ටෙම්පෝ සංගීත පරීක්ෂණ නාමාවලිය විකිණීම

Tempo Music එහි සංගීත ව්‍යාපාරයේ වසර තුනක කෙටි කාලය දැනටමත් ප්‍රතිලාභදායක පිටවීමක් ලබා දෙන්නේ දැයි සොයා බැලීමට විභව අලෙවියක් සඳහා ජලය පරීක්ෂා කරයි.

මෙම පුවත මුලින්ම වාර්තා කළේ ය ලොව පුරා සංගීත ව්‍යාපාරය බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 17) සහ මූලාශ්‍ර පවසන්නේ ආයෝජන බැංකු සමාගමක් වන Moelis & Co. ගනුදෙනුව මිලදී ගැනීම සඳහා කුලියට ගෙන ඇති බවයි. Jeff Bhasker, Shane McAnally, Wiz Khalifa සහ Ben Rector වැනි සංගීත ප්‍රකාශන නාමාවලි ලබා ගැනීම සඳහා Tempo $ මිලියන 300 සිට $ 400 දක්වා වැය කර ඇති අතර සමහර ප්‍රධාන පටිගත කිරීම් රාජකීය ආදායම් මාර්ග ද ඇතුළුව මූලාශ්‍ර පවසයි.

Tempo Music Portfolio මගින් ශුද්ධ ප්‍රකාශකයාගේ කොටසින් ඩොලර් මිලියන 25ක් හෝ දළ ලාභයක් උපයන බව මූලාශ්‍ර පවසයි. සංගීත ප්‍රකාශන වත්කම් වර්තමානයේ NPS 17 සිට 29 ගුණයක් දක්වා ඉහළ ගුණාකාර සඳහා වෙළඳාම් කරන බව දන්නා අතර, ඔප්පු කරන ලද සංකේතාත්මක, සදාහරිත ගීත අඩංගු නාමාවලි එම පරාසයේ ඉහළ අගයක් උපයා ගැනීමට නැඹුරු වේ. Tempo Music නාමාවලියෙහි වඩාත් සමකාලීන ගීත රචකයින් විශාල ප්‍රමාණයක් අඩංගු වේ, එබැවින් එය එම බහු පරාසයේ පහළ කෙළවරේ වෙළඳාම් කිරීමට වැඩි ඉඩක් ඇත, දක්ෂ සංගීත වත්කම් වෙළඳුන් කිහිප දෙනෙකු Billboard වෙත අනුමාන කරයි. ගුණාකාරයෙන්, එය ඩොලර් මිලියන 425 ක පමණ තක්සේරුවක් බවට පරිවර්තනය වනු ඇත.

2019 දී Tempo Music Investments විසින් දියත් කරන ලදී ෂෙරීස් ක්ලාක් සෝරස් 2019 දී මෝගන් ස්ටැන්ලි හි ඉහළ ආයෝජන බැංකු විධායකවරියක් ලෙස සේවය කිරීමෙන් පසුව, ඇය 2018 දී එන්ටර්ටේන්මන්ට් ඉන්වෙස්ට්මන්ට් ඉන්ඩස්ට්‍රීස් ෆන්ඩ් – හෝ ඊඅයිඅයිවී අරමුදල නමින් අරමුදලක් එක්රැස් කළාය, එවකට උපදේශක, දැන් සංගීත-වත්කම් වෙළෙන්දා, ඉන්ෆ්ලුවන්ස් මීඩියා පාට්නර්ස් විසින් උදව් කරන ලදී. එම අරමුදල Morgan Stanley වෙතින් මූල්‍යකරණය සහ Warner Music Group විසින් සපයනු ලබන සේවාවන් භාවිතා කරමින් සංගීත වත්කම් මිලදී ගත්තේය. Tempo දියත් කරන විට, එය EIIV අරමුදල් වත්කම් අත්පත් කර ගත් අතර, Warner Music Group උපායමාර්ගික හවුල්කරුවෙකු ලෙස රඳවා ගත්තේය. එම ගනුදෙනුව මඟින් WMG එය තෝරා ගන්නේ නම් වත්කම්වල සුළු කොටස් මිලදී ගත හැකි බව ද, WMG වනු ඇතැයි ද සපයා ඇත. පයින් ගහන්නෙකුට හිමිකම් ඇත වත්කම් අගය කිරීම මත පදනම්ව.

