Phoebe Bridgers ඇයගේ ප්‍රියතම Taylor Swift ගීතය හෙළි කරයි: ‘මම හිතන්නේ එය දක්ෂයෙක්’

ෆෝබ් පාලම් මානව වර්ගයා දන්නා දුෂ්කරම ප්‍රශ්නවලින් එකකට පිළිතුරු දුන්නේ ය: ඔබේ ප්‍රියතම දේ කුමක්ද ටේලර් ස්විෆ්ට් සිංදුව?

පෙනී සිටින අතරතුර චාලි XCXගේ හොඳම ගීතය පොඩ්කාස්ට්, “මෝෂන් සික්නස්” ගායිකාව හෙළි කළේ ඇය නව යොවුන් වියේදී “අසාර්ථක ගිටාර් ගුරුවරියක්” වූ දා සිට ඇය ස්විෆ්ටි බවයි. ඇගේ ශිෂ්‍යයෙක් ටේලර් ගීතයක් වාදනය කරන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙන ගන්නා ලෙස ඉල්ලා සිටි විට, බ්‍රිජර්ස් 11 වතාවක් ග්‍රැමී ජයග්‍රාහකයාගේ නාමාවලිය පරීක්ෂා කර “හැම විටම සවන් දීමට පටන් ගත්තා.”

“එය උසස් කලාවක්,” ඇය ස්විෆ්ට්ගේ වැඩ ගැන පැවසුවාය. “ඇය ඇගේ ශිල්පයේ රජු වගේ. ඇය සතුව ඇති සියලුම සම්පත් සම්පූර්ණයෙන්ම අව්‍යාජ ලෙස භාවිතා කරන කෙනෙකුට ඇය හොඳම උදාහරණයක් පමණි.

ටේලර් ස්විෆ්ට් කැනනය තුළ ගීත 200කට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයක් ඇත, නමුත් බ්‍රිජර්ස් ඇගේ ප්‍රියතම කුමක්දැයි ඇසූ විට ඇගේ පිළිතුර සමඟ වහාම සූදානම් විය. සෑම දිනකම එය බොහෝ සෙයින් වෙනස් වන බව ඇය පැවසුවද, ඇයගේ වත්මන් අංක 1 “බෙටි” යනු අන්තර් සම්බන්ධිත තුනෙන් එකකි. ජනකතා අවුල් සහගත යොවුන් වියේ තුන්කොන් ප්‍රේමයක් අනුගමනය කරන ගීත.

“මෙම පුද්ගලයා ගැන එතරම් කණගාටුදායක දේ තීරණය කිරීමට ගීත රචකයින් ඔබව පොළඹවන විට මම කැමතියි,” බ්‍රිජර්ස් පැහැදිලි කළේය. “එය ආදර කතාවක චිත්‍රපට පිටපතක් නොවේ. ඔබට යමෙකු කෙරෙහි ඇල්මක් ඇති අතර පසුව ඔබ වෙනත් කෙනෙකු සමඟ සම්බන්ධ වන්නේ ඔවුන් කෙරෙහි ඔබේ හැඟීම් ඔබව යටපත් කරන නිසාද? ඒක හරිම දුකයි. මම හිතන්නේ එය දක්ෂයි. එතකොට අපි ඇත්තටම දන්නේ නැහැ ඒකේ අන්තිමට මොකද වෙන්නේ කියලා.”

27 හැවිරිදි ය ඉන්ඩි රොකර් ස්විෆ්ට්ගේ 2010 ඇල්බමයේ දුක්ඛිතම ගීත වලින් එකකට ද ආදරය පෙන්වීය දැන් කථා කරන්න: “ආදරණීය ජෝන්.” ඇයගේ එක් ප්‍රසංගයක ශබ්දය පරීක්ෂා කිරීම සඳහා මිනිත්තු හතක බැලට් එක භාවිතා කරමින් තම සංගීත කණ්ඩායම අහම්බෙන් ඇසූ රසිකයින් තමන් සංචාරයේදී එය ආවරණය කරන බව සිතීමට වරෙක රවටා ගත් බව ඇය පැවසුවාය. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඇය ගායනා කළ තැනැත්තා නොවේ – ඒ ඇගේ බෙර වාදකයා වන මාෂල් වෝර් ය.

