අච්තුං! JJ Abrams වෙතින් U2 පිළිබඳ සංදර්ශනයක් Netflix හි වැඩ කරයි

ඒක ලස්සන දවසක් Netflix.

ප්‍රවාහ යෝධයා JJ Abrams සහ ඔහුගේ Bad Robot Productions බැනරය සමඟ එක්ව පුරාවෘත්ත රොක් සංගීත කණ්ඩායම පිළිබඳ තිර රචන මාලාවක් සංවර්ධනය කරයි. U2, හොලිවුඩ් වාර්තාකරු ඉගෙන ගෙන ඇත.

දැනට මුල් සංවර්ධන අදියරේ පවතින නම් නොකළ සංදර්ශනය ඇන්තනි මැකාටන් විසින් රචනා කරනු ලැබේ. ඔස්කාර් සඳහා නම් කරන ලද ලේඛකයා 2018 න් පසු U2 මාලාව සමඟ සංගීත චරිතාපදාන ලෝකයට නැවත පැමිණීම සනිටුහන් කරයි. බොහිමියානු රැප්සඩියඑය රැජිනගේ පෙරටුගාමී ඔහුගේ ෆ්‍රෙඩී මර්කරි (රමි මාලෙක්) කෙරෙහි අවධානය යොමු කළේය.

U2 හි සම්බන්ධය පිළිබඳ තොරතුරු වසන් කරමින් පවතින නමුත් මූලාශ්‍ර පවසන්නේ “ඔබ සමඟ හෝ ඔබ නොමැතිව” සහ “Pride (ආදරයේ නාමයෙන්)” ඇතුළු ගීත පිටුපස සිටින කණ්ඩායම සම්බන්ධ වී ව්‍යාපෘතිය අනුමත කිරීමට අපේක්ෂා කරන බවයි. මෙම කතා මාලාව වෝනර් බ්‍රදර්ස් ටෙලිවිෂන් වෙතින් වන අතර, එහිදී Abrams ගේ Bad Robot පොහොසත් සමස්ත ගනුදෙනුවක් යටතේ තබා ඇත. බිම්කඩ විස්තර ද වසන් කරමින් පවතී.

Netflix, Warners සහ Bad Robot සඳහා නියෝජිතයන් සියලු දෙනා අදහස් දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළහ.

McCarten’s වැනි ජනප්‍රියතාවයෙන් පසු සංගීතය තේමා කරගත් චරිතාපදානයන් ජනප්‍රියත්වයේ යලි පිබිදීමක් දැකීමෙන් U2 මාලාවේ පුවත් පැමිණේ. බොහිමියානු රැප්සඩිය2019 එල්ටන් ජෝන් තේමා රොකට්මන් සහ Baz Luhrmann ගේ ඉදිරියට එන Elvis Presley විශේෂාංගය Austin Butler රංගනයෙන් දායක වේ. මැටීරියල් ගර්ල් සම-රචනය සහ අධ්‍යක්ෂණය කරන චරිතාපදානයක පොප් නිරූපිකාවක් වන මැඩෝනා ලෙස රඟපෑමට නිළියක් සඳහා සෙවීමක් මේ වන විට සිදුවෙමින් පවතී. Bob Marley චරිතාපදානයක් ද නිර්මාණය වෙමින් පවතී.

U2 – බොනෝ, ප්‍රධාන ගිටාර් වාදකයෙකු වන ද එජ්, බැසිස්ට් ඇඩම් ක්ලේටන් සහ බෙර වාදකයෙකු වන ලැරී මුලන් ජූනියර් විසින් පෙරමුණ ගෙන – 1976 දී අයර්ලන්තයේ ඩබ්ලින් නගරයෙන් පිහිටුවන ලද අතර චිත්‍රාගාර ඇල්බම 14ක් නිකුත් කර ඇත. නිතරම දේශපාලන සංගීත කණ්ඩායම ලොව පුරා වාර්තා මිලියන 170 කට වඩා අලෙවි කර ඇති අතර, වාර්තාගත ග්‍රැමී 22 ක් නිවසට ගෙන ඇත. කණ්ඩායම 2005 දී රොක් ඇන්ඩ් රෝල් හෝල් ඔෆ් ෆේම් වෙත ඇතුළත් කරන ලදී. ඇතුළු ඇල්බම සමඟ ජෝෂුවා ගස, රැට්ල් සහ හම්, අච්තුං බබා සහ, වඩාත් මෑතකදී, අහිංසක ගීත සහ අත්දැකීම් ගීතකණ්ඩායම 22 වැනි ස්ථානයට පත් විය රෝලිං ස්ටෝන්ගේ 2010 වසරේ විශිෂ්ටතම කලාකරුවන්ගේ ලැයිස්තුව.

ඔහුගේ පැත්තෙන්, McCarten යනු ස්ටීවන් හෝකින්, වින්ස්ටන් චර්චිල් සහ XVI වන බෙනඩික්ට් පාප්තුමාගේ සහ ජෝර්ජ් මාරියෝ කාදිනල් බර්ගොග්ලියෝගේ ජීවිත ගවේෂණය කළ පිළිගත් චරිතාපදාන රචකයෙකි. සෑම දෙයකම න්‍යාය (2014), අඳුරුතම හෝරාව (2017) සහ පාප්වරුන් දෙදෙනා (2019), පිළිවෙලින්. ඔහු ඔහුගේ වැඩ සඳහා හොඳම අනුවර්තනය කරන ලද තිර රචනය ඔස්කාර් සම්මානය ලබා ගත්තේය සෑම දෙයකම න්‍යාය හා පාප්වරුන් දෙදෙනෙක්. අඳුරුතම හෝරාව හා සෑම දෙයක්ම න්යාය ඇකඩමි සම්මාන උළෙලේ හොඳම චිත්‍රය සඳහා ද නිර්දේශ විය. ඔහු CAA විසින් නියෝජනය කරනු ලැබේ.

