නැන්සි පෙලෝසි විසින් කියවන ලද කවියේ බොනෝ යුක්රේන ජනාධිපතිවරයා ශාන්ත පැට්‍රික් සමඟ සංසන්දනය කරයි

සභා කථානායක නැන්සි පෙලෝසි ශාන්ත පැට්‍රික්ස් දින බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 17) ධවල මන්දිරයේදී අයර්ලන්ත මිතුරන්ගේ වාර්ෂික දිවා භෝජන සංග්‍රහය පැවැත් වූ අතර, හඳුන්වා දීමට පෙර ගංගා නර්තනය කාර්ය සාධනය, පෙලෝසි ඇය වෙත එවන ලද කවියක් කියෙව්වාය U2ගේ Bono කලින් දවසේ.

“අපෙන් බොහෝ දෙනෙක්, සෑම විටම, අපි අයර්ලන්තයේ හෝ මෙහි සිටියත්, එය කොතැනක සිටියත්, බොනෝ අපගේ ජීවිතයේ ඉතා අයර්ලන්ත කොටසක් වී ඇත,” පෙලෝසි කවිය හඳුන්වා දුන් අතර, “ඔහ්, ශාන්ත පැට්‍රික් / ඔහු එළවා දැමුවේය. සර්පයන් ඔහුගේ යාඥාවන් සමඟින්, නමුත් ඒ සියල්ල අවශ්‍ය වන්නේ නැත / දුමෙන් සංකේතවත් කරන නපුරක් එය බිඳී යද්දී ඔබේ හදවතේ සැඟවී සැඟවී ඇත / සමහර මිනිසුන් තුළ ජීවත් වන අඳුරෙන් නැඟුණු නපුර, නමුත් දුක සහ බිය තුළ, එවිට නැවත වරක් එම පැරණි සර්පයන් එළවා දැමීමට සාන්තුවරයන්ට පෙනී සිටිය හැකිය.

“ඔවුන් අරගල කරන්නේ මේ මිනිස් පවුල තුළ සිටින මනෝවිද්‍යාවෙන් අප නිදහස් වීමටයි” යනුවෙන් කවිය තවදුරටත් කියා සිටියේ යුක්රේන ජනාධිපති වොලොඩිමියර් සෙලෙන්ස්කිව ශාන්ත පැට්‍රික්ට සමාන කිරීමට පෙර, “අයර්ලන්තයේ දුක සහ වේදනාව / දැන් යුක්‍රේනයයි/ සහ ශාන්ත පැට්‍රික්ගේ නම දැන් Zelenskyy.”

පෙලෝසි දිගුකාලීන U2 රසිකයෙකි, 2014 වසරේ චලන චිත්‍රයකට ගෝල්ඩන් ග්ලෝබ් සම්මානය සඳහා හොඳම ගීතය දිනාගත් විට බොනෝව වරක් ඇගේ “හොඳ මිතුරා” ලෙස සඳහන් කළේය. “අපි උමතු වී සිටිමු. අපි හැම ප්‍රසංගයකටම යනවා. මම බොහෝ විට U2 ප්‍රසංගවලට ගොස් ඇති, හොඳයි, නිසැකවම කොන්ග්‍රසයේ සිටින ඕනෑම කෙනෙකුට, ”ඇය පැවසුවාය රෝලිං ස්ටෝන් 2019 දී. වොෂින්ටන් පෝස්ට් පෙලෝසි අවම වශයෙන් 2006 සිට DC ප්‍රදේශයේ සෑම U2 ප්‍රසංගයකටම පාහේ සහභාගී වී ඇති බව වරක් සඳහන් කළේය.

Next Post

කෙන්ටකි සාන්ත පීතර බාලකයට අතිකාල දී ඇද වැටේ

Fri Mar 18 , 2022
15-ශ්‍රේණියේ ශාන්ත පීතර 2-ශ්‍රේණිගත කෙන්ටකි 14-8ක් අතිකාලයේදී අභිබවා ගොස් වයිල්ඩ්කැට්ස් වාරය අවසන් කරමින් 85-79ක් පරාජයට පත් කළේය.

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.