Mark Tremonti Frank Sinatra Covers Album – Recorded with Ol’ Blue Eyes’band

මාර්ක් ට්‍රෙමොන්ටි එය හඳුන්වන්නේ “මම මෙතෙක් සම්බන්ධ වී ඇති වඩාත්ම උද්යෝගිමත් සංගීත ව්‍යාපෘතිය” ලෙසයි. ක්‍රීඩ් සමඟ බහු-ප්ලැටිනම් ඇල්බම කිහිපයකට පසුව, ඇල්ටර් බ්‍රිජ් සහ ට්‍රෙමොන්ටි සංගීත කණ්ඩායම් ප්‍රමුඛව සහ සෙවෙන්ඩස්ට් සහ බරි යූවර් ඩෙඩ් විසින් ඇල්බම සඳහා ආරාධිත ලෙස පෙනී සිටීම, බොහෝ දේ පවසයි. සහ විශ්වාසයි, බොහෝ බර පර්වතය ගිටාර් වාදකයාගේ අනුගාමිකයින් මෙම ව්‍යාපෘතිය කුමක්ද යන්න ගැන ටිකක් පුදුමයට පත් වනු ඇත.

ට්‍රෙමොන්ටි සිනාත්‍රා ගායනා කරයි, මැයි 27 නිකුත් වන, මාතෘකාව හරියටම කියන දේ. ට්‍රෙමොන්ටි ඔහුගේ පොරව බිම දමා, සකස් කළ ඇඳුමක් සහ ටයි පටියක් පැළඳ, පසුගිය වසරේ ෆ්‍රෑන්ක් සිනාට්‍රා ගීත 14ක් පටිගත කළේය, සිනාත්‍රාගේ සංචාරක සංගීතඥයින් දුසිමකට වැඩි සංඛ්‍යාවකින් සමන්විත වූ සහ ඔහුගේ සංගීත අධ්‍යක්ෂ මයික් ස්මිත්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් සංගීත කණ්ඩායමක් සමඟ. ආදායම ට්‍රෙමොන්ටිගේ එක්-හැවිරිදි දියණිය ස්ටෙලාගේ ආනුභාවයෙන් ජාතික ඩවුන් සින්ඩ්‍රෝම් සමාජයට යයි. මෙම ව්‍යාපෘතිය මගින් ඔහුගේ Take A Chance For Charity මුලපිරීම දියත් කරන අතර, එය මහජන ඇසේ සිටින අනෙක් අයට – සංගීතඥයින්ට, ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්ට, නළුවන්ට, විකට ශිල්පීන්ට – ඔවුන්ගේ සුවපහසු කලාපයෙන් ඉවත් වී පුණ්‍ය කටයුතු සඳහා සමාන උත්සාහයන් ගැනීමට අභියෝග කරයි.

“මෙය සෑම කෙනෙකුටම සිරගෙයින් නිදහස් කාඩ්පතක් ලබා දෙයි,” Tremonti පවසයි දැන්වීම් පුවරුව. “ඔබ එය කරන්නේ පුණ්‍ය කටයුත්තක් නම්, ‘ආහ්, ඔවුන් එය කළේ කුමක් සඳහාද?!’ ඔබ වෘත්තීමය කාර්තුවක සිටින නමුත් ඔබ ගායනයට ප්‍රිය කරන බව සිතන්න. ඔබ ගීතයක් පටිගත කර එය එළියට දැමුවහොත්, ඔබේ රසික පිරිස ‘ආහ්, පාපන්දුව විසි කරන්න’ යැයි පවසනු ඇත. නමුත් ඔබ එය පුණ්‍ය කටයුතු සඳහා කළ සැණින් මිනිසුන් පවසන්නේ ‘මොන තරම් හොඳ කෙනෙක්ද!’ එවිට ඔවුන්ට කියන්න පුළුවන්, ‘ඔව්, ඔහුට හොඳ කටහඬක් තියෙනවා. මම ඔවුන් සංගීතමය වශයෙන් කරන දේ ගැන ගැඹුරට යන්නෙමි.’ මට මෙම රෝල් හැකිතාක් විවිධ පසුබිම් සහිත තවත් බොහෝ පුද්ගලයින් බවට පත් කිරීමට අවශ්‍යයි. ”