2019 සැප්තැම්බර් මාසයේදී WarnerMedia සමඟ දැවැන්ත සමස්ත ගනුදෙනුව අත්සන් කළ දා සිට, Bad Robot ආක්‍රමණශීලී ලෙස එහි රූපවාහිනී පුවරුව ඉහළ නංවයි. ඒබ්‍රම්ස් සහ ඔහු සහකරු (සහ බිරිඳ) කේටි මැක්ග්‍රාත් සමඟ පවත්වාගෙන යන ඔහුගේ නරක රොබෝ බැනරය ද එච්බීඕ මැක්ස් හි ඩීසී කොමික්ස් පාදක කරගත් පිටුපස සිටී. ජස්ටිස් ලීග් අඳුරු ෆ්‍රැන්චයිස්, ඇතුළු සංදර්ශන ඇතුළත් කොන්ස්ටන්ටයින් හා මැඩම් X.

වැඩවල ඇති අනෙකුත් ව්‍යාපෘති අතරට වැඩිහිටි සජීවිකරණ බැට්මෑන් මාලාවක් ඇතුළත් වන අතර එය ඒබ්‍රම්ස් සමඟ නැවත එක් කරයි ෆෙලිසිටි සහයෝගිතාකරු සහ මිතුරා Matt Reeves (පසුපස සිටින බැට්මෑන් විශේෂාංග චිත්රපටය). ඒබ්‍රම්ස් සහ බැඩ් රොබෝ HBO ඇතුළු මුල් පිටපත්වල ද වැඩ කරමින් සිටී ඩෙමිමන්ඩ් සහ මැක්ස්ගේ වෙනස් කිරීමට යටත් වේ. එම නාට්‍ය දෙකම ඒබ්‍රම්ගේ මුල් අදහස් මත පදනම් වූ අතර විධිමත් මාලා ඇණවුම් ඇත. ඒබ්‍රම්ස් විසින් නියමුවා මෙහෙයවයි ඩෙමිමන්ඩ්ඔහු විසින් නිර්මාණය කරන ලද පළමු සංදර්ශනය සනිටුහන් කරන විද්‍යා ප්‍රබන්ධ නාට්‍යය Fringe 2008 දී ෆොක්ස් සඳහා. ඩෙමිමන්ඩ්, Apple සමඟ ලංසු තැබීමේ යුද්ධයකින් පසුව HBO වෙත ගොඩබසින, 2018 මුල් භාගයේදී මාලාවට තෝරා ගැනීමෙන් පසුව දැනටමත් ප්‍රදර්ශකයින් වෙනස් කර ඇත. දෙකම සඳහා මංගල දිනයන් තවම තීරණය කර නොමැත. චිත්‍රපටය පැත්තෙන්, ඒබ්‍රම්ස් මෑතකදී නිවේදනය කළේ ඔහු අලුත් එකක් සඳහා වැඩ කරන බවයි Star Trek ඔහුගේ ක්‍රිස් පයින් ප්‍රමුඛ ඡන්ද බලයේ නළු නිළියන් නැවත එක් කරන පැරමවුන්ට් සඳහා වූ විශේෂාංග චිත්‍රපටය. ඒබ්‍රම්ස් නියෝජනය කරන්නේ CAA විසිනි.

U2 මාලාව Netflix සඳහා සංවර්ධනය වෙමින් පවතින අතර Warners හි Abrams ගේ වටිනාකම ලබා දී WarnerMedia පිටුබලය සහිත වේදිකාවක් නොවන බව සිත්ගන්නා කරුණකි. ප්‍රවාහක HBO Max සඳහා ප්‍රධාන අන්තර්ගත සැපයුම්කරු ලෙස පවතින Channing Dungey-ප්‍රමුඛ චිත්‍රාගාරය, තෙවන පාර්ශ්ව ගැනුම්කරුවන්ට විකිණීමට ප්‍රමුඛත්වය දෙයි. Netflix, HBO Max පුදුම සහගත ලෙස සම්මත වීමෙන් පසුව, Abrams සහ Warners විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද Overlook නාට්‍යය ගොඩබෑමේ ඉදිරියෙන්ම සිටින තැනැත්තා ලෙස සැලකේ. දිදුලන ස්පින් ඕෆ්.

මේ කතාව මුලින් ප්‍රකාශයට පත් කළේ හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Next Post

2022 ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේදී ඕල්-ස්ටාර් සංගීත කණ්ඩායමේ වාදනය කිරීමට ට්‍රැවිස් බාර්කර්, ෂීලා ඊ. සහ තවත් අය

Fri Mar 18 , 2022
2022 ඔස්කාර් සමන්විත වන විද්‍යුත්, සියලුම තරු සංගීත කණ්ඩායමකින් සමන්විත වනු ඇත blink-182 බෙර වාදකයා ට්‍රැවිස් බාර්කර්බෙර වාදකයා සහ ගායකයා ෂීලා ඊ.පියානෝ වාදකයෙක් රොබට් ග්ලාස්පර් සහ ප්‍රසංගයේ සංගීත අධ්‍යක්ෂක ඇඩම් බ්ලැක්ස්ටෝන්. මෙම වසරේ ඔස්කාර් නිෂ්පාදනය කරන Will Packer සහ Shayla Cowan විසින් සිකුරාදා (මාර්තු 18) විවිධ සංගීත අංග ප්‍රකාශයට පත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.