මෙම සතියේ (මාර්තු 19) ලතින් සංගීතයේ උසස් අවස්ථා 5ක්

වෘත්තීය සන්ධිස්ථාන සහ නව සංගීත නිකුතුවල සිට ප්‍රධාන නිවේදන දක්වා සහ තවත්, දැන්වීම් පුවරුව සංස්කාරකවරුන් නවතම පුවත් buzz ඉස්මතු කරයි ලතින් සෑම සතියකම සංගීතය. මේ සතියේ ලතින් සංගීත ලෝකයේ සිදු වූ දේ මෙන්න.

බොගෝටා හි කැරොල් ජී

නෙට්ෆ්ලික්ස් හි රූගත කිරීම් සඳහා දැනට ලොස් ඇන්ජලීස් හි පදිංචිව සිටින කැරොල් ජී. ග්රිසෙල්ඩා, ඇය සති අන්තයේ ඇගේ මව් රටේ සිටි අතර එහිදී ඇය රසිකයින් පිරිසක් මහත් සතුටට පත් කළාය. කොලොම්බියානු ගායිකාව බොගෝටා හි එල් බුවන් පාස්ටර් කාන්තා බන්ධනාගාරයට ගිය අතර එහිදී ඇය සිරකරුවන් සමඟ කතා කිරීමට සහ ඔවුන් වෙනුවෙන් රඟ දැක්වීමට කාලය ගත කළාය. “ඔබට ස්තූතියි කැරොල් ජී, මේ සියලුම කාන්තාවන්ට සංගීතය, ත්‍යාගශීලී බව, සංවේදනය සහ සහයෝගීතාවයේ මොහොතක් ලබා දීම ගැන. දෙවන අවස්ථාවන් ගැන විශ්වාස කිරීම ගැන ඔබට ස්තුතියි,” @Accion_Interna වෙතින් ට්විටර් පණිවුඩයක් ප්‍රකාශ කළේය.

Laura Pausini වාර්තා චිත්රපටය

මේ සතියේ, Amazon විසින් Prime Video හි නිල පූර්ව ප්‍රචාරක පටය එළිදක්වන ලදී ලෝරා පවුසිනි – Un placer conocerte. Ivan Cotroneo විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ඉදිරි වාර්තා චිත්‍රපටය, ඉතාලියේ උපන් පොප් ගායිකාවගේ 30 වසරක වෘත්තීය ජීවිතය තුළ සාර්ථක වූ කතාව අනුගමනය කරන අතර, එය පදනම් වී ඇත්තේ, “Laura 1993 දී Sanremo සංගීත උළෙල එදින රාත්‍රියේ ජයග්‍රහණය නොකළහොත් කුමක් සිදුවේද යන ප්‍රශ්නය මත ය. ?” පවුසිනි ය “Viveme,” “Amores Extraños” සහ “En Cambio No” වැනි ලතින් ගීත සඳහා ප්රසිද්ධය. Un placer conocerte, Amazon Studios සඳහා Endemol Shine Italy විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද, ලොව පුරා රටවල් සහ ප්‍රදේශ 240කට වඩා වැඩි ගණනක ප්‍රයිම් වීඩියෝ මත අප්‍රේල් 7 ප්‍රදර්ශනය කෙරේ. ට්‍රේලරය පහතින් නරඹන්න.

Vibra Urbana ගේ ගිම්හාන පෙළගැස්ම

ජනප්‍රිය රෙගේටන් උත්සවය Vibra Urbana ගිම්හානයේදී ඔර්ලන්ඩෝ, ෆ්ලා. මෙම සතියේ, සංවිධායකයින් විසින් තහවුරු කරන ලද කලාකරුවන් වන Farruko, Myke Towers, Arcangel, Nio Garcia, Eladio Carrion, Lunay, Feid සහ තවත් බොහෝ අය සමඟ පොරොන්දු වූ පෙළගැස්ම හෙළි කරන ලදී. ඕර්ලන්ඩෝ හි අඛණ්ඩව දෙවන වසර සඳහා, උත්සවය ජුනි 11-12 දිනවල මධ්‍යම ෆ්ලොරිඩා පොළ පිටියේදී පැවැත්වේ. Vibra Urbana ප්‍රථමයෙන් අප්‍රේල් මාසයේදී ලාස් වේගාස් හි සිය මංගල නැවතුම සිදු කරන අතර මියාමි හි ශීත ඍතුවේ දී වසර අවසන් කරනු ඇත. Orlando හි සම්පූර්ණ පෙළගැස්ම සහ ටිකට් තොරතුරු සඳහා, පිවිසෙන්න www.vibraurbanafest.com.