ෆ්‍රෑන්ක් සිනාට්‍රා ගීත පටිගත කිරීමට ට්‍රෙමොන්ටිට ඔහුගේ බලපත්‍රය ලබා දුන්නේ එයයි. ඔහු ඩිට්‍රොයිට් සහ චිකාගෝ හි හැදී වැඩෙන තරුණයෙකු ලෙස සභාපතිගේ සංගීතයට සවන් දුන්නේය, “බොහෝ විට නත්තල් සමයේදී”. ජීවිතයේ පසුකාලීනව එය ඇසූ ට්‍රෙමොන්ටි දුටුවේ “මම එය සමඟ ගායනා කරන විට, ඔහුගේ කටහඬ මට ගැලපෙන බවයි. මම සිනාත්‍රා දේවල් ගායනා කරන විට, මම ගායකයෙකුට ගැලපෙන දෙයක් වන රොක් දේවල් සමඟ කරනවාක් මෙන් මගේ පරාසයෙන් පිටත දිගු කර ගායනා කිරීමට මට අවශ්‍ය නැත. මට මේක මයිකල් ජැක්සන් එක්කවත් ප්‍රින්ස් එක්කවත් කරන්න බැහැ, නමුත් මට ෆ්‍රෑන්ක් සිනාත්‍රා සහ ඒ පහළ ලේඛනයේ ඉන්න අය එක්ක ඒක කරන්න පුළුවන්.”

වැඩි කල් යන්නට මත්තෙන් ට්‍රෙමොන්ටි සිනාත්‍රාගේ සංගීතයට “උමතු” විය, පටිගත කිරීම් සහ වීඩියෝ ප්‍රසංග අධ්‍යයනය කළේය. ඔහු මීට වසර කිහිපයකට පෙර ඔහුගේ උනන්දුව ගැන කතා කිරීමට පටන් ගත් නමුත්, ස්ටෙලාට ඩවුන් සින්ඩ්‍රෝමය ඇති බව හඳුනා ගන්නා තෙක් ඔහු ඒ ගැන කුමක් කළ යුතු දැයි දැන සිටියේ නැත. “සියලු තරු මා වෙනුවෙන් එකල පෙළගැසී ඇත,” ට්‍රෙමොන්ටි සිහිපත් කරයි. “ජීවිතයේ සෑම දෙයකටම හේතුවක් තිබිය යුතු යැයි මම අනුමාන කරමි, මට ෆ්‍රෑන්ක් සිනාත්‍රා කෙරෙහි දැඩි ඇල්මක් ඇති වීමට හේතුව වූයේ මෙම වාර්තාව කිරීම සහ ඩවුන් සින්ඩ්‍රෝමය සඳහා පුණ්‍ය කටයුතු සහ දැනුවත් කිරීම සඳහා මුදල් රැස් කිරීමයි. එය මට ජීවිතයේ නව අරමුණක් ලබා දුන්නා. ”

ට්‍රෙමොන්ටි මෙම අදහස ඔහුගේ කළමනාකරු වන Janus Music Management හි Tim Tournier වෙත ඉදිරිපත් කළ විට, Tournier Sinatra ගේ ගිටාර් වාදක Dan McIntyre ගෙන් පාඩම් ගෙන ඇති බව ඔහු දැනගත්තේය. McIntyre විසින් මයික් ස්මිත් ව්‍යාපෘතියට ගෙන ආ අතර, Fla., Orlando අසල පිහිටි ඔහුගේ නිවසේ නාන කාමරයක පටිගත කරන ලද “Luck Be a Lady” යනුවෙන් ගායනා කරන Tremonti ගේ ටේප් එකක් ඇසීමෙන් පසු – “Nice reverb,” ​​ඔහු පවසයි – Frank Sinatra වතුයාය මෙම ව්‍යාපෘතිය ලබා දුන්නේය. එහි ආශීර්වාදය.

