පළමු පිටවීම: King Princess, Muna, Remi Wolf සහ තවත් අයගෙන් නව සංගීතය

ඔබේ ප්‍රියතම විචිත්‍රවත් කලාකරුවන්ගෙන් නව සංගීතයක් සොයනවාද? දැන්වීම් පුවරුව අභිමානය උදව් කිරීමට මෙහි සිටී මුලින්ම එළියටLGBTQ කලාකරුවන්ගේ හොඳම නව සංගීත නිකුතු කිහිපයක අපගේ සතිපතා වටපිටාව.

කිං ප්‍රින්සස්ගේ සිත් ඇදගන්නා නව ගීතයේ සිට, මූනාගේ විද්‍යුත්-පොප්-ටින්ඩ් රිටර්න් දක්වා, මෙම සතියේ අපගේ ප්‍රියතම නිකුතු කිහිපයක් පමණක් පහතින් බලන්න.


රජ කුමරිය, “මගේ මිතුරන් සඳහා”

සමහර විට, ඔබ ආදරය කරන පුද්ගලයින්ට ඔබ ඔවුන්ට ස්තුතිවන්ත වන බව දැන ගැනීමට සැලැස්වීම වැදගත් වේ. කිං ප්‍රින්සස් “For My Friends” හි සිදු කිරීමට නියමිත දේ හරියටම එයයි, ඔබට එකිනෙකා වටා 100% ඔබම සිටිය හැකි ඔබේ යහළුවන් සමඟ ඇති විශේෂ ආකාරයේ සම්බන්ධතාවය පිළිබිඹු කරන ඇගේ හද උණුසුම් කරන නව ගීතය. මෙම තනි ගීතයේ විචිත්‍රවත්, සින්ත් කේන්ද්‍ර කරගත් නිෂ්පාදනය, ගායිකාව විසින් ඇයගේ විශ්වාසවන්තයන් වෙත දක්වන උද්‍යෝගිමත් හඬට හැඟීම් ස්ථර එකතු කරයි, මන්ද ඇය එය දුෂ්කර වූ විට පවා ඇය වෙනුවෙන් සිටීම ගැන ඔවුන්ට ස්තුති කරයි. “එය කළුවර විය හැක, නමුත් තවමත්, ඔබ බලා සිටින බව මම දනිමි,” ඇය ගායනය වාදනය කරයි. “මට ආදරය කිරීමට ඉවසීම අවශ්ය වේ.”

මුනා, “මම මිස ඕනෑම දෙයක්”

රොබින් සහ ශානියා ට්වේන් හට ඔවුන්ගේම අතින් ඇදහිය නොහැකි ගීත රචකයින් සහ සංගීතඥයන් වූ ඉතා කුහක දියණියන් තිදෙනෙකු සිටියේ නම් කුමක් සිදුවේද? ඔබට බොහෝ විට පොප් ත්‍රිත්වය වන මුනා වෙතින් “ඕනෑම දෙයක් නමුත් මම” වැනි දෙයක් ලැබෙනු ඇත, එහිදී තරු තිදෙනා තනි ගීතයකින් ඔවුන්ගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ පසුගිය වසර 5 තුළ ඔවුන්ගේ වර්ධනය නම්‍යශීලී කරයි. සමහර රට-පොප් බීට් සහ ගිටාර් ලික්ස් සමඟ ඔවුන්ගේ ඉලෙක්ට්‍රෝ-පොප් සින්ත් මෝස්තර මිශ්‍ර කරමින්, මුනා ඔවුන්ගේ නව ඩිටිගේ වචන වෙත ඔවුන්ගේ අවධානය යොමු කරයි, මන්ද ඔවුන් එය විනෝදජනක වූ බව ප්‍රීතියෙන් පෙම්වතාට දන්වන නමුත් එය දැන් අවසන් ය. “ඒ සියල්ල ආදරයයි, ඒ ගැන පසුතැවීමක් නැහැ, ඔබට අවශ්‍ය ඕනෑම දෙයක් ඇත්නම්/ ඔබට මට කතා කළ හැකියි,” ඔවුන් ගායනා කරනවා. “මම හැර ඕනෑම දෙයක්, ඕනෑම දෙයක්.”

