හෙට පැය 5 ක් ලයිට් නෑ

විදුලි ජනනය සඳහා ප්‍රමාණවත් ඉන්ධන නොමැති වීම නිසා හෙට (21) ‘ඒ’ සිට ‘එල්’ දක්වා කලාප 12 ට පැය 5 ක් විදුලිය කප්පාදු කරන බව ලංකා විදුලිබල මණ්ඩලය ඊයේ (20) පස්වරු පැවසීය.

Next Post

ඉන්ධන පෝලිමේ හිර වූ මිනී පෙට්ටිය

Sun Mar 20 , 2022
මාව මරලා පෙට්ටියට දාන තත්ත්වය දැන් වෙලා තියෙන්නේ දැනට පවතින ඉන්ධන නිෂ්පාදනය මේ දිනවල පොළොන්නරුව දිස්ත්‍රික්කය පුරාවට ඉන්ධන හලකම සඳහා දිගු පෝලිම්. සමහර විට පැය ගණනක් පුරා තමන්ගේ වාරය පැමිණෙන තුරු රැය පහන් කිරීමට පවා මිනිසුන්ට සිදුවී තිබේ. එවන් තත්වයක් තුළ පුද්ගලික මල්ශාලාවකට වෙනත් වාහනයක් හදිසියේ ඉන්ධන ලබා ගැනීමට පැමිණ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.