පෝල් සයිමන් සාප්පු සවාරි සයිමන් සහ ගාර්ෆන්කල් වාර්තා කළ රාජකීයයන්

වසරකට පසුව පෝල් සයිමන් ඔහුගේ ගීත නාමාවලිය Sony Music Publishing වෙත විකුණා ඇත, ජනප්‍රිය කලාකරුවා දැන් ඔහුගේ Simon & Garfunkel පටිගත කළ කෘතිවලින් ඔහුගේ ප්‍රධාන පටිගත කිරීමේ කර්තව්‍යය මිලදී ගනිමින් සිටින බව බහු මූලාශ්‍ර පවසයි දැන්වීම් පුවරුව.

1971 වසරේ ග්‍රැමී ඇල්බමය ඇතුළුව 1964 සිට Columbia/Sony සඳහා ඔවුන් දෙදෙනා විසින් පටිගත කරන ලද Simon & Garfunkel චිත්‍රාගාර ඇල්බම පහ ප්‍රධාන රාජකීයත්වයට ඇතුළත් වේ. කැළඹිලි සහිත ජලය මත පාලම. Sony ආයතනයට අනුව මෙම දෙදෙනා වාර්තා මිලියන 100කට වඩා අලෙවි කර ඇත. “නිශ්ශබ්දතාවයේ ශබ්දය,” “නෝනා. Robinson,” “America,” “Homeward Bound,” “The 59th Street Bridge Song (Feelin’ Groovy)” සහ “The Boxer” මෙම ඇල්බමවල සම්භාව්‍ය පටිගත කිරීම් අතර වේ.

මූලාශ්‍රයක් කියයි කලා Garfunkel ඔහුගේ ස්වාමියා පටිගත කිරීමේ රාජකීය මුදල් විකුණන්නේ නැත.

නූතන ඇමරිකානු ඉතිහාසයේ වඩාත්ම ගෞරවනීය ගායක-ගීත රචකයෙකු වන සයිමන්, ප්‍රශංසනීය ඒකල වෘත්තියක් කිරීමට පෙර සයිමන් සහ ගාර්ෆන්කෙල් හි සාමාජිකයෙකු ලෙස සිය වෘත්තීය ජීවිතය දියත් කළේය. සයිමන්ගේ වර්තමාන පටිගත කරන ලද සංගීත ගිවිසුම Sony Music Entertainment සමඟ වේ. 2010 වසරේ සිට, Sony විසින් Warner Brothers වෙනුවෙන් ඔහු විසින් පටිගත කරන ලද ඒකල ඇල්බම වල මාස්ටර් ද පාලනය කර ඇත.

දැන්වීම් පුවරුව සජීවී ඇල්බම ගණනාවක් ඇතුළත් සයිමන් සහ ගාර්ෆන්කල් නාමාවලිය වසරකට ඩොලර් මිලියන 8.3ක් පමණ උපයා ගන්නා බව ඇස්තමේන්තු කරයි. කලාකරුවාගේ කර්තව්‍ය අනුපාත ගණනය කිරීමට දෙමුහුන් සූත්‍රයක් භාවිතා කිරීම, Garfunkel ගේ කොටස පිටුබලය දීම සහ 20 ගුණයක ගුණාකාරයක් භාවිතා කිරීම, දැන්වීම් පුවරුව ඇස්තමේන්තු කරන්නේ සයිමන්ගේ ආදායම් ප්‍රවාහ පරාසය ඩොලර් මිලියන 20 ත් 30 ත් අතර වේ. ආරංචි මාර්ග පවසන්නේ ඉල්ලන මිල ගණන් අටේ ඇති බවයි.

පුද්ගලික කොටස් පිටුබලය ලබන ස්වාධීන ප්‍රකාශන සමාගම් ගණනාවක් නිෂ්ක්‍රීය ආදායම් ප්‍රවාහය අත්පත් කර ගැනීමට කැමැත්ත පළ කර ඇති අතර එක් මූලාශ්‍රයක් පවසන්නේ ගනුදෙනුව තවමත් අවසන් වී නොමැති බවයි.

සයිමන්ගේ නීතිඥවරයා අදහස් දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළේය. අදහස් දැක්වීම සඳහා කළ ඉල්ලීමකට ඔහුගේ කළමනාකරු ප්‍රතිචාර දැක්වූයේ නැත.

Ed Christman මෙම ලිපිය සකස් කිරීමට සහාය විය.

Next Post

බ්‍රිට්නි ස්පියර්ස් 'සර්කස්' ෆන්කෝ පොප්! කාන්තා ඉතිහාස මාසය සඳහා එකතු කිරීමට තවත් Vinyl රූප

Sat Mar 19 , 2022
විශේෂාංගගත සියලුම නිෂ්පාදන සහ සේවාවන් සංස්කාරකවරුන් විසින් ස්වාධීනව තෝරා ගනු ලැබේ. කෙසේ වෙතත්, Billboard හට එහි සිල්ලර සබැඳි හරහා කරන ලද ඇණවුම් සඳහා කොමිස් මුදලක් ලැබිය හැකි අතර, සිල්ලර වෙළෙන්දාට ගිණුම්කරණ අරමුණු සඳහා නිශ්චිත විගණනය කළ හැකි දත්ත ලැබිය හැකිය. ඔබේ පුළුල් කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ Funko Pop! එකතු? මෙම ආකර්ශනීය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.