ටක්සන් සංගීත ශාලාව ලින්ඩා රොන්ස්ටාඩ්ට ගෞරව කිරීම ලෙස නැවත නම් කිරීමට නියමිතය

ටක්සන් සංගීත ශාලාව ගෞරවය පිණිස නැවත නම් කරනු ලැබේ ලින්ඩා රොන්ස්ටාඩ්ග්‍රැමි සම්මානලාභී සුපිරි තරුවක් බවට පත් වූ දකුණු ඇරිසෝනා ස්වදේශිකයෙක්, නගරාධිපති රෙජිනා රොමෙරෝ සිකුරාදා (මාර්තු 18) නිවේදනය කළේය.

1970 දශකයේ ප්‍රමුඛතම ගායකයෙකු සහ 21 වන සියවසේ ජනප්‍රිය ගායකයෙකු වූ රොන්ස්ටාඩ් රට, පොප්, ලතින් සහ ළමා සංගීතය වැනි කාණ්ඩ යටතේ ග්‍රැමී දුසිමකට ආසන්න ප්‍රමාණයක් එකතු කළේය. 2009 දී පාකින්සන් රෝගය ඇගේ ගායන කටහඬ පැහැරගත් විට ඇය ගායනය නතර කළාය.

“ලින්ඩා රොන්ස්ටාඩ් ටක්සන්ගේ ආදරණීය දියණියකි. ඇයගේ උරුමය සහ සංගීතය තුළින් අපේ සංස්කෘතියේ කතාව පැවසීමට ඇයට ඇති හැකියාව ගෞරවයට පත් කිරීමට කාලයයි.

රොන්ස්ටැඩ් 1967 දී සංගීත ක්ෂේත්‍රයට පැමිණියේ ටක්සන් හි ඇරිසෝනා විශ්ව විද්‍යාලයේ ඇගේ යෙහෙළියන් දෙදෙනෙකුගෙන් සමන්විත වූ රට-ජන ත්‍රිත්වයක් වන ස්ටෝන් පෝනීස් හි ප්‍රධාන ගායිකාව ලෙස ය. පසුව ඇය රොක් සිට මෙක්සිකානු රැන්චෙරා දක්වා විචිත්‍රවත් ප්‍රභේදවල ඒකල කලාකරුවෙකු ලෙස සාර්ථකත්වය සොයා ගත්තාය.

ඇය කුඩා කල ටක්සන් හි ශ්‍රවණය කරමින් හැදී වැඩුණු මෙක්සිකානු සංගීතය ඇයට බලපෑවාය.

“මට නම්, ටක්සන් ගෙදර ගිහින් මගේ තාත්තා එක්ක සින්දු කියනවා තරම් තෘප්තිමත් වෙන දෙයක් නෑ” රොන්ස්ටාඩ් වරක් පැවසීය. ලොස් ඇන්ජලීස් ටයිම්ස්.

මැයි 7 වන දින ජාත්‍යන්තර මාරියාචි සම්මන්ත්‍රණ දර්ශනීය ප්‍රසංගයේදී ස්ථානය විධිමත් ලෙස නම් කරනු ලැබේ. Romero ගේ කාර්යාලය පැවසුවේ Ronstadt ඇගේ නම සහිත නව පුවරු එළිදැක්වීම සඳහා Tucson හි පැමිණීමට නියමිත බවයි.

“1800 ගණන්වල සිට ටක්සන් නගරය සමඟ සම්බන්ධ වූ විශාල සංගීත පවුලක සාමාජිකයෙකු වීමට මම වාසනාවන්ත වෙමි” යනුවෙන් රොන්ස්ටාඩ් නගරය විසින් නිකුත් කරන ලද නිවේදනයක සඳහන් වේ. “මගේ මුළු වෘත්තියම මා මෙහි හැදී වැඩෙන විට අප කළ සංගීතයෙන් දැනුවත් වී පෝෂණය විය.”

Next Post

කන්යේ 'යේ' වෙස්ට්ගේ ග්‍රැමී ප්‍රසංගය 'ඔන්ලයින් හැසිරීම සම්බන්ධයෙන්' උඩින් ඇදී ගියේය

Sat Mar 19 , 2022
Kanye “Ye” බටහිරගේ නියෝජිතයා පවසන්නේ 2022 ග්‍රැමී උළෙලේදී ප්‍රකාශ නොකළ කාර්ය සාධනයක් බවයි සම්මාන “අන්තර්ජාල හැසිරීම් සම්බන්ධව” හේතුවෙන් ඇදගෙන ඇත. රැප් ගායකයාගේ නියෝජිතයෙකු විසින් තහවුරු කරන ලදී හොලිවුඩ් වාර්තාකරු විසින් සිකුරාදා ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද වාර්තාවක විස්තර පිපිරීමබටහිරට සිකුරාදා සවස ඇමතුමක් ලැබුණු බවට චෝදනා කරමින් ඔහු මේ වසරේ සිට ඉවත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.