ග්‍රැමී සම්මානය දිනා ගත්තේය.

1968-70 කාලයේ මිචෙල් සමඟ ජීවත් වූ නෂ් 1970 ගීතය ලිව්වා “අපේ ගෙදර” ඔවුන්ගේ සුවපහසු ගෘහ ජීවිතය ගැන.

එතැන් සිට වසරේ ගෞරවයට පාත්‍ර වූ පළමු පුද්ගලයා මිචෙල් වනු ඇත Aerosmith අවුරුදු දෙකකට පෙර. COVID-19 වසංගතයේ උච්චතම අවස්ථාව වන විට මෙම උත්සවය පසුගිය වසරේ අත්හිටුවන ලද අතර, Music on a Mission අරමුදල් සම්පාදකයෙන් ප්‍රතිස්ථාපනය විය.

වසර ගණනාවක් පුරා පුළුල් පරාසයක කලාකරුවන්ට ගෞරවය ලැබී ඇත, නමුත් 70 දශකයේ මුල් භාගයේ ගායක/ගීත රචකයාගේ උත්පාතය හා සම්බන්ධ කලාකරුවන් විශේෂයෙන් හොඳින් නියෝජනය වී ඇත. ඩේවිඩ් ක්‍රොස්බි, නීල් යං , ජේම්ස් ටේලර් හා කැරොල් කිං පෙර ගෞරවනීයයින් අතර.

මිචෙල් ගෞරවයට පාත්‍ර වූ අටවැනි ඒකල කලාකරුවා වනු ඇත. මෙය පිරිමි ඒකල කලාකරුවන් 21ක් සමඟ සසඳයි, සම්පූර්ණ පිරිමි කණ්ඩායමක් (Aerosmith) සහ මිශ්‍ර-ලිංග කණ්ඩායමක් (ෆ්ලීට්වුඩ් මැක්)

අට වතාවක් ග්‍රැමී ජයග්‍රාහකයෙකු වන මිචෙල්ට අප්‍රේල් 3 වන දින ඇගේ නවවන ග්‍රැමී සම්මානය දිනා ගැනීමට හොඳ අවස්ථාවක් තිබේ. Joni Mitchell Archives, Vol 1: The Early Years (1963-1967) හොඳම ඓතිහාසික ඇල්බමය සඳහා තරඟ කරයි. මිචෙල් සහ පැට්‍රික් මිලිගන් සම්පාදක නිෂ්පාදකයන් ලෙස නම් කර ඇත.

මිචෙල් වසරේ පළමු පුද්ගලයා ගෞරවාදරයට පාත්‍ර වූ අතර ඔහු එතැන් සිට වත්මන් වසරේ නම් කරන ලදී බෲස් ස්ප්රින්ග්ස්ටීන්, ඔහු මීට වසර නවයකට පෙර ගෞරවනීයව සිටියදී ග්‍රැමී තුනක් සඳහා නම් කරන ලදී. මිචෙල් ජයග්‍රහණය කළහොත්, එම වසරේම ග්‍රැමි සම්මානයක් දිනාගත් වසරේ පළමු පුද්ගලයා වනු ඇත. පෝල් මැකාට්නිවසර 10 කට පෙර ඩිලක්ස් සංස්කරණයක් සඳහා හොඳම ඓතිහාසික ඇල්බමය දිනාගත් ධාවනය මත සංගීත කණ්ඩායම.

මිචෙල් ගීත රචකයින්ගේ ශාලාව සහ රොක් ඇන්ඩ් රෝල් හෝල් ඔෆ් ෆේම් යන දෙකටම ඇතුළත් කර වසර පහකට පසුව, 2002 දී පටිගත කිරීමේ ඇකඩමියෙන් ජීවිත කාලීන ජයග්‍රහණ සම්මානයක් ලබා ගත්තාය.

“මෙම මහා පුණ්‍යායතනය මගින් වසරේ පුද්ගලයා ලෙස තේරී පත්වීම මට ගෞරවයක්” යැයි මිචෙල් අගෝස්තු මාසයේදී ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් ඇය ගෞරවනීය ලෙස ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී. “අවශ්‍යතා ඇති අය සඳහා ආධාරක පද්ධතියක් සැපයීම සඳහා MusiCares ඔවුන්ගේ දේවානුභාවයෙන් යුත් කාර්යය දිගටම කරගෙන යාමට උපකාර වන මෙම උත්සවයේ කොටසක් වීමට මම බලාපොරොත්තු වෙමි.”

