පීට් ඩේවිඩ්සන් ජෙෆ් බෙසොස්ගේ බ්ලූ ඔරිජින් රොකට් එකෙන් සවාරියේ සිට අභ්‍යවකාශය දක්වා පිරිමැද ඇත

පීට් ඩේවිඩ්සන් ජෙෆ් බෙසෝස් රොකට්ටුවකින් අභ්‍යවකාශයට යන කෙටි ගමනකින් හිස නැමුවේය. එම සෙනසුරාදා රාත්‍රී සජීවීව සතියකට ආසන්න කාලයක් ප්‍රමාද වූ ගුවන් ගමන කිරීමට තරුවට තවදුරටත් නොහැකි බව බෙසෝස්ගේ අභ්‍යවකාශ සංචාරක සමාගම බ්‍රහස්පතින්දා රාත්‍රියේ පැවසීය. වෙනත් විස්තර සපයා නැත.

සංගමය බ්ලූ ඔරිජින් හි මීළඟ ගුවන් ගමනේ මගීන් හය දෙනාගෙන් එක් අයෙකු ඩේවිඩ්සන් බව මෙම සතිය මුලදී නිවේදනය කළේය. එය ලබන බදාදා දිනට නියමිතව තිබූ නමුත් දැන් වැඩිදුර පරීක්ෂණ සඳහා මාර්තු 29 දක්වා මාරු කර ඇති බව සමාගම පවසයි.

ඩේවිඩ්සන් බටහිර ටෙක්සාස් සිට මිනිත්තු 10 ක ගුවන් ගමනක් සඳහා Blue Origin ස්වයංක්‍රීය කැප්සියුලයකට නැඟුණු තුන්වන කීර්තිමත් පුද්ගලයා වනු ඇත. නළු විලියම් ෂැට්නර් සහ හිටපු එන්එෆ්එල් විශිෂ්ට සහ සුබ උදෑසනක් ඇමරිකාව සම සත්කාරක මයිකල් ස්ට්‍රාහාන් පසුගිය වසරේ ගුවන් ගමනක් ගියේය. බෙසෝස් පසුගිය ජූලි මාසයේදී මගීන් සමඟ ඔහුගේ සමාගමේ පළමු ගුවන් ගමනේ යෙදී සිටියේය.

ඉදිරි දිනවලදී ගෙවන මගීන් පස් දෙනා සමඟ ඩේවිඩ්සන්ගේ ආදේශකයා ප්‍රකාශයට පත් කරන බව සමාගම පැවසීය. ඩේවිඩ්සන් බෙසෝස්ගේ අමුත්තා ලෙස යමින් සිටියේය. ගෙවන ගනුදෙනුකරුවන් සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර මිල සමාගම විසින් අනාවරණය කර නොමැත.

ගුවන් යානයේ ඩේවිඩ්සන් සමඟ කුටියක් පාහේ බෙදාගත් අනෙක් මගීන් වන්නේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී සහ ආයෝජක මාටි ඇලන් ය; Sharon සහ Marc Hagle; ගුරුවරයා සහ ව්යවසායකයා ජිම් කුස්සිය; සහ වාණිජ අභ්‍යවකාශ තරණය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට කටයුතු කර ඇති හිටපු නාසා කළමනාකරුවෙකු වන ජෝර්ජ් නීල්ඩ්. Hagle යනු වාණිජ හා නේවාසික දේපල සමාගමක් වන Tricor International හි ප්රධාන විධායක නිලධාරියා වේ. ඔහුගේ බිරිඳ, ෂැරන් හැගල්, අභ්‍යවකාශ පියාසර කිරීම ගැන දරුවන්ව දිරිමත් කිරීම අරමුණු කරගත් ලාභ නොලබන ආයතනයක් වන SpaceKids Global ආරම්භ කළාය.

බ්ලූ ඔරිජින් ගුවන් ගමන් මගින් කැප්සියුල පැරෂුට් සහ බටහිර ටෙක්සාස් කාන්තාරයට ගොඩ බැසීමට පෙර පෘථිවි පෘෂ්ඨයට ඉහළින් මිනිත්තු කිහිපයක් බර රහිත බව මගීන්ට ලබා දේ.

දැනට රියැලිටි තරුවක් වන කිම් කාර්ඩෂියන් සමඟ පෙම් සබඳතාවක් පවත්වන ඩේවිඩ්සන්, අර්ධ ස්වයං චරිතාපදාන චිත්‍රපටිය රචනා කර එහි රඟපෑවේය. ස්ටේටන් දූපතේ රජුඑය 2020 දී නිකුත් කරන ලදී.

Next Post

වරායේ සිරවී ඇති ඉන්දියානු ආනයනික භාණ්ඩ ණය මාර්ග පහසුකම යටතේ මුදා හැරීමට නියමිතය

Fri Mar 18 , 2022
මුදල් නොගෙවීම හේතුවෙන් වරායේ සිරවී ඇති ඉන්දීය ආනයනික භාණ්ඩ මුදා හැරීමට උපදෙස් ලබාදුන් බව වෙළඳ අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධන පවසනවා. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.