ටෙක්නිකල් හන්දියේ සිට කොළඹ කොටුව දක්වා දැඩි රථවාහන තදබදයක්

අද පෙරවරුවේ විරෝධතා පා ගමනකින් මරදාන ටෙක්නිකල් හන්දියේ සිට කොළඹ කොටුව දක්වා මාර්ගය අවහිර වී ඇති බව අද දෙරණ වාර්තාකරු පවසයි. තව..

Next Post

ඛනිජ තෙල් මිල යළි ඉහළට

Fri Mar 18 , 2022
තෙල් බැරලයක මිලද ඩොලර් 104 කි යුක්රේනයේ සටන් විරාමයක් පිළිබඳ බලාපොරොත්තු විය හැකි යද්දී ලෝක වෙළඳපොලේ තෙල් මිල නැවතත් 10කින් පමණ ඉහළ මිලක් මිල ගණන් තිබේ. ඒ අනුව බ්‍රෙන්ට් වර්ගයේ බොරතෙල් බැරලයක මිල ඩොලර් 8.55කින් ඉහළ ගිය අතර, එම තෙල් බැරලයක මිල සටහන් ඩොලර් 107කට ආසන්නවයි. ඇමරිකානු ඩබ්ලිව්.ටී.අයි. බැරලයක මිලද […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.