බීට්ල්ස් සහ ටොම් පෙටි පිළිබඳ ‘CODA’ සහ Docs Win 2022 PGA Awards (සම්පූර්ණ ජයග්‍රාහකයින් ලැයිස්තුව)

CODA, Encanto, ආත්මයේ ගිම්හානය සහ වාර්තා චිත්‍රපට ගැන බීට්ල්ස් හා ටොම් පෙටි සෙනසුරාදා (මාර්තු 19) ලොස් ඇන්ජලීස් හි ෆෙයාර්මොන්ට් සෙන්චරි ප්ලාසා හි පැවති 33 වැනි වාර්ෂික නිෂ්පාදක සංසද සම්මාන උළෙලේදී දිනා ගන්නා ලදී.

නිෂ්පාදකයින්ගේ සංසදයේ සම්මාන බොහෝ විට ඔස්කාර් සඳහා සීනුවකි. එහි ආරම්භයේ සිටම, PGA විසින් හොඳම පින්තූරය සඳහා ඇකඩමි සම්මානය දිනාගත් 32 දෙනාගෙන් 22 දෙනෙකු නිවැරදිව පුරෝකථනය කර ඇත. පසුගිය වසර පහ තුළ ඔවුන් තුන් වතාවක් එකඟ වී ඇත (ජලයේ හැඩය, හරිත පොත හා නෝමැඩ්ලන්ඩ්), සහ දෙවරක් එකඟ නොවීය. අවුරුදු පහකට පෙර, ලා ලා ලෑන්ඩ් PGA සම්මානය දිනා ගත්තා, නමුත් සඳ එළිය (අවසානයේ) ඔස්කාර් සම්මානය දිනා ගත්තේය. අවුරුදු දෙකකට පෙර, 1917 PGA සම්මානය දිනා ගත්තා, නමුත් පරපෝෂිතයා ඔස්කාර් සම්මානය දිනාගත්තා.

බීට්ල්ස් හි දිවි ගලවා ගත් සාමාජිකයින් දෙදෙනා – පෝල් මැකාට්නි හා රින්ගෝ ස්ටාර් – සහ මියගිය සාමාජිකයන් දෙදෙනාගේ වැන්දඹුවන් – යෝකෝ ඔනෝ ලෙනන් සහ ඔලිවියා හැරිසන් – ප්‍රබන්ධ නොවන රූපවාහිනියේ කැපී පෙනෙන නිෂ්පාදකයා සඳහා වන සම්මානයට බෙදා ඇත, The Beatles: Get Back (කන්නය 1)

ආත්මයේ ගිම්හානය (…හෝ, විප්ලවය රූපවාහිනියෙන් විකාශනය කළ නොහැකි වූ විට) වාර්තාමය චලන පින්තූරවල කැපී පෙනෙන නිෂ්පාදකයා ලෙස දිනා ගන්නා ලදී, නමුත් Questlove ගෞරව නොකළේය. ඔහු පිළිගත් චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කළ නමුත් PGA සම්මාන නිෂ්පාදකයින් සඳහා පමණි.

මෙම උත්සවය ජෝර්ජ් ලූකස් සහ කැත්ලීන් කෙනඩි ඇතුළු විශේෂ ගෞරව සහිතව බලගතු චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයින් සහ විනෝදාස්වාද නිරූපකයින් සඳහා සන්ධිස්ථානය සම්මානයෙන් පිදුම් ලැබීය. Stanley Kramer සම්මානය සමඟ රීටා මොරේනෝ; මේරි මාපිය රංග චලන චිත්‍රවල ඩේවිඩ් ඕ. සෙල්ස්නික් ජයග්‍රහණ සම්මානය සමඟ; ග්‍රෙග් බර්ලන්ටි රූපවාහිනියේ නෝමන් ලියර් ජයග්‍රහණ සම්මානය සමඟින්; සහ Issa Rae විෂනරි සම්මානය සමඟින්. ඩැන් ලින් වෑන්ස් වෑන් පෙටෙන් ව්‍යවසායක ආත්ම සම්මානයේ ප්‍රථම ප්‍රතිලාභියා ලෙස ද ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී.

33 වැනි වාර්ෂික නිෂ්පාදක සංසද සම්මාන උළෙලේ සම්පූර්ණ ජයග්‍රාහකයින්ගේ ලැයිස්තුව මෙන්න:

නාට්‍යමය චලන චිත්‍රවල විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා ඩැරල් එෆ්.සානුක් සම්මානය: CODA; නිෂ්පාදකයන්: Philippe Rousselet, pga, Fabrice Gianfermi, pga, Patrick Wachsberger, pga

සජීවිකරණ නාට්‍ය චලන පින්තූරවල විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා වන සම්මානය: එන්කැන්ටෝ; නිෂ්පාදකයන්: Yvett Merino, pga, Clark Spencer, pga

වාර්තාමය චලන පින්තූරවල විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා සම්මානය: ආත්මයේ ගිම්හානය (…හෝ, විප්ලවය රූපවාහිනියෙන් විකාශනය කළ නොහැකි වූ විට); නිෂ්පාදකයන්: Joseph Patel, pga, David Dinerstein, pga, Robert Fyvolent, pga

