ශ්‍රමිකයන්ගේ ප්‍රේෂණ සහ අපනයනකරුවන් සඳහා යෝජිත අතිරේක දිරිගැන්වීම් ක්‍රමයක් අවලංගු කිරීම

විදේශගත ශ්‍රමිකයන්ගේ ප්‍රේෂණ සහ අපනයනකරුවන්ගේ ශුද්ධ ඉපැයීම් සඳහා අමතර දිරිගැන්වීම් සඳහා යෝජිත යෝජනා ක්‍රමය ක්‍රියාත්මක නොකිරීමට ශ්‍රී ලංකා රජය තීරණය කර ඇත. CBSL මාධ්‍ය නිවේදනය ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව විසින් විනිමය අනුපාතිකයේ නම්‍යශීලීභාවයට ඉඩ දීමට ගත් තීරණයේ ප්‍රතිඵලයක් ලෙස විනිමය අනුපාතිකය මේ වන විට ළඟා වී ඇති බව පෙනේ. […]

Next Post

අලුත් අවුරුද්දේ එන අරක්කු පෝලිම

Sun Mar 20 , 2022
මහ පාරේ තෙල් පෝලිම්ය. කඩ ඉදිරිපිට කිරිපිටි පෝලිම්, තාවකාලික පෝලිම්, හාල්, සීනි පොලිසිය. සිමෙන්ති ගන්නත් නීතිය. රටේ කොයි තැන බැලුවත් කුමක් හෝ පොලිමකි. මෙම පොලිම් රැල්ලට ඊළඟට ඇතුළත් වන්නේ බාර් පෝලිම බවට ලකුණු දැනටමත් පහළ ස්ථානයේ තිබේ. මත්පැන් නිෂ්පාදන සමාගම කියන ආකාරයට අලුත් අවුරුද්දේ එන්නේ අරක්කු පොලිසිය. වීඩියෝ අරක්කු නිෂ්පාදනයට […]

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.