“සංගීත ප්‍රජාවක් ලෙස ජෝනිට පුද්ගලිකව ගෞරව කිරීමට අපි සතුටු වන අතර මෙම විශිෂ්ට සිදුවීම ලාස් වේගාස් වෙත ගෙන ඒමට බලා සිටිය නොහැක” යනුවෙන් MusiCares හි විධායක අධ්‍යක්ෂ ලෝරා සේගුරා ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “සංගීත ප්‍රජාවේ තීරණාත්මක සෞඛ්‍ය සහ සමාජ සේවා අවශ්‍යතා සපුරාලීම සඳහා අත්‍යවශ්‍ය අරමුදල් රැස් කරන අතරම, සංගීතයේ විශිෂ්ටතම ගීත රචකයෙකු සහ සංගීත ian යෙකු රස ගන්වමින් අපි අරමුණක් ඇතිව සමරන්නෙමු.”

“MusiCares’s විස්මිත කාර්යය සංගීත වෘත්තිකයන්ට ආධාර සැපයීම අපගේ ප්‍රජාවේ යහපැවැත්ම සඳහා ඉතා වැදගත් වේ” හාවි මේසන් ජූනියර්පටිගත කිරීමේ ඇකඩමියේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී, එකතු කළේය.

The person of the year gala යනු Grammy Week තුළ පවත්වනු ලබන වඩාත්ම කීර්තිමත් උත්සවයකි. එයට පිළිගැනීමක් සහ නිශ්ශබ්ද වෙන්දේසියක් ඇතුළත් වන අතර, පසුව රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයක් සහ අනෙකුත් කලාකරුවන් ගෞරවනීයයාට උපහාර පුද කරන ප්‍රසංගයක් ඇතුළත් වේ.

මෙම උත්සවය නිෂ්පාදනය කරනු ලබන්නේ ජෝ ලුවිස් සමාගමේ නිර්මාතෘ ජෝ ලුවිස් සහ Lion’s Heart Entertainment හි සභාපති RA Clark ගෙන් සමන්විත අලුතින් පිහිටුවන ලද සජීවී සිදුවීම් විකාශන ඇඳුම වන Lewis & Clark විසිනි.

ප්‍රවේශපත්‍ර මිලදී ගැනීමට ඇත https://Joni.givesmart.com. වැඩි විස්තර සඳහා, පිවිසෙන්න www.musicares.org/person-year හෝ ඊමේල් personoftheyear@musicares.org.

රසිකයින්ට සංගීතයේ බලය සහ වසරේ ගෞරවනීය පුද්ගලයා ලෙස මිචෙල් යන දෙකම සමරන අතථ්‍ය ප්‍රසංගයක් වන ගිබ්සන් විසින් ඉදිරිපත් කරන ලද MusiCares: Music on a Mission වෙත ද බලා සිටිය හැක. මාර්තු 30, බදාදා දින සවස 5ට PT / 8 pm ET ට සැලසුම් කර ඇති අතර, මෙම උත්සවය රසිකයින්ට ග්‍රැමී සතියේ කිසිදා නොදුටු අතථ්‍ය රංගනයන් සමඟින් රසික රසිකාවියන්ට ලබා දෙනු ඇත. ටිකට්පත් දැන් ඩොලර් 25 කට විකිණේ. MusiCares පවසන්නේ “මිලදී ගත් ප්‍රවේශපත්‍රවලින් සෑම ඩොලරයක්ම අවශ්‍යතා ඇති සංගීත ප්‍රජාවේ අයට බෙදා හරිනු ඇති” බවයි. සංචාරය https://bit.ly/MusiconaMission වැඩි විස්තර සඳහා සහ ටිකට්පත් සඳහා.

Next Post

ආණ්ඩුවේ තියෙන වැරැදිවලට එක් කෙනෙකුට දොස් කියන්න බෑ

Thu Mar 17 , 2022
ආණ්ඩුවේ පවතින වැරදි සම්බන්ධයෙන් එක්පුද්ගලයෙකු ඉලක්ක කර දොස් කිව නොහැකි බවත්, පිරිහීම ඇත්තේ සමස්ත ක්‍රියාවලියේම බවත් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්‍ෂයේ ජ්‍යෙෂ්ඨ උප සභාපති, පරිසර අමාත්‍ය මහින්ද අමරවීර මහතා පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.