විමල්, ගම්මන්පිල, වාසුදේව සර්ව පාක්ෂික සමුළුව වර්ජනය කරයි

හිටපු අමාත්‍යවරුන් වන විමල් වීරවංශ සහ උදය ගම්මන්පිල සහ අමාත්‍ය වාසුදේව නානායක්කාර ලබන සතියේ පැවැත්වීමට නියමිත සර්ව පාක්ෂික සමුළුව වර්ජනය කිරීමට තීරණය කර තිබෙනවා. තව..

Next Post

යුක්‍රේනය වෙනුවෙන් ශ්‍රී ලංකාවෙන් ඉල්ලු සහාය

Sat Mar 19 , 2022
රටවල් 14ක් එකතුවී රට රජයෙන් කල ඉල්ලීම යුක්‍රේනය වෙනුවෙන් හඩ නැගීමට සහය වන ලෙස බටහිර රටවල් 14ක් රජයෙන් ඉල්ලීමක් කර ඇත. නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් එම රටවල රාජ්‍ය තාන්ත්‍රිකයින් මේ බව අවධාරණය කර ඇති බව සඳහන් වේ. ඔවුන් පෙන්වා දී ඇත්තේ රුසියාවේ යුක්‍නය ආක්‍රමණය කිරීම පිළිගත නොහැකි බවයි. පිළිගත් යුක්‍රේනය සහ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.