රයන් කැස්ත්‍රෝගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ සන්ධිස්ථානය

Vibra Urbana හි ද ප්‍රසංග පවත්වන Ryan Castro මේ සතියේ නව වෘත්තීය සන්ධිස්ථානයක් සැමරීය. මෙම සතියේ, කොලොම්බියානු නවකයා ඔහුගේ යූ ටියුබ් නාලිකාවේ මිලියනයක් ග්‍රාහකයින් ඉක්මවා යාම සඳහා ඔහුගේ රන් ක්‍රීඩා බොත්තම සමඟ ඡායාරූප කට්ටලයක් බෙදා ගත්තේය. “වසර ගණනාවක සේවය හඳුනා ගැනීම ගැන ඔබට ස්තූතියි. තවත් මට්ටමක් අගුළු හරින ලදී, ”ඔහු ලිවීය. කැස්ත්‍රෝට දැනටමත් කැරොල් ජී සහ ෆීඩ් ඇතුළු සෙසු කොලොම්බියානු තරු වෙතින් අනුමැතියේ මුද්දරය ලැබී ඇත.

 

ක්‍රිස් පෙරෙස් සෙලීනා සමරයි

මෙම සතිය මුලදී, හිටපු ලොස් ඩිනෝස් සංගීත කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු සහ ග්‍රැමී සම්මානලාභී කලාකරුවෙකු වන ක්‍රිස් පෙරෙස්, සෙලීනාගේ චිත්‍රාගාර ඇල්බමය සමරනු ලැබීය. Amor Prohibido. “අවුරුදු 28කට කලින් මේ මැණික නිදහස් කළා. එය සෙලීනාගේ හොඳම කෘතිය සහ ඇගේ සංගීත කණ්ඩායමේ කිරුළ හිමිකර ගැනීම ලෙස සැලකේ. “මගේ නිහතමානී මතය අනුව, සෑම කාලයකම විශිෂ්ටතම එකක්… ඇයගේ රසිකයින්ට සහ ඔවුන්ගේ අඛණ්ඩ සහයෝගයට ස්තූතියි.”

Amor Prohibido 1994 මාර්තු 13 වන දින Capitol Latin/UMLE හරහා නිකුත් කරන ලද අතර එය “Bidi Bidi Bom Bom” “No Me Queda Mas” සහ “Fotos y Recuerdos” යන කාලානුරූපී මාතෘකා ගීතය ඇතුළු ගීත 10 කට නිවහන වේ. කට්ටලය, නිෂ්පාදනය කළේ ඇගේ සහෝදරයා විසිනි AB Quintanilla, හිප්-හොප්, රන්චෙරා, කූම්බියා සහ ඉලෙක්ට්‍රොනික බීට් මිශ්‍ර කිරීම් සමඟ ප්‍රභේදය ඒකාබද්ධ කරමින් 90 දශකයේ ටෙජානෝ සංගීතයේ විප්ලවයක් ඇති කළේය. එය 1994 ජූනි 11 දිනැති ඉහළම ලතින් ඇල්බම සටහනේ අංක 1 ස්ථානයට පත් වූ සෙලීනාගේ පළමු ඇල්බමය බවට පත් වූ අතර එහිදී එය අඛණ්ඩව සති 20ක් කිරුළ හිමි විය.

Next Post

Kali & Cartel Madras සමඟ සංගීත සහ අනන්‍යතා පැනලය | SXSW 2022

Sat Mar 19 , 2022
Billboard’s Tetris Kelly, Texas, Austin හි SXSW හි Samsung x Billboard Galaxy House හි Music & Identity Panel සඳහා Cartel Madras සහ Kali සමඟ වාඩි විය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.