UMG හි වර්ජින් සංගීතය සමඟ හවුල්කාරිත්වය තුළින් බිම්මල් සමූහය ‘නව උස’ ඉලක්ක කරයි

බිම්මල් සමූහයස්වාධීන සංගීත ජගර්නාට්, යුනිවර්සල් මියුසික් සමූහයේ ඉන්ඩි ලේබලය සහ කලාකරුවන්ගේ සේවා අංශය සමඟ බහු-ස්ථර වැඩපිළිවෙලක් සමඟ හවුල් වී ඕස්ට්‍රේලියානු සමාගම “නව තලයකට” ඔසවා තැබීමට සහ එහි කලාකරුවන් සඳහා ගෝලීය අවස්ථා සුරක්ෂිත කිරීමට පොරොන්දු වේ.

බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 17) ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද මෙම සන්ධානය, වර්ජින් මියුසික් ලේබල් සහ ආර්ටිස්ට් සර්විසස් (වීඑල්එම්ඒඑස්) නල මාර්ගයට නැවුම් අන්තර්ගතයන් පොම්ප කරන අතර, පිටත ලෝකය සඳහා හතු කලාකරුවන්ගේ නිකුතු සඳහා සහය සහ බෙදා හැරීමේ සේවා සැපයීම ද්වි-මාර්ග වීදියකි. ඕස්ට්රේලියාව සහ නවසීලන්තය.

නව ගනුදෙනුවේ නියමයන් යටතේ, VLMAS විසින් Mushroom හි දැනට පවතින US සහ UK ක්‍රියාකාරකම් සඳහා එහි ගෝලීය ප්‍රවර්ධනය, අලෙවිකරණ සහ ප්‍රේක්ෂක ලේබල් සේවා සක්‍රිය කරනු ඇති අතර, ව්‍යාපෘතියක් සඳහා දෙපාර්ශවයම එකඟ වන අවස්ථාවන්හිදී, ඇතැම් බිම්මල් කලාකරුවන්ගේ නිකුතු UMG ලේබලයට උඩුගත කරනු ලැබේ. ජාල.

මෙම හවුල්කාරිත්වය ලොව විශාලතම සංගීත සමාගම වන UMG හි යන්ත්‍රෝපකරණ ඒකාබද්ධ කරයි, ලුසියන් ග්‍රේන්ජ් විසින් පාලනය කරන ලදී. දැන්වීම් පුවරුව දශකයේ පවර් ප්ලේයර් සහ විධායකය, එහි දිවංගත සභාපති මයිකල් ගුඩින්ස්කි විසින් ගොඩනඟන ලද සංකේතාත්මක ඉන්ඩි සමඟ, දැන්වීම් පුවරු පාලනය කරනවා ජාත්‍යන්තර බල ක්‍රීඩකයාදැන් ඔහුගේ පුතා විසින් මෙහෙයවනු ලැබේ, මැට්.

පසුපෙළ LR: Matt Gudinski (Mushroom Group), Chris Maund (Mushroom Labels), Korda Marshall (Mushroom Labels)
Front Row LR: Sarah Richardson (Mushroom Labels), David Joseph (Universal Music UK), Sir Lucian Grainge (Universal Music Group), Jim Chancellor (Virgin Music International) සහ Vanessa Bosåen (Virgin Music UK).

ගෝලීය සන්ධානය ලෙස කර්මාන්තයට ඉදිරිපත් කර ඇතMushroom විසින් Mushroom Label සහ Publishing’s COO Chris Maund සමඟ හවුල්කාරිත්වයට සම-ප්‍රමුඛත්වය දෙමින් ජාත්‍යන්තර අධ්‍යක්ෂවරයා ලෙස ලන්ඩන් පදනම් කරගත් Korda Marshall පත් කරයි.

හතු සමූහයේ “පවුලේ” දිගුකාලීන සාමාජිකයෙකු සහ මයිකල් ගුඩින්ස්කිගේ විශ්වාසවන්ත සහ ගෞරවනීය සගයෙකු වන මාෂල්, 1998 දී News Corp වෙත විකිණීමට පෙර Mushroom Records හි කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂ ලෙස සේවය කළ අතර Muse, කුණු, අළු සහ සාර්ථකත්වයට මඟ පෙන්වීය. පෝල් ඕකන්ෆෝල්ඩ්.

ඔහු 2014 දී ආසාදන වාර්තා ලබා ගත් BMG වෙතින් නැවත බිම්මල් ගුණයට පැමිණේ.

“මෂ්රූම් සමූහයට නැවත පැමිණීම ගැන මම ඉතා සතුටු වෙනවා, සංගීත ව්‍යාපාරය වටා දිගු හා වංගු සහිත මාර්ග චාරිකාවකින් පසු නිවසට පැමිණීම වැනි හැඟීමක් ඇති වන අතර සියලුම ලේබල් සහ ඔවුන්ගේ විස්මිත කලාකරුවන් සමඟ වැඩ කිරීමට මම බලාපොරොත්තු වෙමි,” මාෂල් උද්‍යෝගයෙන් පවසයි. ප්රකාශය. “යුනිවර්සල් සමඟ අපගේ නව ගනුදෙනුව ලොව හොඳම සංගීත සමාගමක් සමඟ සමීපව කටයුතු කිරීමට අපූරු අවස්ථාවක් සපයයි.”