Tremonti සහ Sinatra කාර්ය මණ්ඩලය පටිගත කරන ලදී ට්‍රෙමොන්ටි සිනාත්‍රා ගායනා කරයි චිකාගෝ හි Palisades Studio (කලින් The Tone Zone) හිදී 2021 මැයි, ජූලි සහ ඔක්තෝබර් මාසවල දෙදින සැසි තුනක් අතරතුර. “හැමෝම මට කිව්වේ මම කොච්චර කලබල විය යුතුද කියලා, සාමාන්‍යයෙන් මම සංගීත ව්‍යාපෘති සඳහා කලබල වෙනවා,” ට්‍රෙමොන්ටි පවසයි. “ඒත් මම මේ ගැන පොඩ්ඩක්වත් කලබල වුණේ නැහැ. මම කිසිම දෙයක් පුරුදු කළාට වඩා මේක පුරුදු කළා. මම එහි ගියේ සියයට 1,000ක් සූදානම් – සෑම සූක්ෂ්මතාවයක්ම, සෑම හුස්මක්ම. මම මේ ගීත 1000 වතාවක් ගායනා කළා. ඒ නිසා මට ඒ කාමරයට එනකම් ඉවසිල්ලක් තිබුණේ නැහැ. ඔහුගේ සූදානම කෙතරම් තීව්‍රද යත්, එක් අවස්ථාවකදී ඔහුගේ පුත් පියර්සන් ට්‍රෙමොන්ටිට ඔහුගේ මෝටර් රථය ඔහු ක්‍රීඩා කරන පාපන්දු පිටියෙන් තවත් ඔබ්බෙන් නවත්වන ලෙස ඉල්ලා සිටියේ ඔහුගේ පියා අසල ඇති ඉඩමේ ගීත ගායනා කරන බව ඔහු සිහිපත් කරයි.

Smith Tremonti හට සැසියේ ආත්මය ලබා ගැනීමට උදව් කිරීමට ඔහුගේ කොටස කළේය, ඔහුට මුල් Sinatra වාචික ප්‍රස්ථාරයක් ලබා දී Ol’ Blue Eyes ඔහුගේ සැසියේදී භාවිතා කරන ලෙමන් ප්‍රමාණයටම එම තේ ලබා දුන්නේය. “මෙම ව්‍යාපෘතිය සමඟ මා කුමක් කරන්නද යන්න” ගැන මුලින් සැලකිලිමත් වූ අතර, ස්මිත් ඔහුගේ ගෙදර වැඩ කිරීම සඳහා චිත්‍රාගාරයේදී ට්‍රෙමොන්ටිට ප්‍රශංසා කළේය. සිනාත්‍රා කරාබු පැළඳ සිටින පිරිමින්ට කැමති නැති බව දැනගත් පසු, මේ අතර, ට්‍රෙමොන්ටි පටිගත කිරීමේ සැසිය සඳහා ඔහුගේ – ඔහුට වයස අවුරුදු 18 සිට ඔහු සතුව තිබූ – ඉවත් කළ අතර ඒවා නැවත ඇතුළත් කර නැත.

ද්‍රව්‍ය සඳහා ට්‍රෙමොන්ටි ජනප්‍රිය ප්‍රමිතීන් සහ ජනප්‍රිය ප්‍රමිතීන් මිශ්‍රණයක් තෝරා ගත් අතර, චිත්‍රපටයේ “මම ඉතා පහසුවෙන් ආදරය කරමි” ඇතුළුව, කට්ටලය සඳහා නැංගුරම් අවී, “රැල්ල,” “ඔබ මට ඉතා තරුණ බවක් දැනෙනවා” සහ “ගීතය ඔබයි.” සිනාත්‍රා වතුයායේ දිශාව අනුව, බොහෝ ධාවන පථ නැවත සකස් කර ඇත. “ඔවුන්ට ඔබ මුල් විධිවිධානවලට සමාන ශබ්ද කිරීමට අවශ්‍ය නැත,” ට්‍රෙමොන්ටි පැහැදිලි කරයි. “මට ඇත්තටම අවශ්‍ය වුණේ ‘රැල්ල’ හෝ ‘මම ඉතා පහසුවෙන් ආදරය කරනවා’ වැනි මිනිසුන්ට හඳුන්වා දීමට කැමති මා ආදරය කරන ගීත කිරීමටයි. ඇතුළත් කිරීමට සුදුසු යැයි හැඟෙන තුන්වන පටිගත කිරීමේ සැසිය අවසානයේ ensemble විසින් අත්සන් ගීතයේ අනුවාදයක් නිර්මාණය කරන ලදී.

“අපි ප්‍රස්ථාර භාවිතා නොකළ මුළු පටිගත කිරීමේ සැසියේම එකම ගීතය එයයි,” ට්‍රෙමොන්ටි සටහන් කරයි. “එය එම ගීතයේ මොහොතේ වඩා වැඩි දියුණු කළ දෙයක්, ඉතා සජීවී දෙයක් විය. ඩෑන් නයිලෝන් තන්තු ධ්වනි ගිටාරයක් වාදනය කරමින් සිටි අතර, මම එය මුල් පිටපතට වඩා ටිකක් මෘදු ලෙස ගායනා කළෙමි. එය සිදු වූ ආකාරය ගැන මම ඉතා සතුටු වෙමි. එය සාමාන්‍ය ‘මගේ මාර්ගය’ මෙන් ඇසීමට මට අවශ්‍ය නොවීය.

