අදත් ප්‍රදේශ කිහිපයකට වැසි

කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුවෙන් නිවේදනයක්

බස්නාහිර, සබරගමුව සහ මධ්‍යම පළාත්වලත් ගාල්ල සහ මාතර දිස්ත්‍රික්කය රික්කවලත් අද (21) දිනයේදී වැසි වාර කිහිපයක් ඇතිවිය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තු පවසයි.

එම දෙපාර්තමේන්තුව සඳහන් කරන්නේ, එම දෙපාර්තමේන්තුව සහ නැගෙනහිර පළාත්වලත් මුලතිව් දිස්ත්‍රික්කයට පස්වරු 2.00 පමණ පසුව ස්ථාන ස්වල්පයක වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැකි බවයි.

හම්බන්තොට දිස්ත්‍රික්කයේ වේගය විටින් විට පැ.කි.මී 40 දක්වා වැඩි විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තු නිවේදනය කරයි.

මේ අතර ගිනිකොනදිග බෙංගාල බොක්ක මුහුදු ප්‍රදේශයේ පැවති අවපාතය (20) ප.ව. 11.30 වන විට, ගිණිකොනදිග බෙංගාල බොක්ක සහ දකුණු පළාතේ දූපත් මුහුදු ප්‍රදේශයට ආසන්නව උතුරු අක්ෂාංශ 11.3ත් නැගෙනහිර දේශාංශ 93.4ත් (11.3N, 93.4E) ආශ්‍රිතව කේන්ද්‍රගතව පවතී.

එම පද්ධතිය අවට දූපත් ආසන්නයෙන් වයඹ දෙසට ගමන් කරමින් තවදුරටත් වර්ධනය වී ඉදිරි පැය 12 තුළදී නිරූපණ අවපාතයක් සහ ඊළඟ පියවර 12 වන විටදී සුළිකුණාටුවක් දක්වා වර්ධනය විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි.

එම දපාර්තමේන්තුව ධීවර සහ නාවික ප්‍රජාවගෙන් ඉල්ලා සිටින්නේ, නැවත දැනුම් දෙන තුරු උතුරු අක්ෂාංශ 07ත් 16ත් අතර සහ නැගෙනහිර දේශාංශ 90ත් 99ත් අතර මායිම්වන ගිනිකොනදිග සහ නැගෙනහිර බෙංගාල බොක්ක මුහුදු ප්‍රදේශයට (07N-16N, 90E-99E) යාත්‍රා කරන්නේ නැත.

මේ සම්බන්ධයෙන් නිකුත් කෙරෙන ඉදිරි අනාවැකි පිළිබඳ අවධානය යොමු වන ලෙස ධීවර හා නාවික ප්‍රජාවෙන් ඉල්ලා සිටිනු ලැබේ.

The post අදත් ප්‍රදේශ කිහිපයක වැසි appeared first on Aruna.

Next Post

Lin-Manuel Miranda's 'Encanto' Ballad 'Dos Oruguitas' 2022 Guild of Music Supervisors සම්මාන උළෙලේදී ජයග්‍රහණය කරයි: සම්පූර්ණ ජයග්‍රාහකයින්ගේ ලැයිස්තුව

Mon Mar 21 , 2022
ලින්-මැනුවල් මිරැන්ඩාගේ “Dos Oruguitas” වෙතින් එන්කැන්ටෝ 2020 දී චිත්‍රපටයක් සඳහා ලිවූ සහ/හෝ පටිගත කළ හොඳම ගීතය දිනා ගන්නා ලදී GMS සම්මානසංගීත සුපරීක්ෂකවරුන්ගේ සංසදය විසින් ඉරිදා (මාර්තු 20) පාහේ ඉදිරිපත් කරන ලදී. ඉතින්, මෙයින් අදහස් කරන්නේ හොඳම මුල් ගීතය සඳහා වන ඔස්කාර් තරඟයේ ගම්‍යතාවය ඔස්කාර් ඡන්ද විමසීමේ අවසාන දිනවල මිරැන්ඩාගේ මාර්ගය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.