ප්‍රබන්ධ නොවන රූපවාහිනියේ විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා සම්මානය: The Beatles: Get Back (කන්නය 1); නිෂ්පාදකයන්: Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono Lennon, Olivia Harrison, Peter Jackson, Clare Olssen, Jonathan Clyde, Jeff Jones, Ken Kamins

රූපවාහිනී හෝ ප්‍රවාහය කළ චලන පින්තූරවල විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා වන සම්මානය: ටොම් පෙටි, කොහේ හරි ඔබට නිදහසක් දැනෙනවා: වල් මල් සෑදීම; නිෂ්පාදකයා: පීටර් ආෆ්ටර්මන්

සජීවී විනෝදාස්වාදය, විවිධත්වය, ස්කීච්, ස්ථාවර සහ කතා රූපවාහිනියේ විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා වන සම්මානය: ගිය සතියේ අද රෑ ජෝන් ඔලිවර් එක්ක (8 වැනි වාරය); නිෂ්පාදකයන්: John Oliver, Tim Carvell, Liz Stanton, Jeremy Tchaban, Christopher Werner, Laura L. Griffin, Kate Mullaney, Catherine Owens, Matt Passet, Marian Wang, Charles Wilson

ක්‍රීඩා සහ තරඟ රූපවාහිනියේ විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා වන සම්මානය: RuPaul’s Drag Race (13 වාරය); නිෂ්පාදකයින්: Fenton Bailey, Randy Barbato, Tom Campbell, RuPaul Charles, Mandy Salangsang, Steven Corfe, Michele Mills, Zoe Jackson, John Polly, Lisa Steele, Camilo Valdes, Thairin Smothers, Alicia Gargaro-Magana, Carson Kressley, Michel Kressley, නිෂ්පාදකයින් වීසාජ්

එපිසෝඩික් රූපවාහිනියේ විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා නෝමන් ෆෙල්ටන් සම්මානය – නාට්‍යය: අනුප්රාප්තිකය (කන්නය 3); නිෂ්පාදකයන්: Jesse Armstrong, Adam McKay, Will Ferrell, Frank Rich, Kevin Messick, Mark Mylod, Jane Tranter, Tony Roche, Scott Ferguson, Jon Brown, Lucy Prebble, Will Tracy, Georgia Pritchett, Ted Cohen, Susan Soon He Stanton, Francesca ගාඩිනර්, ඩාරා ෂ්නැපර්, ගේබ්‍රියෙල් මහොන්

එපිසෝඩික් රූපවාහිනියේ විශිෂ්ට නිෂ්පාදකයා සඳහා ඩැනී තෝමස් සම්මානය – හාස්‍යය: ටෙඩ් ලස්සෝ (2වන වාරය); නිෂ්පාදකයන්: Bill Lawrence, Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Joe Kelly, Jeff Ingold, Bill Wrubel, Jane Becker, Jamie Lee, Liza Katzer, Kip Kroeger, Declan Lowney, Leann Bowen, Ashley Nicole Black

සීමාසහිත හෝ සංග්‍රහ මාලා රූපවාහිනීවල කැපී පෙනෙන නිෂ්පාදකයෙකු සඳහා ඩේවිඩ් එල් වොල්පර් සම්මානය: නැගෙනහිර නගරයේ මරේ; නිෂ්පාදකයන්: Paul Lee, Mark Roybal, Craig Zobel, Kate Winslet, Brad Ingelsby, Ron Schmidt, Karen Wacker

පහත දැක්වෙන වර්ග මීට පෙර මාර්තු 14 වන දින PGA Awards East Coast නාමයෝජනා උත්සවයේදී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී.

2022 නවෝත්පාදන සම්මානය: සියලු මනුෂ්‍ය වර්ගයා සඳහා: කාල කැප්සියුල (ඇපල්)

කැපී පෙනෙන කෙටි ආකෘති වැඩසටහන සඳහා සම්මානය: Carpool Karaoke: The Series (4 වන වාරය)

විශිෂ්ට ක්‍රීඩා වැඩසටහන සඳහා වූ සම්මානය: අඩි 100 රැල්ල (කන්නය 1)

විශිෂ්ට ළමා වැඩසටහන සඳහා වූ සම්මානය: Muppets Haunted Mansion (විශේෂ)

 

 

Next Post

බසයක් පෙරළී 20ක් රෝහලට

Sun Mar 20 , 2022
එක් පුද්ගලයෙක් මරුට මුලතිව්, මුල්ලිවයික්කාල් ප්‍රදේශයේදී බස් රථයක් පෙරළීමෙන් සිදුවූ අනතුරක් තිබේ. එම රිය අනතුරින් එක් පුද්ගලයෙකු මිය ගිය අතර තවත් 20 දෙනෙකු තුවාල ලබා ඇති බව රෝහල් ආරංචි මාර්ග සඳහන් කරයි. The post බසයක් පෙරළී 20ක් රෝහලට appeared first on Aruna.

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.