විලී නෙල්සන් සොයුරිය බොබීගේ ‘ආදරණීය මතකයේ’ ගායනා කරයි සහ 2022 Luck Reunion Festival වෙතින් තවත් අවස්ථා 7

ඔස්ටින්හි සිට සැතපුම් 30ක් පමණ වයඹ දෙසින් පිහිටි ටෙක්සාස් හි කඳුකරයේ පිහිටි ඔහුගේ පවුලේ ගොවිපලෙහි, විලී නෙල්සන් වසර ගණනාවකට පෙර ඔහුගේ ඉඩමේ හිටපු බටහිර චිත්‍රපට කට්ටලයක් ටෙක්සාස් හි ලක් නගරය බවට පත් කළේය – එය සංගීත පසුගිය දශකය පුරා උත්සව භූමිය.

වසංගතය අතරතුර වසර දෙකක විවේකයකින් පසු, Luck Reunion, සංගීත, ආහාර සහ අත්කම් උළෙල බ්‍රහස්පතින්දා ආපසු පැමිණියේය. ඊට පෙර පෙර දින සවස Potluck රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහය සහ ප්‍රසංගය පැවැත්විණි, පවුල්-ගොවිපල පදනම් වූ කෘෂිකාර්මික පද්ධතියකට සහාය වන Nelson’s Farm Aid සඳහා අරමුදල් රැස් කිරීම; සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාර තේරීම් ප්‍රවර්ධනය කරන සෞඛ්‍ය සම්පන්න තරංග; සහ ප්‍රාදේශීය සූපශාස්ත්‍ර ප්‍රජාව වෙනුවෙන් පෙනී සිටින Texas Food and Wine Alliance.

පොට්ලක් – ලක් ගොවිපොළේ බිත්තර සහ ඌරු මස් බෙලි ඇතුළු බහු පාඨමාලා අල් බිතුසිතුවම් මංගල්‍යයක් – නෙල්සන්ගේ ප්‍රථම මහජන ප්‍රසංගය සමඟින් අවසන් විය. ඔහුගේ බාල සොහොයුරිය බොබීගේ මරණයඔහුගේ ජීවිත කාලය පුරාම මිතුරෙකු සහ පියානෝ වාදකයා, මාර්තු 10 වන දින වයස අවුරුදු 91 දී මිය ගියේය.

නෙල්සන්ගේ අලාභය ගැන ඔහු වේදිකාවේ කතා නොකරනු ඇතැයි ඔහුගේ සමීපතමයන් අනාවැකි පළ කළ අතර ඔහු එසේ කළේ නැත. නමුත් ටෙක්සාස් හි සිසිල් රාත්‍රියේ කළු පැහැති ජැකට්ටුවකින් සැරසී, පුතුන් වන ලූකාස් සහ මයිකා විසින් ඔහු වේදිකාවේ වාඩි වී සිටින විට, අඳුරු-නිල් පසුබිමකට එරෙහිව ආලෝකමත් තරු බැබළෙන අතර, “බොබී නෙල්සන්ගේ ආදරණීය මතකයේ 1931-2022” යනුවෙන් කියවෙන ප්‍රක්ෂේපණයක්. ඇයගේ වෙළඳ ලකුණ සුදු කව්බෝයි තොප්පියෙහි රූපයට ඉහලින්.

“Bobbie Farm Aid පවුලේ ආදරණීය සාමාජිකාවක් වූ අතර, ඇයගේ ඇදහිය නොහැකි පියානෝ කුසලතා වසර 36 කට වැඩි කාලයක් අපගේ ප්‍රේක්ෂකයින් සතුටු කළේය” යනුවෙන් Farm Aid හි විධායක අධ්‍යක්ෂ කැරොලින් මුගර් පැවසීය. “බොබී ගොවිපල ආධාර සහ ගොවීන් සඳහා නිහඬ, ස්ථීර ශූරයෙක් වූ අතර, අපගේ මුළු ප්‍රජාවම ඇයගේ සංගීත ත්‍යාග අත්විඳීම ගැන කෘතඥ වන බව අපි දනිමු.”

