R දුමින්ද සිල්වා R දේශාන් වෙයි (හඬපට සහිතයි)

ප්‍රමුඛ නාලිකාවකට පුවත නොදෙන්නැයි දුමින්ද සිල්වා මාධ්‍යවේදියාට තර්ජනය කරයි ?

අම්බලන්තොට ප්‍රදේශයේ වැලි ගොඩදැමීමේ සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් වාර්තා කරමින් සිටි මාධ්‍යවේදී රාහුල් සමන්ත හෙට්ටිආරච්චිට තමන් දුමින්ද සිල්වා විසින් ඉදිරිපත් කරන ලද අදාළ වාර්තාව නවතා දමන ලෙස ඉදිරිපත් කළ පුවතක් වාර්තාව.

මාධ්‍යවේදී රාහුල් සමන්ත හෙට්ටිආරච්චි පවසන්නේ ජාතික නිවාස සංවර්ධන අධිකාරියේ සභාපති සහ හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ආර්.දුමින්ද සිල්වා තමන් හිරු නාලිකාවේ රෙනෝ සිල්වාගේ මල්ලී බව දුරකථනයෙන් පවසමින් තම රාජකාරියට බාධා කළ බවයි. තමන් කතා කරන දුරකථන අංකය අවශ්‍ය නම් පරීක්ෂා කර තමන්ගේ අනන්‍යතාවය තහවුරු කර ගන්නා ලෙස ද දුමින්ද සිල්වා නමින් කතා කළ පුද්ගලයා නිෂ්පාදනය කළ රාහුල් සමන්ත පවසයි.

රාහුල් සමන්ත හෙට්ටිආරච්චි දේශීය නිදහස් මාධ්‍යවේදියෙකි. ගවේෂණාත්මක මාධ්‍යවාර්තාකරණයේ යෙදී සිටින රාහුල් ගොඩදැමීමේ ජාවාරම් සම්බන්ධයෙන් වැලි අඛණ්ඩව අනාවරණය කර ගැනීමට තවත් බොහෝ දේ සිදු විය. අද (16) ජාතික නිල පරයේෂණ ආයතනයේ අම්බලන්තොට වැලි ගොඩදමන ස්ථානයක සිදු කරන ලද ස්ථානීය පරීක්ෂණයකට අදාළ දර්ශන ලබා ගැනීම සඳහා ඔහු ගොස් සිටිය දී දුමින්ද සිල්වා යෑයි කී ආයතනය එහි ඔහුගේ මාධ්‍ය වාර්තාකරණයෙන් වළකින ලෙස භාර ගැනීම සිදු කරයි.

රාහුල් සමන්ත හෙට්ටිආරච්චි විසින් එම දුරකථන ඇමතුමක් ලබා ගත් පසු පටය අප වෙත එවා ඇත. ඔහු පවසන්නේ තමන් මෙම දුරකථන අංකය පිළිබඳ සොයා බැලීමේදී එය දුමින්ද සිල්වාගේ බව තහවුරු වූ බවයි.

දුමින්ද සිල්වා යැයි කී පුද්ගලයා විසින් රාහුල් සමන්තට ලබාදුන් ඇමතුම

 

මේ සම්බන්ධයෙන් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් නිදහස් මාධ්‍ය ව්‍යාපාරය සඳහන් කරන්නේ රාජ්‍ය ආයතනයේ ප්‍රධානියා විසින් ප්‍රබල දේශපාලන සම්බන්ධතා ඇති පුද්ගලයෙකු වන දුදමින් සිල්වා භාරත ලක්ෂ්මන් ප්‍රේමචන්ද්‍ර ආයතනයට සිරදඬුවම් විඳිමින් සිටින ජනාධිපති සමාව මත නිදහස් වී ඇති පසුබිමක මෙවැනි සිදුවීමක් සිදුවීමට ඉඩක් නොලැබීමයි.

ඔහු, මාධ්‍ය ආයතනයක හිමිකාරීත්වයට සම්බන්ධ තැනැත්තෙකු ලෙස මාධ්‍යවේදියාට සහතික කිරීම ශ්‍රී ලංකාවේ නිදහස සම්බන්ධයෙන් වන අතර, අනිසි අතපසුවීම් විදහා දැක්වීම, හෙලා දැකිය යුතු අශෝභන සිදුවීමක් නිකුත් කිරීම මාධ්‍ය මාධ්‍ය ව්‍යාපාරයේ ස්ථාවරයයි.

කෙසේ වෙතත්, රාහුල් සමන්තට දුමින්ද සිල්වා යැයි කියමින් ඉල්ලා සිටිය යුතු දුරකථන අංකයට අප ඇමැතුම් ලබා ගත් නමුත් එය ලබා ගත් අංකයෙන් ප්‍රතිචාර නොදක්වන ලදී. එම දිනයේදී මෙම අංකය true caller යෙදවුමේ දුමින්ද සිල්වා ලෙස සටහන් වූ බව රාහුල් සමන්ත පවසයි. නමුත් අද දින true caller යෙදවුමේ මෙම අංකය පෙන්වන්නේ Rrrr Deshan ලෙසයි.

මේ සම්බන්ධයෙන් අප තොරතුරු තහවුරු කර ගැනීමට දුමින්ද සිල්වාගේ දුරකථන අංකයකට ඇමැතුම් ලබා ගත් නමුත් කිසිවකුට ප්‍රතිචාරය ලැබී නැත.

The post ආර් දුමින්ද සිල්වා ආර් දේශාන් වෙයි (හඬපට සහිතයි) appeared first on Aruna.

Next Post

අලුත් කොරෝනා රෝගීහු 3 ක්

Thu Mar 17 , 2022
කොවිඩ් ආසාදිත වූ තවත් රෝගීන් තිදෙනකු ඊයේ (16) මරණයට පත් වී ඇතැයි සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල්වරයා අද (17) තහවුරු කළේය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.