Warner Music Group ආයතනයේ හෝ එහි සංගීත වත්කම් කළඹේ කොටස් හිමිකරගෙන නොමැති අතර, එය Tempo Music asset portfolio හි ගැණුම්කරුවෙකු විය නොහැකි බව ආරංචි මාර්ග පවසයි. එම මූලාශ්‍ර යෝජනා කරන්නේ උපක්‍රමශීලී ගැණුම්කරුවෙකු වෙනුවට, සංගීත වත්කම් වෙළඳ ස්ථානයට ගලා ආ බොහෝ මූල්‍ය සමාගම්වලින් එකක් වත්කම් සඳහා වඩාත් තාර්කික සුදුසුකමක් විය හැකි බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම, මූලාශ්‍ර පවසන්නේ ටෙම්පෝ මියුසික් අලෙවියට පැමිණියේ එය HarbourView Equity Partners වෙතින් ඉල්ලීම් නොකළ ලංසුවක් ලැබීමෙන් පසුව බවයි – Clarke Soares නම් ආයෝජන සමාගම 2021 දී Tempo හැර යාමෙන් පසුව ආරම්භ කරන ලදී. කියන්න, ඇය කළඹේ තක්සේරුව පිළිබඳ හොඳ හසුරුවකින් යුක්ත වන අතර, ඉල්ලුම් නොකළ ලංසුවක් ඉදිරිපත් කිරීමට හොඳම ස්ථානයේ සිටිනු ඇත.

Tempo Music’s Portfolio තවමත් වෙන්දේසියේ මුල් අදියරේ පවතින බව ආරංචි මාර්ග පවසයි. සහ අනෙකුත් මූලාශ්‍ර පෙන්වා දෙන්නේ එය එහි සංගීත වත්කම් කළඹ විකිණීමට තබා ජලය පරීක්ෂා කරන පමණින්, Tempo Music Investments සංගීත වත්කම් පන්තියෙන් ඉවත්ව යන බවක් අදහස් නොවන බවයි. එහි සංගීත කළඹ විකිණීම සාර්ථක නම්, Tempo Music හට තව තවත් සංගීත වත්කම් අත්පත් කර ගැනීම් සඳහා තවත් අරමුදල් රැස් කළ හැකි බව සමහර මූලාශ්‍ර අනුමාන කරයි.

Tempo Music, Moelis & Co., WMG සහ HarbourView ප්‍රකාශනය කරන අවස්ථාවේ අදහස් දැක්වීම සඳහා ප්‍රතිචාර දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කර හෝ ප්‍රතිචාර නොදැක්වීය.

Next Post

කළුතර නාගොඩ බෝ ගස කඩා වැටේ

Fri Mar 18 , 2022
ත්‍රිරෝද රථ තුනකට සහ බස් රථයකට දැඩි හානි කළුතර නාගොඩ මංසන්ධියේ පිහිටි බෝධි ආරක්ෂාවේ ඇත්තක් අද (18) පස්වරු 3.30ට පමණ කඩා වැටී තිබේ. අප වාර්තාකරු පැවසුවේ බෝ අත්ත කඩා වැටීමෙන් පසුව නතර කර තිබූ ති‍්‍රරෝද රථ තුනකට බරපතල අලාභහානි සිදුවී ඇති බවයි. බෝ අත්ත කඩාවැටීමෙන් බස් රථයකට හානි සිදුවිය. දකුණු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.