නෙල්සන් ඔහුගේ Potluck කට්ටලය වසර ගණනාවක් තිස්සේ ඔහුගේ සංදර්ශන අවසන් කර ඇති සම්භාව්‍ය සමඟ වසා දැමීය: “කවය නොබිඳෙයිද” සහ “මම ආලෝකය දුටුවෙමි.” (බ්‍රහස්පතින්දා ප්‍රදර්ශනය සඳහා, ඔහු “මම ඉවතට පියාසර කරමි” යන ශුභාරංචි ගීතිකාවට වෙන් කරනු ඇත). සියල්ල අහිමි වීමේ, ආදරයේ, බලාපොරොත්තුවේ සහ පරලොව පිළිබඳ විශ්වාසයේ ගීත වේ – විලී නෙල්සන්ට තම ආදරණීය සහෝදරියට පිරිනැමිය හැකි විශාලතම උපහාරය.

විලීගේ ඉඩම පුරා විසිරී ඇති සජීවී ඕක් ගසක් යට ස්ථානයක් සොයා ගැනීමට සහ ගීත සහ කලාත්මක බව උද්දීපනය කිරීමට සුදුසු, Luck Reunion දිනය සිසිල් සහ අළු පැහැයෙන් විවෘත විය. උත්සවයේ තවත් විශිෂ්ට අවස්ථා හතක් මෙන්න.

ආදරය වෛරය ජය ගනී

ටෙක්සාස් දේශපාලනඥයන්ගෙන් ගලා එන නොඉවසන නීති පිළිබඳ නිර්දය ප්‍රවෘත්ති මධ්‍යයේ, ගීත රචක ආරොන් රයිටියර් සංගීත ප්‍රතිවිරෝධතාවක් ඉදිරිපත් කළේය. බියර් ගාර්ඩන් වේදිකාවේ මුල් කට්ටලයකදී, රයිටියර් මෙසේ ගායනා කළේය: “මම වෛරයට විරුද්ධයි/ ‘ඒ සඳහා අවශ්‍ය දේ නොවේ/ මේ පිස්සු ලෝකය වට කරවන්නේ ආදරයයි.” ඔහුගේ ඉදිරි ඇල්බමයෙන් ඔහුගේ “For the Birds” ගීතයෙන් මෙම රේඛාව පැමිණේ තනි පුළුල් සිහින දකින්නා, එය Miranda Lambert සහ Anderson East විසින් සම-නිෂ්පාදනය කරන ලදී.

දවල් සිහින විශ්වාස කරන්නා

බියර් ගාර්ඩන් වේදිකාවේ ද, ලිලී මීයෝලාගේ කටහඬ උස් සහ දීප්තිමත් ලෙස පාවී ගියේය, ඇය ඇගේ නිල් ඩෙනිම් ජැකට් සහ ජීන්ස් මත ඇලී සිටි වලාකුළු මෙන්, ඇගේ කොටස් තුනකින් යුත් කාන්තා සංගීත කණ්ඩායමට දෘශ්‍ය අනුපූරකයක් වන අතර, සියල්ලෝම සුදු පැහැයෙන් සැරසී සිටියහ. ඇය විසින් නිකුත් කරන ලද EP වෙතින් “Smaller Things” වැනි ගීත ප්‍රදර්ශනය කළාය දවල් සිහින සහ, Luck Reunion පනතේ බොහෝ ක්‍රියාවන් අතර, Meola හට නෙල්සන්ගේ අනුමැතිය ගැන පුරසාරම් දෙඩීමට හැකිය, ඔහු මෙසේ පවසා ඇත: “ලිලී තරු නැගීමක සිටින අතර එය නිවැරදියි. ඇය විශිෂ්ට ලේඛිකාවක්, ගායිකාවක් සහ රංගන ශිල්පිනියක් වන අතර ඇයට හොඳ අනාගතයක් ඇත.

