R&B/Hip-Hop සතියේ නැවුම් තේරීම්: කුමරිය Nokia, Mahalia, Doechii සහ තවත්

අලුත් සතිය, අලුත් නැවුම් තේරීම්. මේරිලන්ඩ් චිත්‍ර ශිල්පියාගේ රතු වේල්ගේ නව යොවුන් වියේ පද රචනයේ සිට රූපලාවන්‍ය ප්‍රමිතීන්ට අභියෝග කරන මහාලියාගේ සාපේක්ෂ ගීය දක්වා සතියේ නැවුම්ම නිකුතුවල නියැලෙන්න. රැප් ඔබේ වේගයට වඩා වැඩි නම්, අපි LA ගේම Tanna Leone සහ Brooklyn MC Leikeli47 සමඟ වෙරළ දෙකම ආවරණය කර ඇත.

පහත සබැඳි කර ඇති අපගේ Spotify ධාවන ලැයිස්තුව සමඟ ධනය බෙදා ගැනීමට අමතක නොකරන්න.

මරියා විද්යාඥයා, “සිහින් විහිදුවන්න”

Mariah the Scientist “Spread Thin” මතින් ඉවත්ව යයි: 24-හැවිරිදි ගීත ගායිකාව බොරුවලින් හෙම්බත් වී ඇති අතර, ඔහුගේ අනාරක්ෂිත භාවය සහ මමත්වය හේතුවෙන් තම පෙම්වතා අත්හැරීම ගැන ගායනා කරයි. “බබා ඔයා තමයි හේතුව/ ඔයා නිතරම හිතන්නේ කිසිම අවධානයක් අවශ්‍ය එකම කෙනා ඔයා කියලා/ ඔච්චර උඩඟු වෙන්න එපා/ මාව දාලා යන්න බැරි එකම දේ අවංකකම කියලා ඔයාට කිව්වා,” ඇය ගායනා කරයි. “Spread Thin” ඇයගේ නවතම EP හි දිස්වේ, අතුරු වාරය.

redveil, “කිමිදුම් පුවරුව”

සැක්සෝෆෝනයකින් යුත්, ලෝ-ෆයි බීට් එකක් හරහා, මේරිලන්ඩ් කලාකරු රෙඩ්වේල්ගේ නව ස්වයං-නිෂ්පාදිත ධාවන පථය, 17 හැවිරිදි තරුණයාගේ වැඩිහිටිභාවයට මාරුවීම සඳහා විවරණයක් ලෙස ක්‍රියා කරයි, ඔහු ඉදිරියේ ඇති සියලුම නව අභියෝග සහ වෙනස්කම් වලට ඔහු මුහුණ දෙයි. “අපි බැබළෙන්න තල්ලු කරනවා කිව්වා, දැන් අපි මෙතන ඉන්නවා/ අපිට වෙලාවක් නැහැ, අපිට බයෙන් සතුටු වෙන්න බැහැ/ මගේ නහය, මගේ නහය, මගේ නහය අල්ලන්න ඕන” ඔහු තනු නිර්මාණය කරයි.

ටැනා ලියොන්, “වාසනාවන්ත”

Tanna Leone ඔහුගේ නව ගීතය වන “Lucky” ගීතයෙන් වාසනාවන්ත වී සිටින අතර, ඉතා ඉක්මනින්ම – ඩේව් ෆ්‍රී සහ Kendrick Lamar ගේ pgLang නිර්මාණාත්මක ඒජන්සියේ කොටසක් වන 24 හැවිරිදි තරුණයා, මෑතකදී Def Jam වෙත අත්සන් කරන ලදී. . “කලාකරුවෙකු ලෙස මට අවශ්‍ය වන්නේ පවතින තත්ත්වය කඩාකප්පල් කිරීම නියෝජනය කිරීමටත්, මිනිසුන් ලෙස ඔවුන්ගේ වර්ධනය කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමටත්, මගේ කලාත්මකභාවය තුළින් හඬක් නැති අය වෙනුවෙන් හඬක් වීමටත්,” ඔහු මාධ්‍ය ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “Lucky” සමඟින්, Leone “With The Villains” නමින් තවත් නව ගීතයක් නිකුත් කරන ලදී.

ජැක්ස්, “සරත්”

ඇරිසෝනා රැප් ගායක ජැක්ස් නැවතත් “සරත් සමය” නමින් ආකර්ශනීය නව ගීතයක් සමඟින් පැමිණ ඇත. විචිත්‍රවත් පහරකින්, 21 හැවිරිදි තරුණයා ඔහුගේ බහුකාර්ය ප්‍රවාහය ප්‍රදර්ශනය කරන්නේ ඔහු “කිසිවක් f-කිං විනෝද වීමට සහ උමතු වීමට” අවශ්‍ය බව ප්‍රකාශ කරන විට ය.

Doechii, “ඒත්තු ගැන්වීම”

TDE හි නවතම අත්සන්කරු වීම සැමරීම සඳහා, Doechii “Persuasive” යන මුද්‍රණය යටතේ ඇගේ පළමු ගීතය නිකුත් කළාය. නිවසින් ආභාසය ලැබූ ධාවන පථය ටැම්පා කලාකරුවා හිප්-හොප් උච්චාරණ තාලයක් සමඟ ඒකාබද්ධ කරන අතර ඇය සාද සහ වියැකී යාම ගැන ගායනා කරන විට සහ රැප් කරන විට සොයා ගනී. “ඇය හරිම ඒත්තු ගන්වන සුළුයි, ඒ මරිජුවානා/ ඇය හරිම ආලවන්ත හැඟීම් පෑමක් කරන කෙනෙක්, ඒක ඔයාට කොහොමද දැනෙන්නේ?” ඇය ගායනා.