“අපට එවැනි සමාන කටහඬවල් ඇත, මිනිසුන් සිතන්නේ ඒ මම බවයි,” බ්‍රිජර්ස් සිනාසුණේය. “අනේ ඒ සින්දුව එහෙම කතාවක්. ඒක සම්පූර්ණ චිත්‍රපටියක් වගේ.”

ස්විෆ්ට් සමඟ ඇය සමඟ වැඩ කිරීම ගැන චාලි “කියෝතෝ” කලාකරුවාගෙන් ද විමසීය රතු (ටේලර්ගේ අනුවාදය) ව්‍යාපෘතිය සඳහා, බ්‍රිජර්ස් විසින් කලින් නිකුත් නොකළ “කිසිම අලුත් දෙයක්” නැමති ධාවන පථයට ගායනය ලබා දුන්නේය. “මම sh – මමම කළා,” ඇය ආරොන් ඩෙස්නර්ගේ දුරකථනය හරහා ස්විෆ්ට් වෙතින් ආරම්භක හඳුන්වාදීමේ පාඨය ලැබීම ගැන පැවසුවාය, ඇය මුලින්ම කතා කළේ එයයි. දැන්වීම් පුවරුව ඇයගේ Women in Music විශේෂාංග කතාවේ.

“සිසිලන ව්‍යාපෘතියකට ගායනා කිරීමට ලැබීම ගැන මට සිතාගත නොහැකිය,” ඇය තවදුරටත් පැවසුවාය. “මම ඒ ගීතයට ගොඩක් සම්බන්ධ වෙනවා. එය විශිෂ්ට කෘතියක්. ”

ස්විෆ්ට් මුලින් “අලුත් කිසිවක් නැත” ලිව්වේ ඇගේ 2012 වාර්තාව සඳහා වයස අවුරුදු 22 දී ය රතු, නමුත් එය පසුව අවසන් නිෂ්පාදනයෙන් ඉවත් කරන ලදී. එය සංගීත ක්‍ෂේත්‍රයේ ඔබේ කාලය සීමා වී ඇති බවක් හැඟෙන තරුණ, නැගී එන කාන්තාවක් වීමේ බ්‍රිජර්ස්ගේම කතාවට සමාන වේ. ඇගේ මංගල ඇල්බමය ඇල්ප්ස් කඳුකරයේ ආගන්තුකය ඇය වයස අවුරුදු 22 දී පිටතට පැමිණි අතර, ඒ වන විට ඇය කනස්සල්ලට පත්ව සිටියේ වයස වැඩි වීමෙනි.

“ඔබ සංගීතයේ තරුණ කාන්තාවක් වන විට ඔබට ඇති බිය අසමසමයි,” බ්‍රිජර්ස් චාලිට පැවසීය. “මම හිතන්නේ මම අනිවාර්යයෙන්ම මගේම තාරුණ්‍යය තෘප්තිමත් කළා. මම හිතුවේ ‘සමහර විට මට ලෝකයේ හොඳම ගීත රචකයා විය නොහැකියි, නමුත් ඔවුන් නිතරම මා කොතරම් තරුණද කියා පැවසුවහොත්, ඔවුන් මා ගැන සැබවින්ම පැහැදෙනු ඇත’.

චාලි XCX හි Phoebe Bridgers ගේ සම්පූර්ණ කථාංගයට සවන් දෙන්න හොඳම ගීතය පොඩ්කාස්ට් පහතින්:

Next Post

ලින්-මැනුවෙල් මිරැන්ඩා, රෙජිනා කිං, රයන් රෙනෝල්ඩ්ස් සහ බ්ලේක් ලයිව්ලි 2022 මෙට් ගාලා හි සම-පුටුවට

Thu Mar 17 , 2022
ලින්-මැනුවල් මිරැන්ඩා, රෙජිනා කිං, බ්ලේක් ලයිව්ලි හා රයන් රෙනෝල්ඩ්ස් හි සම සභාපතිවරුන් ලෙස කටයුතු කරනු ඇත ගාලා හමුවුණාමැයි මාසයේ පළමු සඳුදා එහි සම්ප්‍රදායික නැංගුරම් පොළට ආපසු පැමිණීම. වසංගතය අතරතුර මෙට්‍රොපොලිටන් කලා කෞතුකාගාරයේ ඇඳුම් ආයිත්තම් ආයතනය සඳහා වාර්ෂික අරමුදල් රැස්කිරීමෙන් පසු මැයි 2 සන්ධ්‍යාව ඇත්ත වශයෙන්ම තරු පිරුණු දෙවන උත්සවයයි. එය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.