චැපල් එකට යනවා

Luck ranch හි අඳින ලද ලී දේවස්ථානයේ ඉදිරිපස දොර අසල, කාලගුණික, ලී පුවරුවක් මෙසේ ලියා ඇත: “ඉරිදා සේවය, 8:30 am සහ 11 am, Willie Nelson සහ Bobbie Nelson සහ The Bells of Joy ඇතුළත් වේ.” ලක් උත්සවයට පෙර වසරවලදී, පාස්කු සේවාවන් නෙල්සන්ගේ ගොවිපළට අමුත්තන් පිළිගත්තේය. මෙන්න, පොට්ලක් දින සවස, නතානියෙල් රැටෙලිෆ් දේවස්ථානයේ දුසිම් භාගයක පීව්ස් වෙත රැස්ව සිටි ෆාම් ඒඩ් ආධාරකරුවන් සඳහා ප්‍රබල තනි රංගනයක් ලබා දුන්නේය. බ්‍රහස්පතින්දා සවස් වරුවේ, දේවස්ථානය නැවතත් රුදුරු බ්ලූස් සඳහා පිරී ගියේය ඇඩියා වික්ටෝරියාඇයගේ උචිත ලෙස නම් කරන ලද මංගල ඇල්බමය ප්‍රදර්ශනය කිරීම දකුණු ගොතික්. “බ්ලූස් යනු යාච්ඤාවක් පමණයි” කියා ඇය රැස්ව සිටි පිරිසට පැවසුවාය.

සොරකම් කළ ඉඩම් සඳහා සටන් කිරීම

නෙල්සන් හැර, Luck Reunion පනතේ සියලුම ක්‍රියා වලින්, කිසිවෙකුට වඩා ගැඹුරු ටෙක්සාස් මූලයන් ඉල්ලා සිටිය නොහැක. මයිකල් මාටින් මර්ෆී සහ නැතිවූ ගොන්සෝ සංගීත කණ්ඩායම. මේ සංගීතඥයෝ උදව් කළා ඔස්ටින් ජාතික සංගීත සිතියම මත තැබුවා 1970 දශකයේ මුල් භාගයේදී මර්ෆීගේ ඇල්බමයේ මාතෘකාව ඇතුළුව ඔවුන්ගේ පටිගත කිරීම් සමඟ ජෙරෝනිමෝගේ කැඩිලැක්, සොරකම් කළ ඉඩම් කතන්දරය සමඟ. වේදිකාවේදී, මර්ෆී ස්වදේශික ඇමරිකානුවන්ගේ පිළිගැනීම සහ අයිතිවාසිකම් සඳහා වූ අරගලය සහ ඔහුගේ ගීතයට අනුබල දුන්නු අරගලය සහ නැගෙනහිර යුරෝපයේ වත්මන් යුද්ධය අතර ඓතිහාසික රේඛාවක් ඇඳීය. “අද, යුක්රේනියානුවන් සිටින්නේ එකම තත්වයක” යැයි මර්ෆී පැවසීය. “ඉන්න Volodymyr, අපි එනවා!”

දරුවා පිටත, පුනර්ජීවන කූඩාරම ඇතුළත

වසන්ත දිනය උණුසුම් වීමත් සමඟ, පුනර්ජීවන වේදිකාවට ඉහළින් ඇති කූඩාරම ටෙක්සාස් හිරුගෙන් නවාතැන් ලබා දුන්නේය – සහ අලංකාර සංගීතය සඳහා පසුබිමක් ලබා දුන්නේය. ඇලිසන් රසල්. ඉලෙක්ට්‍රික් ගිටාර් වාදකයෙක්, ධ්වනි ගිටාර් වාදකයෙක්, සුසංයෝග, සෙලිස්ට් වාදකයෙක් සහ ඇගේම ක්ලැරිනෙට් වාදකයෙක් සමඟින්, රසල්ගේ සංගීත තලය ඇගේ 2021 ඇල්බමයේ ගීත මෙන් කැපී පෙනුණි. බාහිර දරුවා, හොඳම ඇමරිකානා ඇල්බමය ඇතුළුව කාණ්ඩ තුනකින් ග්‍රැමී සම්මාන සඳහා නාමයෝජනා ලබා ඇත.

