ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය, ප්‍රංශය, ජර්මනිය, කොරියාව සහ ස්විට්සර්ලන්තය යන රටවල ආරක්ෂක උපදේශකයින් හම්බන්තොට වරායේ සංචාරයක

රටවල් කිහිපයක් නියෝජනය කරන ආරක්ෂක අනුයුක්තිකයන් (DAs) වරායේ ක්‍රියාකාරකම් පිළිබඳව හුරුපුරුදු වීම සඳහා මෑතකදී වරායේ සංචාරයක නිරත විය. ඔවුන්ගෙන් ඇතැමෙක් තම රටේ නාවික යාත්‍රා හම්බන්තොට ජාත්‍යන්තර වරායට (HIP) නැවත පිරවීමට සහ එම කලාපය තුළ ක්‍රියාත්මක වන අතරතුර පාලන සේවා සඳහා යොමු කිරීමට උනන්දු වූහ. පැමිණි කණ්ඩායම නියෝජනය කළේ ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය, මාලදිවයින, ප්‍රංශය, […]

Next Post

2022 ලෝක සන්තෝෂ වාර්තාවේ ශ්‍රී ලංකාව පහළ තැනක සිටී

Sun Mar 20 , 2022
2022 ලෝක සතුට වාර්තාවේ රටවල් 146ක් අතරින් ශ්‍රී ලංකාව 127 වැනි ස්ථානයට පත්ව ඇති අතර ෆින්ලන්තය අඛණ්ඩව පස්වැනි වසරටත් පළමු ස්ථානය හිමිකරගෙන ඇත. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.