2022 ලෝක සන්තෝෂ වාර්තාවේ ශ්‍රී ලංකාව පහළ තැනක සිටී

2022 ලෝක සතුට වාර්තාවේ රටවල් 146ක් අතරින් ශ්‍රී ලංකාව 127 වැනි ස්ථානයට පත්ව ඇති අතර ෆින්ලන්තය අඛණ්ඩව පස්වැනි වසරටත් පළමු ස්ථානය හිමිකරගෙන ඇත. තව..

Next Post

ප්ලාස්ටික් හා පොලිතින් යළි වෙළඳපොලට

Sun Mar 20 , 2022
පරිසර ඇමති ප්ලාස්ටික් ගැන කියන කතාව ප්ලාස්ටික් හා පොලිතීන් නිෂ්පාදන වර්ග අටක් තහනම් කිරීමට නිෂ්පාදන හිමිවූ නමූදු අදාළ ගැසට් පත්‍රය ප්‍රමාද කර ඇති බව පරිසර අමාත්‍ය මහින්ද අමරවීර මහතා පවසයි. අදාළ තහනම ප්ලාස්ටික් හැඳි, ගෑරුප්පු වැනි අයිස්ක්‍රීම් වෙනුවට විකල්ප නිෂ්පාදන හඳුන්වා දීමයි බහුජාතික සමාගම් පියවර නිකුත් කිරීම. නමුත් අදාළ ගැසට් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.