ඉන්ධන අර්බුධය ආර්ථික මධ්‍යස්ථානයත් අඩපණ කරයි

රට තුළ පවතින ඉන්ධන අර්බුදය, ගෑස් අර්බුදය ඇතුළු විවිධ අර්බුද හේතුවෙන් බොහෝ ආර්ථික මධ්‍යස්ථානවල එළවලු අලෙවිය සහ එළවලු ලැබීම බොහෝ සෙයින් පහළ බැස ඇතැයි ආර්ථික මධ්‍යස්ථාන වෙළද සංගම් පවසයි.

Next Post

ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය, ප්‍රංශය, ජර්මනිය, කොරියාව සහ ස්විට්සර්ලන්තය යන රටවල ආරක්ෂක උපදේශකයින් හම්බන්තොට වරායේ සංචාරයක

Sun Mar 20 , 2022
රටවල් කිහිපයක් නියෝජනය කරන ආරක්ෂක අනුයුක්තිකයන් (DAs) වරායේ ක්‍රියාකාරකම් පිළිබඳව හුරුපුරුදු වීම සඳහා මෑතකදී වරායේ සංචාරයක නිරත විය. ඔවුන්ගෙන් ඇතැමෙක් තම රටේ නාවික යාත්‍රා හම්බන්තොට ජාත්‍යන්තර වරායට (HIP) නැවත පිරවීමට සහ එම කලාපය තුළ ක්‍රියාත්මක වන අතරතුර පාලන සේවා සඳහා යොමු කිරීමට උනන්දු වූහ. පැමිණි කණ්ඩායම නියෝජනය කළේ ඇමරිකා එක්සත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.