ලිසෝ ‘සත්‍ය රිදවයි’ ගීත රචනය පිළිබඳ නඩුවක් විසඳයි

ලිසෝ ඇය සම්බන්ධයෙන් වසර ගණනාවක් තිස්සේ පැවති නඩුව අවසන් කිරීමට සමථයකට පැමිණ ඇතසත්යය රිදෙනවා,” ගීත රචකයින් තිදෙනෙකු විසින් ගොනු කරන ලද අතර ඔවුන් ඇයගේ ග්‍රැමී ජයග්‍රාහී ජයග්‍රහණයක් නිර්මාණය කිරීමට උදව් කළ බව ප්‍රකාශ කළහ.

සිකුරාදා (මාර්තු 18) ලොස් ඇන්ජලීස් ෆෙඩරල් උසාවියේ ගොනු කරන ලද මෝසමක දී, දෙපාර්ශවයේම නීතිඥයින් කියා සිටියේ “සම්පූර්ණ ක්‍රියාවම ඉවත් කිරීම” සඳහා එකඟතාවයකට පැමිණ ඇති බවයි. දෙපාර්ශවයම තමන්ගේම ගෙවීමට එකඟ විය නීතිමය බිල්පත්, නමුත් ගනුදෙනුවේ වෙනත් කොන්දේසි කිසිවක් ප්‍රසිද්ධියේ හෙළි නොකළේය.

ගිවිසුම ආරවුලක් විසඳනු ඇත 2019 දී ආරම්භ කරන ලදීකවදා ද ජස්ටින් රයිසන්, ජෙරමියා රයිසන් හා ඉව්ස් රොත්මන් “සත්‍ය රිදෙනවා” – ලිසෝගේ 2017 වෛරස් පහර සඳහා ප්‍රධාන දායකත්වයක් ලබා දීමෙන් පසු ඔවුන්ව කපා දැමූ බවට ලිසෝට චෝදනා කළා, එය අවසානයේදී 2019 හි හොට් 100 හි සති හතක් ගත කළේය.

ෆෙඩරල් විනිසුරුවරයෙකු පසුගිය වසරේ නඩුවෙන් වැඩි කොටසක් නිෂ්ප්‍රභ කළ නමුත්, රයිසන්ස් සහ රොත්මන්ට තවමත් “සත්‍ය රිදවීම්” වෙතින් ආදායම් කප්පාදුවක් දිනා ගැනීමේ හැකියාව විවෘත විය. එම හිමිකම් ලබන වසරේ මුලදී නඩු විභාගයට ගැනීමට නියමිතව තිබුණි.

ලෝරන්ස් වයි ඉසර්චූදිතයන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටි නීතිඥවරයා පැවසුවේය දැන්වීම් පුවරුව නඩුව “රහස්‍ය කොන්දේසි මත විසඳා ඇත” සහ වැඩිදුර අදහස් දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළේය. ලිසෝගේ නීතිඥ, සින්තියා S. Aratoඅදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීමක් වහාම ආපසු ලබා දුන්නේ නැත.

2019 ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී, ගීතයේ ජනප්‍රියත්වයේ උච්චතම අවස්ථාව වන විට, රයිසන්ස් ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේ ඔවුන්ට “සත්‍ය රිදෙනවා” සඳහා ණය ගෙවිය යුතු බවයි. එම ප්‍රකාශ අසත්‍ය බව ඔප්පු කිරීමට ලිසෝ වෙනුවෙන් නීතිඥවරු ඉක්මනින් පූර්ව නිගමන නඩුවක් ගොනු කළහ.

වෙනත් දේ අතර, තිදෙනා ලිසෝගේ ගීත රචනා “මම ඩීඑන්ඒ පරීක්‍ෂණයක් කළා, මම 100% බැල්ලිය බව පෙනේ” – ජනප්‍රිය අන්තර්ජාල මතකයකින් උපුටා ගත් ගීතයේ ප්‍රසිද්ධ පේළියකි. ඔවුන් ලිසෝට නිර්මාණය කිරීමට උදව් කළ “හෙල්ති” නම් නිකුත් නොකළ ආදර්ශනයක ද එම පේළියම ඇතුළත් කර ඇති බව ඔවුහු පැවසූහ – ඔවුන් ප්‍රකාශ කළ ගීතයක් පසුව “සත්‍ය රිදෙනවා” හි අවසාන අනුවාදය දක්වා විකාශනය විය.

ලිසෝ එතැන් සිට “ඩීඑන්ඒ පරීක්ෂණය” මතකයේ නිර්මාතෘ – මිනා ලයන්ස් – ලබා දී ඇත. ගීත රචනා ගෞරවයක් “සත්‍යය රිදෙනවා” මත නමුත් ඇය පැවසුවේ රයිසන්ස් සහ රොත්මන්ට එවැනි දෙයකට හිමිකම් නොමැති බවයි.

“The Raisens … Lizzo සහ ‘Truth Hurts’ හි සම්බන්ධ අනෙකුත් අයට එරෙහිව වැඩිවන හිරිහැර කිරීමේ ව්‍යාපාරයක් දියත් කළ අතර, ඔවුන්ට මෙම කාර්යයේ අනවශ්‍ය කොටසක් නොලැබුණහොත් ‘ප්‍රසිද්ධියේ’ යන බවට තර්ජනය කරමින්,” Lizzo එකල ලිවීය.

පසුගිය වසරේ එක්සත් ජනපද දිසා විනිසුරු ඩොලි එම්. ගී නඩුවේ මූලික හිමිකම් ප්‍රතික්ෂේප කළේය. Raisens සහ Rothman හට “Truth Hurts” හි සම-හිමිකාරත්වය ඉල්ලා සිටීමට අවශ්‍ය වූ අතර, විනිසුරුවරයා පැවසුවේ ඔවුන්ගේ නඩුවෙන් ඇත්ත වශයෙන්ම පෙන්නුම් කර ඇත්තේ “Healthy” හි සම හිමිකාරිත්වය සඳහා හිමිකම් පෑමක් පමණක් බවයි.

2023 පෙබරවාරි මාසය සඳහා ඉතිරිව ඇති ගැටළු පිළිබඳ නඩු විභාගයක් සමඟින් “සත්‍ය රිදවයි” නිර්මාණය කිරීමේදී “සෞඛ්‍ය සම්පන්න” භාවිතයෙන් ලිසෝ උපයා ගත් ආදායම ත්‍රිත්වයට ගිණුම්ගත කිරීමේ හැකියාව මෙම තීන්දුව මගින් විවෘත විය.

Next Post

2022 SEC ජිම්නාස්ටික් ප්‍රජා සේවා කණ්ඩායම ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී

Fri Mar 18 , 2022
ප්‍රජා සේවා කණ්ඩායම සෑම පාසලකින්ම උසස් සේවා ප්‍රයත්නයන්හිදී තම ප්‍රජාවට ආපසු ලබා දෙන ජිම්නාස්ටික් ක්‍රීඩකයෙකු ඉස්මතු කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.