නාට්ය රචකයා, කවියා, රොකර්

“සාන්ත පැට්‍රික් දිනයේදී වාසනාව නැවත එක්වීමට අපට වඩා වාසනාවන්ත කවුද?” ජේසන් ඉස්බෙල් ඔහු තම සංගීත කණ්ඩායම වන 400 යුනිට් සමඟ දවසේ අවසාන ප්‍රසංගය ලෙස ප්‍රධාන වේදිකාවට නැඟී සිටින විට සමූහයාගෙන් ඇසීය. උත්සව බිල්පතට ප්‍රමාද වූ එකතු කිරීමක්, ඉස්බෙල් පසුදා සවස වාදනය කිරීමට නියමිත සිරස්තල කට්ටලයේ පෙරදසුනක් ඉදිරිපත් කළේය. (උත්සවයේ ප්‍රවර්ධකයින් වන Luck Presents, අතිරේක සමඟින් ඔවුන්ගේ ගොවිපල භාවිතය පුළුල් කර ඇත සිද්ධීන් මෙම වසන්තයේ දී.) Isbell සහ Drivin N Cryin ගිටාර් වාදක Sadler Vaden ඇතුළු ඔහුගේ සංගීත කණ්ඩායම, අද රොක් ‘n’ roll හි වඩාත් විචිත්‍රවත් ලෙස රචනා කරන ලද ගීත කිහිපයක් ගායනා කරන විට, විශිෂ්ට ලෙස නාද කරන, රොක් කරන, හස්ත වින්ඩ්මිං ගිටාරය වාදනය කරන ලදී. ඉස්බෙල් කවියෙකු තරමටම නාට්‍ය රචකයෙකු වන අතර ඔහු සතුටින් ගීත රචනයට තම ගීතමය තිළිණ ගෙන ඇත.

ටෙක්සාස් අහස යට

විලී නෙල්සන් සහ ඔහුගේ පුතුන් වන ලූකාස් සහ මයිකා උත්සවය අවසන් කිරීමට පැමිණෙන විට ටෙක්සාස් හි ලක්හි පැරණි බටහිර පන්නයේ ලී ගොඩනැගිලි – දේවස්ථානය, ඔප්‍රි නිවස, සාමාන්‍ය ගබඩාව, බන්ධනාගාරය දිගේ විදුලි පහන් බැබළුණි. ඔහුගේ සම්භාව්‍ය කට්ටලයක, 88 හැවිරිදි ඇමරිකානු නිරූපකය ඔහුගේ වයස බොරු කරන ශක්තියෙන් සහ දක්ෂතාවයෙන් ගිටාර් ඒකල ගායනා කර වාදනය කළේය. නමුත් සවස් වරුවේ කැපී පෙනෙන ගීතයක් ලූකාස් වෙතින් පැමිණියේය, “මෙතැන මෙහි ඇති ස්ථානය ගැන” ආදර ගීතයකි. උචිත ලෙස “ඔස්ටින් පිටත” ගීතය ආරම්භ විය: “කේහිරි ගස්, උදෑසන වාතය / ඇගේ හිසකෙස් මත පිනි හිඳින ආකාරය / ටෙක්සාස් අහසට පහළින් සාමකාමීව.” එය විලී නෙල්සන්ගේ පවුලේ අභයභූමියේ සුන්දරත්වය ග්‍රහණය කර ගත් අතර, Luck Presents හි ප්‍රවර්ධකයින් සෑම වසරකම අවම වශයෙන් ඉන්ද්‍රජාලික රාත්‍රී කිහිපයක් සඳහා සැමට ප්‍රවේශ විය හැකි කර ඇත.

Next Post

Duran Duran කාර්ය සාධනය අතරතුර යුක්රේන වර්ණවලින් කැපිටල් කුළුණ ආලෝකමත් කරයි

Fri Mar 18 , 2022
බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 17) රාත්‍රියේ හොලිවුඩයේ වහලයේ ප්‍රසංගයක් අතරතුර, ඩුරන් දුරන් යුක්රේන ධජයේ වර්ණවලින් කැපිටල් රෙකෝඩ්ස් ගොඩනැගිල්ල ආලෝකමත් කරමින් යුක්රේනයට ඔවුන්ගේ සහයෝගය පෙන්නුම් කළහ. “අපි රුසියාවේ සිටින අපගේ රසිකයින්ට විවෘත හදවතක් ඇති කර සාමයට සහාය දෙන ලෙස ඉල්ලා සිටිමු. ඔබට නැවත ‘සාමාන්‍ය ලෝකයකට’ පැමිණිය හැකි යැයි අපි සියලු දෙනාම බලාපොරොත්තු වෙනවා,” […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.