ඔරියන් සන්, “පීඩනය”

ඇයගේ නවතම EP වෙතින්, අහකට වෙන්න, “පීඩනය” ඔරියන් සන්ගේ අභ්‍යන්තර සටන් විස්තර කරන කැපී පෙනෙන ගැඹුරු කැපුමක් ලෙස ඉදිරිපත් කරයි. මෙම ධාවන පථය – දකුණු ජර්සියේ හැදී වැඩුණු ගායිකාවක් නිෂ්පාදක නසන්ට් සමඟ පටිගත කිරීමේ සැසියකට යන අතරතුර ලොස් ඇන්ජලීස් හි පැතලි ටයරයක් ලබා ගැනීමෙන් ආශ්වාදයක් ලබා ඇත – එය ගාම්භීර බාස් රේඛාවක්, දේවදූත පියානෝවක් සහ ක්‍රියාකාරී බෙර වාදන සැකසුමකින් සමන්විත, විවේකී, අලංකාර පූජාවකි. වේගය.

මහාලියා, “සයිමන් මොනවා කිව්වත්”

“සයිමන් කුමක් කීවත්,” මහාලියා උපදෙස් සඳහා එකක් නොවේ – එක්සත් රාජධානියේ වචන රචකයා අතිශයින් සාපේක්‍ෂයි, කාන්තාවන් මත පනවා ඇති පරස්පර විරෝධී ප්‍රමිතීන් පිළිබඳ නිර්දය ලෙස විස්තර කරයි (“ඔබේ වේශ නිරූපණය කරන්න, එය අනියම් ලෙස පෙනෙන්න / ඔබේ හිසකෙස් කෙළින් අඳින්න , ඇත්තෙන්ම ස්වභාවිකයි”), ආකර්ශනීය ගායනයක් සහ සමබර උගුලක් සහිත R&B බීට් යොදන අතරතුර.

Nokia කුමරිය, “උත්සාහයක් නැත”

Nokia කුමරියට ඇය කරන දේ වෙහෙසකින් තොරව කළ හැකිය. රැප් ගායිකාව සහ ගායිකාව ඇගේ ධ්වනි මූලයන් වෙත (සහ ඇගේ නිජබිම NYC) වෙත ආපසු පැමිණේ, ඇගේ කාර්ය මණ්ඩලය – සම්පුර්ණයෙන්ම බහු-වර්ණ නෝර්ත් ෆේස් පෆර් වලින් සැරසී – නැගෙනහිර හාර්ලම් වටේ ඉස්කෝලේ හිප්-හොප් තාලයට පැන්න. Nokia පුරසාරම් දොඩමින් සිසිල් ගැහැණු ළමයෙකුගේ ගීතයක් භාර දෙයි, “පෝනිටේල්, ඉරා දැමූ ජීන්ස්, කිසිදු උත්සාහයක්/මා දෙස බලන්න, පිරිසිදු මුහුණක්, උත්සාහයක් නැත…ඔබ මාව දන්නේ නැහැ නේනා, ඔබ මගේ නම පමණක් දන්නවා.”

ඉලේන්, “බැබළෙන්න”

ඉලේන්ගේ ඝන, පිරිහුණු ගායනය ඇගේ නවතම ගීතය වන “ෂයින්” හි ප්‍රධාන පාඨමාලාවයි. දකුණු අප්‍රිකානු ගායක ගායිකාව වෙනත් මන්දාකිණියක සිට, ඇගේ තරුණ ආත්මයට සහ පෙම්වතියකට (“මට ඔබේ බැබළීම නැවැත්වීමට අවශ්‍ය නැත/’ඔබ බැබළෙන විට මම එයට ප්‍රිය කරමි”) ගායනා කරන අතර, පරාවර්තක දිරිගැන්වීමේ මොහොතක සංශ්ලේෂණයකට සකසන ලදී- රේඛා R&B වලක්.

Leikeli47, “LL Cool J”

නෝනාවරුනි ආදරෙයි…කූල් ජේම්ස්? හරියටම නොවේ. “LL Cool J” හි, කාන්තාවන් සිසිල් ස්වර්ණාභරණ වලට ප්‍රිය කරයි, Leikeli47 ජනප්‍රිය කෙටි යෙදුම a la Marilyn Monroe නැවත අර්ථ දක්වයි. ඇයගේ අප්‍රේල් 15 ඇල්බමයට පෙර, හැඩ ගන්වන්නLA විලාසිතා නිරූපකය වන Aleali May ඇතුළු ප්‍රසිද්ධ මිතුරන් පිරිසක්, සරල, 808 ප්‍රමුඛ වාද්‍ය භාණ්ඩයට ඉහළින් Leikeli ගේ පද රචනය තොල් සමමුහුර්ත කරන අතර Brooklyn MC සිසිල් ලෙස පුරසාරම් දොඩන රයිම් ඉදිරිපත් කරයි.

Next Post

කොවිඩ් ආසාදිතයන් 296 ක්

Mon Mar 21 , 2022
කොවිඩ් ආසාදිතයින් තව 296 ක් අද (21) හඳුනාගත් බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශය පවසයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.