තවමත් වූසි සහ රෙමී වුල්ෆ්, “තටාකය”

රසිකයින් පොප් කලාකරුවෙකු වන රෙමී වුල්ෆ්ව පිරිසිදු අවුල් ජාලයේ නියෝජිතයෙකු ලෙස දැන හඳුනා ගෙන ඇති අතර, “තටාකයේ” ස්ටිල් වුසි සමඟ ඇයගේ නව සහයෝගීතාවයෙන් ඔවුන් ඇයගේ නවතම පැත්තක් සොයා ගනු ඇත. මෙම සරල, සුන්දර කුඩා ආදර බැලඩ් තුළ වූසිගේ විවේකී විලාසය අනුපූරක කරන අතරම, සරල, සිසිල් වූ තනිකඩ වුල්ෆ් ඇගේ මෘදු පැත්ත වැලඳගෙන සිටිනු දකියි. “ඇත්තටම මගේ ඔළුව තියෙන්නේ කොතනද කියලා මම දන්නේ නැහැ/ මගේ හදවත තවම නැහැ කියලා මම දන්නවා,” මෙම යුවළ ගායනයේදී ගායනා කරති. “නැත්නම් සමහර විට මට පිස්සු / මම ඔබට ආදරෙයි කියලා සිතීමේ සිතිවිල්ල ගැන.”

Syd & Lucky Daye, “CYBAH”

දෙවන වසර ඇල්බමයක් නිවේදනය කරන තාක් දුරට, ඇය කරන්නේ කුමක්දැයි සිඩ් පැහැදිලිව දනී. ඇයගේ නව තනි ගීතය වන “CYBAH” (එය “ඔබට හදවතක් බිඳිය හැකිද” යන්නයි), R&B තරුවක් වන Lucky Daye සමඟ අන්තර්ජාලයේ පෙරමුණ ගන්නා කාන්තාව ඇයගේ මීළඟ ඒකල LP වෙතින් එන දේ රසිකයින්ට රස විඳීමට ලබා දෙයි. බිඳුණු හදවත් සමාජය. ගීතය කිසියම් ඇඟවීමක් නම්, රසිකයින් සංග්‍රහයක් සඳහා සූදානම් වේ – “CYBAH” සුමට, විශ්මය ජනක ගායන සහ රසදිය නිෂ්පාදනය අතර මාරු වන අතර එය ආරම්භ වූ මොහොතේ සිට එය අවසන් වන තත්පරය දක්වා ඔබට සතුටක් අත්විඳිය හැකිය.

Nokia කුමරිය, “උත්සාහයක් නැත”

ඔබ මෙම සති අන්තයේ ගෑස් ගසා ගැනීමට බලාපොරොත්තු වන්නේ නම්, Nokia කුමරිය ඔබට පිටුපා ඇත. වේගයෙන් නැඟී එන රැප් ගායකයාගේ නවතම “No Effort”, Nokia තමාට සමාන යැයි කියාගන්නා අය වෙත ඉලක්කයක් ගන්නා බව දකිමින්, පැනීමෙන් සැබෑ රාජකීයයා කවුරුන්ද යන්න ඔවුන්ට දැන ගැනීමට සලස්වයි. Nokia ඇගේ ජයග්‍රහණ හුවා දැක්වීම සහ ඇගේ “මූලික” විරුද්ධවාදීන් ඉරා දැමීම අතර වෙහෙසකින් තොරව මාරු වන විට, පහර වැඩි වන විට, බාර් ද එසේ වේ. එය අප සැවොම අපේක්ෂා කරන ආකාරයේ මනෝභාවයක් වන අතර, නිසැකවම ඔබගේ සිකුරාදා වඩාත් විනෝදජනක වනු ඇත.

Next Post

BTS, Dua Lipa, Lil Nas X, Dolly Parton, My Chemical Romance සහ සතියේ විශාලතම ජයග්‍රාහකයින් (මාර්තු 18)

Fri Mar 18 , 2022
ලිල් නාස් එක්ස් හා BTS 64 වැනි වාර්ෂික ග්‍රැමි උළෙලේ වේදිකාවට පිවිසීමට සූදානම් වේ සම්මාන අප්රේල් මාසයේ දී, පසෙකින් ඔලිවියා රුද්රිගෝ, බිලී අයිලිෂ් සහ තවත් බොහෝ රංගන ශිල්පීන්. නමුත් පසුගිය සති අන්තයේ BTS හි “Permission to Dance on Stage: Seoul” ප්‍රසංග තුනෙන් එකක සජීවී පටිගත කිරීම උතුරු ඇමරිකාවේ පමණක් ඩොලර් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.