නව ව්‍යුහයට මාෂල්ගේ පළමු එක්සත් රාජධානිය අත්සන් කිරීම ජෝෂුවා විරුදාවලිය වන අතර VLMAS ජාලය හරහා සේවා සපයන පළමු බිම්මල් ක්‍රියා ඇතුළත් වේ. DMA’Smerci, merci, Mia Wray සහ Yen Strange.

මෙම සංවර්ධනය “ගණන් ගණන් කළ නොහැකි සුපිරි තරු කලාකරුවන් හඳුන්වා දී ඇති අතර දශක ගණනාවක් තිස්සේ ස්වාධීන සංගීතය හැඩගස්වා ගැනීමට සහ බලපෑම් කිරීමට උපකාර කර ඇති ඓතිහාසික වශයෙන් ව්‍යවසායක සමාගම් දෙකක් අතර නව සහයෝගීතාවයක ආරම්භය සනිටුහන් කරයි” යනුවෙන් Universal Music Group හි සභාපති සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී Grainge අදහස් දක්වයි.

“මෂ්රූම් නව උසකට ගෙන ඒමෙන් තම පියාගේ ශ්‍රේෂ්ඨ උරුමයට ගෞරව කරන මැට් ගුඩින්ස්කි සහ දශක ගණනාවක් එක්සත් රාජධානියේ නිර්මාණාත්මක ප්‍රජාව තුළ බලවේගයක් වූ කෝර්ඩා සමඟ වැඩ කිරීමට ලැබීම ගැන අපි සතුටු වෙමු.”

Mushroom “ඔස්ට්‍රේලියාවේ දශක ගණනාවක් තිස්සේ වෙළඳපල ප්‍රමුඛයා වී ඇති අතර අද අපි බිම්මල් සැබෑ ගෝලීය සන්නාමයක් බවට පත් කිරීමේ තවත් විශාල පියවරක් තබමු” යනුවෙන් Mushroom හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී Matt Gudinski අදහස් දක්වයි. “අපගේ A&R කාර්ය මණ්ඩලය ලෝක මට්ටමේ වන අතර අපි, Virgin/UMG සමග එක්ව, ලෝකයේ ඕනෑම ප්‍රදේශයක සිට ලෝකයේ සෑම ප්‍රදේශයකටම කලාකරුවන් බිඳ දමන්නෙමු.”

ඇතුල් වූ දා සිට 2021 ජනවාරි, VMLAS ලොව පුරා මධ්‍යස්ථාන විවෘත කර ඇති අතර, එක්සත් ජනපදය, ජපානය, එක්සත් රාජධානිය, ජර්මනිය සහ මධ්‍යම යුරෝපය, ප්‍රංශය, ඕස්ට්‍රේලියාව සහ නවසීලන්තය, ස්වීඩනය, නෝර්වේ, නෙදර්ලන්තය, බෙල්ජියම, බටහිර බෝල්කන්, බ්‍රසීලය, මෙක්සිකෝව, ස්පාඤ්ඤය සහ පෘතුගාලය හරහා කාර්යාල ඇත. . ඒකාබද්ධ ප්‍රකාශයකට අනුව ඉදිරි මාසවලදී තවදුරටත් වෙළඳපල දියත් කරනු ඇත.

ගිවිසුමෙන් පසුව, Mushroom හි ලේබල් අංශය 100% ස්වාධීනව හිමිව පවතින අතර එහි ස්ථාපිත ANZ මෙහෙයුම් නොවෙනස්ව පවතිනු ඇත. ඕස්ට්‍රේලියාවේ සහ නවසීලන්තයේ, Mushroom විසින් Merlin සාමාජිකයින් ලෙස තමන්ගේම කෘති ඩිජිටල් ලෙස බෙදා හැරීම දිගටම කරගෙන යනු ඇති අතර, Universal Music හි ඕස්ට්‍රේලියානු අනුබද්ධිත සමාගම සමඟ දිගුකාලීන භෞතික බෙදාහැරීමේ හවුල්කාරිත්වය දිගටම කරගෙන යනු ඇත.

Next Post

ජනාධිපති මාධ්‍ය අංශයෙන් විශේෂ නිවේදනයක් 

Thu Mar 17 , 2022
මහ බැංකු අධිපතිට ඉල්ලා අස්වන ලෙස ජනපති පවසා නැත මහබැංකු අජිත් නිවාඩ් කබ්රාල් සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපති මාධ්‍ය අංශය නිවේදනයක් නිකුත් කර තිබේ. එහි සඳහන් වන්නේ මහබැංකු අධිපතිවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස දන්වා ඇති බවට පළවන වාර්තා අසත්‍ය බවයි. එම නිවේදනයෙන් සඳහන් කර ඇති බව සඳහන් කර ඇත, මහ බැංකු අධිපති උපරිම විශ්වාසය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.