Tremonti — Las Vegas හි Golden Nugget හි Sinatra ගේ ඇඳුම් පැළඳුම් කාමරය තුළ ප්‍රචාරක ඡායාරූප ගත් – ඇල්බමය නිකුත් කිරීම නිකුත් කරන අවස්ථාවේ දී Florida හි සවන්දීමේ සාදයක් සහ ප්‍රසංගයක් සමඟින් සැමරීමට සැලසුම් කරයි. ඔහු තවත් Sinatra දිනයන් කිරීමට කැමති නමුත් Tremonti සහ Alter Bridge යන දෙඅංශයේම සංචාර ඇතුළුව පාෂාණ පැත්තේ වැඩ රාශියක් ඇත; ඔහු දෙවැන්න සමඟ නව ඇල්බමයක් පටිගත කරමින් සිටින අතර, ඒ සඳහා පූර්ව නිෂ්පාදන කටයුතු ලබන මාසයේ ආරම්භ වේ. කෙසේ වෙතත්, ඔහු සහතික වනු ඇත ට්‍රෙමොන්ටි සිනාත්‍රා ගායනා කරයි සහ Take a Chance For Charity හට නිසි දියත් කිරීමක් ලබා ගත හැකි අතර, ඔහු බලාපොරොත්තු වන්නේ ඔහු සිනාත්‍රා ගීත පොතෙන් ගීත පටිගත කරන එකම අවස්ථාව මෙය නොවන බවයි.

“මම එයට ඇත්තෙන්ම කැමතියි,” ඔහු පවසයි. “මට මතකයි පහුගිය දවසෙ මම අන්තිම කොල්ලො ටික එක්ක කාමරේට වෙලා බායි කියද්දි කොච්චර දුක හිතුනද. සිනාත්‍රා දේවල් මා චිත්තවේගීය භාවයට පත් කරයි, මම එය මගේ දුව වෙනුවෙන් කරන බව ඔබ තේරුම් ගත් විට එය විශේෂ දෙයක්. මට අවශ්‍ය වන්නේ ඩවුන් සින්ඩ්‍රෝමය සඳහා ටොන් ගණනක් මුදල් රැස් කිරීමට සහ ඔවුන් ආදරය කරන පුණ්‍යායතන සඳහා වෙනත් පුද්ගලයින්ට මුදල් රැස් කිරීමට පමණි. මම ඩොලර් මිලියන 100ක් පුණ්‍ය කටයුතු සඳහා හෝ වෙනත් දෙයක් සඳහා රැස් කළ බව දැන දැනත් මට මගේ මරණ ඇඳේ සිටින කුඩා වයසක මිනිසෙකු වීමට අවශ්‍යයි. මට ඇත්තටම දැන් එය කිරීමට පෙලඹීමක් දැනෙනවා. ”

මාර්ක් ට්‍රෙමොන්ටි

සඳහා ධාවන ලැයිස්තුව ට්‍රෙමොන්ටි සිනාත්‍රා ගායනා කරයි ඇතුළත් වේ:

මම ඔබව මගේ සම යටට ගෙන ඇත

මට ලෝකය තන්තුවක් මත ඇත

I Fall in Love Too Easily

රැල්ල

මාව සඳට පියාසර කරන්න

නැන්සි (සිනාසෙන මුහුණින්)

මගේ ක්රමය

You Make Me Feel So Young

Luck Be a Lady

ඒක තමයි ජීවිතය

මා සමඟ පියාසර කරන්න

උදේ පාන්දර කුඩා පැය වල

ගීතය ඔබයි

සියල්ල හෝ කිසිවක් නැත

Next Post

හෙට විදුලි කප්පාදු කාලසටහන

Mon Mar 21 , 2022
හෙට (මාර්තු 22) නියමිත විදුලි කප්පාදුව සඳහා ලංකා විදුලිබල මණ්ඩලයේ (ලංවිම) ඉල්ලීම අනුමත කළ බව ශ්‍රී ලංකා මහජන උපයෝගිතා කොමිෂන් සභාව (PUCSL) පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.