චෙස්ටර් බෙනින්ටන්ගේ වැන්දඹු තලින්ඩා චිත්තවේගීය සටහනකින් ඔහුගේ උපන්දිනය සමරයි: ‘වේදනාව පහසු නොවේ’

චෙස්ටර් බෙනින්ටන් මේ වසරේ 46 වන වියට පා තබනු ඇත. ඔහුගේ බිරිඳ තලින්ඩා බෙනින්ටන් ඉරිදා (මාර්තු 20) හැඟීම්බර උපන්දින උපහාරයක් ලෙස එම අවස්ථාවට ගෞරව කළාය. ලින්කින් පාර්ක් පෙරමුණ, කවුද සියදිවි නසාගැනීමෙන් මිය ගියේය 2017 ජූලි මාසයේදී.

“සුභ උපන්දිනයක් මගේ ආදරය!” ඇය උපන් දින තෑග්ගක් සමඟින් පෙනී සිටින චෙස්ටර්ගේ පැරණි ඡායාරූපයක් යට ලියා ඇත. “අපිට ඔයාව ගොඩක් මතක් වෙනවා. වේදනාව පහසු නොවේ, නමුත් ඔබ එයට පුරුදු වන්න, ඔවුන් පවසන දේ. මම එය කිසිසේත් විශ්වාස කරන බව මට විශ්වාස නැත. මේ වගේ දුකකට පුරුදු වෙන්න බැහැ.”

ඔහුගේ මරණයට පෙර, බෙනින්ටන් මත්ද්‍රව්‍ය හා මත්පැන් වලට ඇබ්බැහි වීම මෙන්ම ළමා වියේදී ලිංගික අපයෝජනයට ලක්වීමේ කම්පනය සමඟ ඔහුගේ අරගල ගැන විවෘත විය. ඔහු 2005 වසරේ තලින්ඩා සමඟ විවාහ වීමට පෙර පෙර සබඳතාවලින් දරුවන් තිදෙනෙකු සිටි අතර ඔහුට තවත් දරුවන් තිදෙනෙකු සිටියේය. මම කාටවත් කැමති නැහැ, ඒ නිසා මම මගේ සියලු මිතුරන් ඇති කර ගත්තා, ”ඔහු තම පවුල ගැන විහිළු කළේය දැන්වීම් පුවරුව 2017 දී.

“අපි හැමදාම කතා කරන විදියට අපේ පැටවුන්ව ඇති දැඩි කරන්න මම මගේ උපරිමය කරනවා,” තලින්ඩා සිය සටහනේ තවදුරටත් කියා සිටියා. “ඔබ මගේ අනෙක් භාගය වූ අතර ඔබ නොමැතිව ඇවිදීම ඉතා අපහසුය. මම ඔබට ආදරෙයි, අපි අද ඔබව සමරනවා. ”

චෙස්ටර් මිය ගිය පසු, තලින්ඩා Give an Hour නමින් ඇගේ මුලපිරීම දියත් කළාය 320 දිශාව වෙනස් කරන්න, පවතින මානසික සෞඛ්‍ය සම්පත් වෙත ප්‍රවේශය විධිමත් කිරීමට සහ මානසික සුවතාව වටා ඇති “සංස්කෘතිය වෙනස් කිරීමට” උත්සාහ කරයි. ඇය බොහෝ විට ඇගේ දරුවන්ගේ ඡායාරූප සහ වීඩියෝ පළ කරන අතර, ඉඳහිට ඇගේ නැසීගිය සැමියාට උපහාර පළ කරයි.

“ඔයාට හැමදාම අපිව හිනස්සන්න ක්‍රමයක් තිබුනා” ඇය ලිව්වා පසුගිය වසරේ ඔහුගේ මරණයේ සංවත්සරය වෙනුවෙන්. “මම ඔයාව හැමදාම අපේ බබාල දකිනවා. ලිලී ඔබේ කුඩා මායි, ඇගේ පෙනුමෙන් සහ ලස්සන කටහඬින්. ටයිලර්ට ඔබේ බුද්ධිය, බුද්ධිය, පෙනුම සහ අවකාශය හා කාලය සොයා ගැනීමට උත්සාහ කිරීම සඳහා එම උමතුව ඇත. සහ ලීලා, ඇයට ඔබේ රත්තරන් හදවත ඇත.

පහතින් බලන්න Talinda Bennington චෙස්ටර්ට දුන් ලස්සන පණිවිඩය:

ඔබ හෝ ඔබ දන්නා අයෙක් සියදිවි නසාගැනීමේ සිතුවිලි අත්විඳින්නේ නම්, සම්බන්ධ වන්න ජාතික සියදිවි නසාගැනීම් වැළැක්වීමේ ජීවන මාර්ගය (1-800-273-8255හෝ 988 අමතන්න) නොමිලේ, රහස්‍ය සහය සහ සම්පත් 24/7 සඳහා.

Next Post

රේල් පාරේ යකඩ ගැලවූ අටක් අල්ලයි

Mon Mar 21 , 2022
දිවයිනේ විවිධ ප්‍රදේශවල දුම්රිය මාර්ගවල පීලි සවිකිරීමට යොදා ගන්නා යකඩ පට්ටම් සහ ඇණ ගැලවූ බව කියන අට දෙනකු සමග එම පට්ටම් 553ක් හා ඇණ 323ක් සහ ඒවා ගැලීවීමට යොදා ගන්නා යකඩ ඉනි දෙකක් සහ ප්‍රවාහනයට යොදාගත් ලොරි රථ තුනක් සමග අත්අඩංගුවට ගත් බව පොලොන්නරව කොට්ඨාස අපරාධ විමර්ශන අංශය කියයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.