ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ පනත සංශෝධන පනත් කෙටුම්පත දෙවැනි වර කියවීම පාර්ලිමේන්තුවේදී සම්මත විය

ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ (තාවකාලික විධිවිධාන) (සංශෝධන) පනත් කෙටුම්පත දෙවැනි වර කියවීම වැඩි ඡන්ද 51 කින් පාර්ලිමේන්තුවේදී සම්මත වී තිබේ. තව..

Next Post

ලබන වසරේ තවත් ජාතික පාසල් 200ක් පාසල් පද්ධතියට

Tue Mar 22 , 2022
2023 වන විට ලංකාවේ ජාතික පාසල් 1204ක් 2023 වසරේ තවත් ජාතික පාසල් 200 ක් පාසල් පද්ධතියට බලාපොරොත්තු වන බව අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය පවසයි. අධ්‍යාපන අමාත්‍යංශ ලේකම් මහාචාර්ය කපිල පෙරේරා මහතා සියලුම දිස්ත්‍රික් ආවරණය වන පරිදි පාසල් 09 ක් හඳුන්වා දීමට හැකි වී තිබේ. ජාතික පාසල් දහසක් වැඩසටහනේ ප්‍රිය සම්බන්ධයෙන් අද රජයේ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.